הבלוג של חנה עגיב

זכרונות מהמטבח

אני חנה עגיב נשואה לנתנאל ואמא לשבעה מופלאים. הבעלים של קייטרינג האופה הקטנה. ובית הקפה "רוזליה" שבבית שאן העתיקה .

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מפברואר 2019

חנהלה אופה קטנה ונבואה שהגשימה את עצמה

07/03/2019

קסמים במטבח צילום חנה עגיב

קסמים במטבח צילום חנה עגיב

כשנולדתי הורי בחרו לי את השם “חנה” על שמה של אחות סבי. אחרי 2 דקות כבר כולם קראו לי “חנהלה”. מאז שאני זוכרת את עצמי אני אוהבת מתוק מה שנקרא בפי הסבתות שלי “נאשרית”. כשהתחשק לי משהו מתוק הייתי מחפשת “נאש” (אצלנו מאמינים שמי שהיא “נאשרית” ירד לה גשם בחתונה אז אצלנו זה לא קרה – אולי כי התחתנו בקיץ). כבר 15 שנה שאני קונדיטורית –  עושה קסמים במטבח. אני אוהבת אסטטיקה ואת לימודי האדריכלות והאומנות שלי אני מיישמת בקינוחים ובממתקים שאני רוקחת. את הכישרון ואהבה לאפיה קיבלתי בירושה מסבתא ומאמא שלי ששתיהן אופות בחסד. לפני 15 שנה כשכבר הייתי אמא ל-4 ילדים חיפשתי עיסוק שיוכל להשתלב עם גידול הילדים. בגלל האהבה שלי למטבח התחלתי לאפות ולמכור עוגות מהבית. אז עוד הייתי אופה בתנור הביתי שלי ומשתמשת במיקסר שקיבלתי בירושה.

צילום חנה עגיב

צילום חנה עגיב

כל יום חמישי ושישי נתנאל האיש שלי היה נוסע בישובים הקרובים למכור את התוצרת שלי, עוגות עוגיות וחלות. אחרי כמה זמן הבנתי שאני חייבת להתמקצע והלכתי ללמוד קונדטוריה אצל אסטלה כיתת אומן.  לאט לאט התחלתי למכור עוד ועוד עוגות לאנשים פרטיים ומקומות תיירות מיוחדים באזור שלנו שאירחו אנשים עם המטעמים שלי. עכשיו העסק כבר גדל והייתי צריכה עוד זוג ידיים . נתנאל שלי החליט שהוא מצטרף לעסק ובמקום לגדל עגבניות הלך ללמוד איך ללוש בצק, מאז ועד היום אנחנו עובדים יחד. אחרי שהחמישית הצטרפה לחבורה הבנו שלגדל חמישה ילדים בתוך קונדיטוריה זה קצת מסובך ולכן קנינו מבנה ישן חצי מפורק – שיפצנו אותו בארבע ידיים והפכנו אותו למטבח מקצועי לתפארת.

צילום חנה עגיב

זוכרים את השורה האחרונה בשיר – “הכל נהפך לפחם”? אז בוקר אחד התעוררנו ואכן כל המטבח שלנו הפך לפחם. בגלל קצר חשמלי, נשרף לנו המטבח על כל תכולתו – ממש נבואה שהגשימה את עצמה. אבל אנחנו לא מאלה שמוותרים בקלות ובזכות העזרה הגדולה של המשפחה שלנו, חברים ואנשים טובים שאנחנו אפילו לא מכירים והרבה אופטימיות ואמונה, הצלחנו לבנות מטבח חדש, נוח יותר ומאובזר בצמוד לבית שלנו.

הכל נהפך לפחם אלבום פרטי

הכל נהפך לפחם אלבום פרטי

את הקסמים שאנחנו רוקחים במטבח אפשר למצוא בבית הקפה המתוק שלנו שנקרא “רוזליה” שנמצא בבית שאן העתיקה, אבל זה כבר לסיפור אחר.

מגשימים חלומות - אלבום פרטי

מגשימים חלומות – אלבום פרטי

עוד מהבלוג של חנה עגיב

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

עוגת אגוזים של סבתא חדווה

סבתא חדוה, אמא של אבא שלי, כל השנה חיכתה לפסח. ואם אצל כולם שרים בפורים "מדוע לא יחול פורים פעמיים בשבוע ?" אצלה השיר קושר לפסח. היא הייתה מנקה את הבית, יותר נכון מקרצפת אותו, מוציאה את כל הכלים הכי שווים ויפים עם דוגמת...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

היפראמזיס גראבידרום

למען כל הנשים שכדי להביא חיים עוברות גיהנום ,שמפסיקות לחיות 9 חודשים, שמקיאות ללא הפסקה שמובחלות 24 שעות ביום. שביום מחכות ללילה ובלילה מחכות  ליום. שסופרות 9 חודשים שהם 40 שבועות שהם 280 ימים שהם 6720 שעות שהם 403200 דקות שהם 24192000...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה