הבלוג של חנה

לטוב ולרע אין לנו ארץ אחרת

אוהבת לכתוב ורוצה לעבוד בתקשורת- העיתונות הצרכנית על מנת לחשוף הטעיות וללמד את האזרח/צרכן את זכויותיו -הרי ידע זה כח. כל תחקיר או כל מחדל מכעיס ומרגיז אבל מה שבאמת מעצבן זה שאנו חושבים שאין לנו את הכח לשנות את המצב ולכן הוא... +עוד

אוהבת לכתוב ורוצה לעבוד בתקשורת- העיתונות הצרכנית על מנת לחשוף הטעיות וללמד את האזרח/צרכן את זכויותיו -הרי ידע זה כח. כל תחקיר או כל מחדל מכעיס ומרגיז אבל מה שבאמת מעצבן זה שאנו חושבים שאין לנו את הכח לשנות את המצב ולכן הוא נשאר כך.

עדכונים:

פוסטים: 33

עוקבים: 0

החל מינואר 2016

ערב טוב לכולם

אני כותבת את הפוסט בזמן שבתל אביב אביב נלחמים צוותי החילוץ על חייהם של הנעדרים בחניון שקרס.
האסון הזה מחזיר אותי אחורה לאסון וורסאי וקריסת המרפסות שהיו בחדרה לפני 3 שנים. אנו רואים כי אף אחד לא לומד מטעויות ולצערנו אנו נשמע שעוד וועדה תתכנס, על מנת לחקור את הנושא.

אני מרגישה כעס כאשר אני כותבת זאת כי אני מבינה כמה זלזול יש בחיי האדם במדינה שלנו. אני מבינה עכשיו את המשפט שהכסף הוא הכל בחיים . אנחנו חיים בעולם שאם אין לך ממון וכסף, אתה לא שווה כלום . אנו לא מבינים שהכל זמני וברגע אחד אתה יכול לאבד הכל . בעלי הממון והכסף רוצים רק להרוויח הם לא מתייחסים לעובדים למטה, הם יודעים להתגאות בכך שהם התחילו מלמטה אך כאשר הם מגיעים לפסגה הם שוכחים מאין באו.  הכסף קונה הכל אבל הם גם כל הזמן חושבים, על איך לחסוך אם זה בשירות, בחומרים ובכל מקום שאפשר. כמה שפחות הוצאות ויותר רווחים. הרי אם ננסה להשיג את המנהל או האחראי יעבירו אותנו 10 מדורי גיהנום (אם בכלל נגיע לדבר איתו).

למה להשקיע במניעה, דאגה לעובדים ולכך שהחברה תשתפר ותהיה טובה, אם אפשר ללכת עקום ורק להרוויח. לצערי רק כאשר קורים אסונות אנו נחשפים לחומרת הדברים כך קרה עם אסון ורסאי, אסון רמדיה, ומחדלי המזון האחרונים. צריך לחסוך, לעגל פינות. לא  חושבים על המחיר שנשלם ומי יכול  להיפגע. מה היה קורה אם מהמזון המקולקל היה נפטר אדם או ילד, מה עם בטיחות עובדי הקבלן, שרק כאשר קורה מקרה מוות אנו שומעים על חוסר הקפדה של בטיחות במתחמי הבנייה. הם הולכים בלי קסדות, שימוש בחומרים זולים שלא לפי התקן וכמובן תמיד המשפט הידוע כי אין תקציב לפיקוח מצד הממשלה. תמיד נשמע שבכל הארץ יש אולי 5 מפקחים אחראים וזה עוד במקרה הטוב. כך גם במחדל המזון משרד הבריאות סומך על חברות המזון שיפקחו על עצמן, זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת. מדוע האחראיים לא חושבים שהאסון יכול לקרות גם להם ,שיחשבו שברגע שהם מגלים פינות גם מישהו משלהם יכול להיפגע. מה היה קורה אם באסון היה נפגע קרוב של המנהל או אפילו מישהו מפורסם או בעל מעמד. כל הכותרות היו צועקות לשמיים. אך כאשר זה קורה לאדם פשוט מדברים כמה דקות עד ששוכחים מהעניין.אחרי מחדל המזון , פרסמו את הכתבה על המסעדות בישראל שמוכרות מזון שעומד להיות פג תוקף למה לזרוק אם אני יכול להרוויח על כך כסף . החברות וחברות השירותים גורמות לעובדים שלהם לרדוף אחר הכסף והבונוסים על מנת שלקוח לא יעזוב. למה הכל צריך ללכת עקום, למה אי אפשר לדאוג לכך שיתייחסו באמת ללקוח או לעובד  ולמה שהוא אומר- הרי הם יודעים מה קורה באמת ולא מי שנמצא בראש הפרמידה.  לא להגיד הכל בסדר או נחזור אליך אלא לטפל בו עדשהמצב  באמת יטופל על הצד הטוב ביותר . הכל מסתתר באותיות הקטנות ששומרות עליהם מכל משמר. הרי החברות מתפארות תמיד על כך שהן מקבלות את הציונים הטובים בסקרי שביעות רצון . אומרים שהלקוח תמיד צודק אבל בעצם הוא זה שמשלם . הרי הכי קל לרדוף אחרינו ולהבטיח לנו הרים וגבהות אך כאשר אנו צריכים את השירות הם מתנערים ומסבנים אותנו כדי שנשתוק. המחדלים בישראל לא יסתיימו ולצערי יהיו עוד שנשמע עליהם עד שלא נבין כי עלינו להילחם, עלינו לדאוג למניעה לעתיד ולא רק לאותו רגע. יהיה קל  יותר  למנוע מאשר להצטער אחר כך ולהגיד בדיעבד- היה צריך לעשות כך וכך או שהעלימו עין.

חשבתם על זה שתמיד החברות מחתימות אותנו על חוזים ואלפי דפים עם כל התנאים .אנו לא משקיעים אף רגע אחד להבין על מה חתמנו. למה שהחברות לא יחתמו לנו הרי יש  את נותן השרות מול הלקוח. למה שהוא לא יתחייב לנו, שנקבל את מה שאנו רוצים,שנקבל את השירות בזמן, שהוא עובד על פי החוק והתקנים שנקבעו בלי לעגל את הפינות . כל בעלי השירותים והתפקידים צריכים לחתום על התחייבות בלתי חוזרת כי הם מתחייבים לעמוד בכל הסטנדרטים במיוחד כאשר אנו מדברים על חיי אדם.

עוד מהבלוג של חנה

הסערה שעושים מדברי הרמטכ"ל היא פשוט הגזמה. צריך לחזק את הרמטכל ואת החיילים שמגינים עלינו 24 שעות ביממה . היד לא צריכה להיות קלה על ההדק ,במיוחד כאשר מדובר במפגעים צעירים .תחשבו על כך שמצב ההסברה של ישראל הוא על הפנים כך שלא...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

זהירות קרינה -בוקר בריא עם פאולה וליאון שידורי קשת

 זהירות קרינה הנה המלצות לגבי קרינה בבית שמרו והעבירו הלאה לקוח מדף הפייסבוק בוקר בריא של פאולה וליאון שידורי קשת פאולה וליאון ...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה