הבלוג של חנה רדו

חנה רדו

מחפשת פתרונות להגברת התעסוקה בפריפריות. פתוחה לכל רעיון לשינוי המציאות בישראל. מאמינה בשיוויון מגדרי.עובדת במקאן תל-אביב 24/7. www.hanarado.info

עדכונים:

פוסטים: 96

החל ממאי 2013

הנשים הן 50% מהאוכלוסיה PERSONA צעד בדרך לשיווין מגדרי

05/03/2015

 

PERSONA

הסיפור מאחורי פרסונה:

בחודשים האחרונים הבנתי שכל אחת ואחד מאיתנו יכול להשפיע על שיוויון מגדרי.

אני בטוחה שהנשים זה המגזר הגדול ביותר שמקופח בעולם.

אנחנו הנשים מהוות 50% מהאוכלוסייה, אנחנו הנשים יולדות את הילדים של 100% מהאוכלוסיה, אנחנו הנשים נמצאות בכל בית אבל

אנחנו נעלמות במוקדי ההשפעה, אנחנו יורדות מ 50% למקסימום 20% בכנסת, בממשלה, בדירקטוריונים, בכנסים משמעותיים, בפאנלים, בהנהלות ובגדול: במוקדי ההשפעה.

מהרגע שהקיפוח הזה הפך לפצע בנשמתי, אי השוויון הפך לכאב אמיתי והתחלתי לזעוק כל פעם שראיתי אי שוויון. לשמחתי המדיות החברתיות מאפשרות חשיפה מהירה של כל תופעה שהיא, והרבה אנשים קראו את מחאתי אותם אנשים שמארגנים את הכנסים והפאנלים שיקפו לי מה קורה בכל פעם שמחפשים אישה. הבנתי שהם תמיד פונים לאותן עשר נשים שגם אתם מכירים.

אני מאמינה בעשייה ולא בישיבה על הגדר. בדיוק משום כך מצאתי חברות לדרך ונכנסנו למגרש. כדי שנשים יוכלו לנצח במשחק, לנפץ את תקרת הזכוכית, כדי לאפשר לאלו שכן בעד שוויון מגדרי לבחור את האישה הנכונה מתוך מיגוון נשים מומחיות החלטנו, קבוצה של נשים, לפתוח אתר שיכיל נשים מומחיות בתחומן.

כשתסתכלו באתר תראו נשים מקצועיות, מומחיות בתחומן שרוצות להשפיע ולכן גם יופיעו בפאנלים. תראו נשים אנחנו רוצים שיהיו חלק מדירקטוריונים של חברה ציבורית או ממשלתית.תראו נשים מומחיות בתחומים רבים.

>> לפרויקט המועמדות של סלונה ופרסונה

אנחנו רוצים בעזרת פרסונה להשיג לפחות 3 דברים בחברה הישראלית:

לחשוף נשים מומחיות בתחומן.

ליצור השפעה נשית.

ליצור נוכחות מגדרית שוויונית

אתר פרסונה, המושתת על מאגר נשים מומחיות בתחומן, הוא אתר אינטרנט מבית מקאן, הפועל במטרה למנף נשים אינטלגנטיות, משכילות ומובילות בתחומן לעמדות השפעה בכל שדרות העשייה הישראלית.

בפרסונה חשוב לנו ליצור ייצוג מאוזן ושוויוני של נשים בכל צומתי קבלת ההחלטות על כל ענפיהם: באקדמיה, בתעשייה, בהיי טק, בקונצרנים, בחוק ומשפט, בכלכלה ובפוליטיקה, בעשייה חברתית ועוד.

נוכחות נשית בשטח תביא להחלטות ראויות בשטח: בלימה של הדרת נשים, צמצום תקרות הזכוכית, ביטול פערי השכר בין גברים לנשים ואפס סובלנות לאלימות כלפי נשים.

אנחנו גאות להציג את פרסונה. נוכחות נשית, נקודה.

 

עוד מהבלוג של חנה רדו

Thumbnail

ועדת האיתור לנגיד בנק ישראל, חיפשה היטב ומצאה: קרנית פלוג היא אישה ולכן לא מתאימה

שבת שלום ד"ר קרנית פלוג אני מאד מקווה שנתניהו ולפיד כבר התקשרו אלייך, או אפילו הגיעו לביתך, לבקש שתהיי נגידת בנק ישראל. אני לצערי מתחילה להאמין שלא מינו אותך רק כי את אישה, כשרק התחיל מסע המינויים חשבתי בליבי שאם תמוני,...

Thumbnail

שתיקת הכבשים

 צילום: שאטרסטוק   אחרי שעות של חיפושים העלתי חרס בידי. לא מוצאת בשום מקום אישה שנלחמת על זכותה להיות שרה בממשלת ישראל. כאילו כל המילים ווהשכנועים שלפני הבחירות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים