הבלוג של חנה

לטוב ולרע אין לנו ארץ אחרת

אוהבת לכתוב ורוצה לעבוד בתקשורת- העיתונות הצרכנית על מנת לחשוף הטעיות וללמד את האזרח/צרכן את זכויותיו -הרי ידע זה כח. כל תחקיר או כל מחדל מכעיס ומרגיז אבל מה שבאמת מעצבן זה שאנו חושבים שאין לנו את הכח לשנות את המצב ולכן הוא... +עוד

אוהבת לכתוב ורוצה לעבוד בתקשורת- העיתונות הצרכנית על מנת לחשוף הטעיות וללמד את האזרח/צרכן את זכויותיו -הרי ידע זה כח. כל תחקיר או כל מחדל מכעיס ומרגיז אבל מה שבאמת מעצבן זה שאנו חושבים שאין לנו את הכח לשנות את המצב ולכן הוא נשאר כך.

עדכונים:

פוסטים: 33

עוקבים: 0

החל מינואר 2016

תתארו לכם עולם בלי פקקים בו אנחנו מגיעים בזמן לעבודה בלי להיתקע בדרכים וחיפוש חנייה. נשמע חלום ? אם נשפר את התחבורה הציבורית כל זה יהפוך למציאות.

29/10/2016

כל יום אנחנו מתעוררים, מתהפכים ומנסים לגנוב עוד 5 דקות במיטה. אנו קמים, מכינים את הילדים, נכנסים לרכב ומתפללים שהכבישים יהיו פנויים. כמובן שתקוותינו ישר מתנפצות איך שאנחנו רואים באופק את הפקקים והעומס בכבישים. הפקקים מלווים תמיד בצפירות, עקיפות וניסיונות לחתוך את הרכבים כדי לצאת מהפקק כמה יותר מהר. השלב הבא ביום שלנו הוא חיפוש החנייה. אחרי שבזבזנו חצי שעה – שעה בדרכים, עכשיו אנחנו נבזבז את הזמן במציאת מקום חנייה. התוצאה של השעה  שהיינו בדרכים ובחיפוש החנייה היא עצבנות  וזה כשעוד לא התחלנו את יום העבודה. התחלנו לעבוד אבל אז מגיע סוף היום, שבו הכל מתחיל מחדש. פקקים אין סופיים בדרך וחיפוש חנייה כשסוף סוף הגענו הביתה.  לא הייתם רוצים להגיע לעבודה  או לחזור הביתה , בזמן  ובלי עצבים כמו שנוסעים ברכבת או במטוס?

הפתרון להכל אומרים לנו היא התחבורה הציבורית . התחבורה הציבורית  זוכה בישראל לביקורת על איחורים, עומס וכמובן על כך שהיא לא נותנת לנו את המענה להגיע למקום חפצנו בקלות, במהירות וללא סרבול. בתור נוסעת קבועה של התחבורה אני מסכימה עם כל הביקורת אך מבינה כי  אין אופציה אחרת. אנחנו צריכים להיאבק על כך שישפרו את התחבורה. הממסד כמובן אוהב להגיד כי הוא תורם לתחבורה הציבורית: רכבות ,נת”צ, הרב קו ועוד. הוא טוען כי הוא  נלחם בפקקים בכך שבונים כבישים, מחלפים וגשרים חדשים, במקום לשפר את המצב הקיים. הרי איזה פוליטיקאי לא יסכים להצטלם בגזירת הסרט של פתיחת המחלף החדש כדי להראות “הנה עשיתי”.

לפני כמה שבועות בזמן נסיעה לעבודה (באוטובוס כמובן) הגענו לפקק תנועה . הסתכלתי מהחלון וראיתי כי ברוב המכוניות יושב אדם אחד- הנהג. בואו נחשוב על כך שבכל אוטובוס נכנסים 55 אנשים כלומר בחישוב מהיר אוטובוס אחד יוריד ויפנה 55 רכבים מהכביש וממקומות החנייה . פתרון נוסף הוא הנסיעה המשותפת. תחשבו כי אם המכוניות ייסעו בתפוסה מלאה של חמישה אנשים אנו נצמצם את כמות הרכבים.  במקום חמישה נהגים שנוסעים ברכב לבד אפשר למלא מכונית אחת ולהוריד ארבעה רכבים. חייבים לפעול למען התחבורה בישראל ושיפורה. צריך להפוך אותה להכרח . כאשר אנחנו טסים לחו”ל אנחנו טסים במטוס כי אין לנו אופציה אחרת יותר מהירה – היא הכרח.

אם עדיין לא השתכנעתם אז בואו נדבר על יוקר המחיה בישראל שממנו כולנו סובלים ובמיוחד מי שמחזיק מכונית ואם מדובר על משפחה אז היא מחזיקה שתיים. הוצאות הרכב על ביטוחים, טיפולים וכמובן הדלק שכמו יויו עולה ויורד. כמה כסף נחסוך אם כל ההוצאות הללו ירדו? (אולי נצליח לחסוך לדירה או לימודים לילדים?). כדי לחדד את הנקודה תחשבו על זה משך הזמן הקצר בו  אנו משתמשים ברכב (רק בשביל נסיעה של הלוך חזור לעבודה הביתה).רוב היום הרכב פשוט יושב בחנייה ללא כל תזוזה .

באיזה צד של הכביש הייתם מעדיפים להיות?
מתוך: http://israelbikebus.blogspot.co.il/2013_04_01_archive.html

המעבר לתחבורה ציבורית תתרום לכדור הארץ, לאיכות הסביבה והפחתת זיהום האויר, מפליטת העשן, על כל מכונית שיורדת מהכביש. עוד יתרון הוא ככל שיש פחות מכוניות אולי יפחת מספר תאונות הדרכים שמספרן רק הולך ועולה כל שנה בישראל. אז מה אתם אומרים בואו נתחיל לשנות. אנחנו תמיד אומרים:  ”אני אדם קטן איזה כוח יש לי?” אבל אם כולנו נתאחד, אנחנו יודעים כי אין מי שינצח אותנו. תראו מה קרה עם הפנתרים השחורים ובמחאת האוהלים.

עוד מהבלוג של חנה

הסערה שעושים מדברי הרמטכ"ל היא פשוט הגזמה. צריך לחזק את הרמטכל ואת החיילים שמגינים עלינו 24 שעות ביממה . היד לא צריכה להיות קלה על ההדק ,במיוחד כאשר מדובר במפגעים צעירים .תחשבו על כך שמצב ההסברה של ישראל הוא על הפנים כך שלא...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

זהירות קרינה -בוקר בריא עם פאולה וליאון שידורי קשת

 זהירות קרינה הנה המלצות לגבי קרינה בבית שמרו והעבירו הלאה לקוח מדף הפייסבוק בוקר בריא של פאולה וליאון שידורי קשת פאולה וליאון ...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה