הבלוג של פטישה בסטייל

חני דקל אלבז

נעים מאוד, שמי חני דקל אלבז, נשואה באושר ואמא לשני בנים מדהימים – בן 14.5 ובן 10. בחיי אני פטישה בסטייל – לא מפני שאני מתנשאת, "עפה על עצמי" בסלנג, אלא מפני שפן אחד של חיי הוא פטיש הצדק - אני עו"ד משנת 2000 בתחום הביטוח,... +עוד

נעים מאוד, שמי חני דקל אלבז, נשואה באושר ואמא לשני בנים מדהימים – בן 14.5 ובן 10. בחיי אני פטישה בסטייל – לא מפני שאני מתנשאת, "עפה על עצמי" בסלנג, אלא מפני שפן אחד של חיי הוא פטיש הצדק - אני עו"ד משנת 2000 בתחום הביטוח, הנזיקין ומימוש זכויות רפואיות, בעלת משרד עו"ד בהרצליה ופעילה בתחומים אלה גם ברמה החברתית והציבורית; הפן השני – פטיש השניצל – רעיה ואם, אשר אוהבת את הביתיות, החום, המשפחתיות והשקט ואוהבת לבשל; ושני ה"פטישים" לאור נושא האסתטיקה, הטיפוח והסטיילינג – נושא שאני מאוד אוהבת. בבלוג אנסה להתייחס לשלושת הנושאים הללו ובטוחה שיהיה מעניין.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מינואר 2017

גוגל אנליטיקס וט”ו בשבט

04/02/2018

לפני שבוע ימים, היה לנו בקורס “דיגיטליות בעסקים” שיעור מורכב, מעניין ומלא במונחים חדשים, לרבות יכולת מדידת ההצלחה, ההשפעה וההתקדמות דרך תוכנות שונות ולרבות תוכנת גוגל אנליטיקס.

מאז השיעור, הולכת ומעמיקה אצלי השאלה האם הכל מדיד כמותית בחיינו?

לאחרונה, קראתי תובנה, כי האושר בחיינו בנוי מחוויות חוויות וברור שחוויות הן לא משהו מדיד כמותית.

pic 3 4.2 s

ולגבי העיסוק שלי, כעו”ד בתחום ביטוח, נזיקין, נגישות ומימוש זכויות רפואיות וחברתיות:

האם זכויות רפואיות וחברתיות הן תמיד מדידות?

האם השגת תרופה שאין בסל הבריאות לחולה היא מדידה? האם הכרה של חייל במשרד הביטחון היא מדידה? האם הכרה כנפגע עבודה בביטוח לאומי היא מדידה?

האם הפיכת מקום לנגיש או לאתר אינטרנט כנגיש היא מדידה?

אז, נכון את רוב הזכויות הרפואיות והחברתיות ניתן למדוד כספית וכל הטבה כלכלית בסופו של דבר תורמת למכלול הכלכלי המשפחתי, אך כעו”ד מזה כ – 18 שנה אני יכולה לקבוע בוודאות שלא הכל מדיד כספית.

אדם הסובל בגופו ובנפשו מחפש לרוב את הכתף החמה, את השייכות, את עצם ההכרה שלו כזכאי, את עצם ההכרה שלו כנכנס בגדר מטריה כלשהי. וזאת, מעבר לפן הכלכלי, שהוא חשוב כמובן כשלעצמו. ברם, גם אם הזכאות או ההכרה אינה מביאה לכדי תשלום מיידי, הינה חשובה באופן משמעותי.

כך, למשל, ניהלתי בהצלחה מאבק ממושך כנגד המוסד לביטוח לאומי, אשר החליט להגדיר לקוחה כסטודנטית,על אף שעבדה במשך תקופה ארוכה באקדמיה, לא היתה סטודנטית ופרשה לפנסיה. יובהר, כי הסטטוס לא שינה ללקוחה מבחינה כלכלית והלה קיבלה ומקבלת את כל זכויותיה הפנסיוניות אך הלקוחה עמדה על ניהול מאבק ממושך כדי להחזיר לעצמה את כבודה האבוד ולדעת מבחינתה כי מטריית המעסיק האקדמי לא תיפגע.

ויש עוד דוגמאות רבות.

וברמה המקצועית?

אני סבורה, כי גם ברמה המקצועית, המדידה שלנו את עצמנו היא כל כך מורכבת וכל כך מעבר למדידה כמותית. היא כוללת בחובה, בין היתר, התקדמות אישית, התקדמות מקצועית, ברמת הידע, ברמת היותנו אנשי מקצוע יותר טובים, והכי חשוב – בני אדם טובים יותר.

וט”ו בשבט?

השבוע חגגנו את חג ט”ו בשבט, ראש השנה לאילנות ולטבע אך גם חג שטומן בחובו התחדשות וצמיחה.

והקשר בין הדברים? הוא כל כך ברור, שכן לדעתי התפתחות וצמיחה הם לא תמיד מדידים אלא קודם כל כלפי פנים ולאחר מכן כלפי חוץ, ואם שניהם חיים בהלימה זה עם זה – זה לרוב בא לידי ביטוי גם במדידה הכמותית.

pic 4 4.2 spic 2 4.2 s

אסכם ואאחל לכולנו צמיחה, התפתחות וגדילה.

אוהבת.

עוד מהבלוג של פטישה בסטייל

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פיצווח - פיצה על מלוואח

וולנטיין, חג האהבה, איטליה – מדינה יפהפייה שעבורי מסמלת אהבה ושמחה וכמובן –אוכל מושלם. אני משוכנעת שאצל ילדיי, בדרך מסוימת, "התגנב" לו הגן האיטלקי, שכן האוכל האהוב עליהם ביותר הוא האוכל האיטלקי (גם עלי ועל בעלי), כשהפיצה –...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פצפוצי פורים

"חג פורים, חג פורים, חג גדול לילדים, מסכות, רעשנים, שירים וריקודים...". עבורי חג הפורים מסמל שמחה, צהלה, צבעוניות, ילדות, אהבה ונתינה, כחלק בלתי נפרד מהנתינה שלי כל השנה. כל שנה, לפני החג, אני מתמלאת התרגשות וסקרנות, כחלק מהכנת...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה