הבלוג של hamutalme

hamutalme

מאמנת לשיפור הדימוי העצמי ומערכות יחסים. בוגרת לימודי אימון, רשומה באיגוד המאמנים, בעלת תואר M.A בניהול קונפליקטים ותעודת מגשרת. שיפור הדימוי העצמי מאפשר יצירת וקיום מערכות יחסים טובות יותר. עוזר להסיר מחסומים אישיים... +עוד

מאמנת לשיפור הדימוי העצמי ומערכות יחסים. בוגרת לימודי אימון, רשומה באיגוד המאמנים, בעלת תואר M.A בניהול קונפליקטים ותעודת מגשרת. שיפור הדימוי העצמי מאפשר יצירת וקיום מערכות יחסים טובות יותר. עוזר להסיר מחסומים אישיים ולפרוץ דרך,מעלה את הביטחון העצמי ומביא לשקט פנימי.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מדצמבר 2015

2013-03-08 16.58.25

 

חברים וחברות יקרים, רווקים ורווקות, גרושים גרושות וכל מי שרוצה.

אתם מכירים את זה שאנשים אומרים לכם, הכל יבוא בזמנו, בסוף זה קורה לכולם, כשזה יקרה, זה יקרה ממש מהר, כשזה זה , אז זה ממש ברור!
וכשזה לא קורה עוברים לשלב הביקורת: למה אתם לא יוצאים לדייטים, למה אתם לא באתר היכרויות? ג’יי דייט הכי טוב, דייטינג בוק הכי טוב, לא…לאב מי, או טינדר, תצאו קצת.. תכירו עוד אנשים, חברה שלי הכירה באינטרנט… כבר היתה מיואשת ותראי, זה הצליח!, למי אתם מחכים?….

דייייייייייייייייייייי….!!!!!!!
מכירים את הדי הזה? מה אתם מבינים בכלל על תחושות הרווקות????

מה אתם מבינים על הכאב והייאוש מול החברים הנשואים, המשפחה הקרובה והאירועים שכולם באים בזוגות? מה אתם מבינים בכלל על הייאוש מאתרי היכרויות, צ’טים שבא לך למות ותחושה של “לי זה כנראה כבר בחיים לא יקרה”… ואז שוב תקווה ואז שוב ייאוש ואז שוב…

אז הנה כמה טיפים ממישהי שהיתה בקרב שנים, ספגה ושרדה את הביקורות ולבסוף הבינה כמה דברים שיותר חשובים מהכל והם הכי רחוקים שאפשר ממאבק תקווה או ייאוש.
ולא, זה לא יקרה מחר בבוקר, זו עבודה פנימית עם ראיה לתווך הרחוק, אבל בחיי שזה עובד. זה פשוט עובד.
אז כדאי לפחות להתחיל כבר מעכשיו:

1. זמן= תהליכים
הכל יבוא בזמנו, אכן כך. אבל הזמן שלנו מונע מתהליכים ולא מיחידות של זמן. וכשאנו עושים תהליכים פנימיים, אנו מקדמים את היכולת שלנו להכיל אדם ראוי וטוב עבורנו. העדר הזוגיות החיצונית (בן/בת זוג) מביאה להתמודדות עם תהליכים פנימיים ושינויים המאפשרים לנו ליצור זוגיות עם עצמנו. אם יש משהו חשוב ליצירת זוגיות טובה ומבוססת חברות הדדיות וגובה העיניים, היא קודם כל יצירת זוגיות עם עצמנו.

2. אתגרו עצמכם בהרגלים שלכם להתאהב.. כן כן, גם אלו הרגלים..
בחנו היטב את עצמכם והקשרים שאתם מייצרים ושימו לב להרגלים והתאהבויות שהן פועל יוצא של מה שסיפרו לכם או האמנתם, שזוהי אהבה וזוגיות. שימו לב שנטייתנו לחזור על אותם סוגי אנשים ואותם דפוסים, שאינם בהכרח כבר נכונים לנו ואז, כל פעם, מתנפץ עוד קשר שחשבנו שהוא! הוא הדבר האמיתי!. לאחר שבחנתם ומצאתם את הדפוס הקבוע, נסו לעבוד עליו. בעבודה הזו טמונים הרבה מהשינויים של התפיסות שלנו ונפתחות אפשרויות חדשות ליצירת קשר טוב , נכון ונעים יותר עבורנו – אולי אפילו משהו שלא העלנו על דעתנו שיתאים לנו.

3. זוגיות עם עצמנו= קבלה ואהבה
זוגיות טובה עם עצמנו, אומרת שלמדנו לקבל אותנו על כל יתרונותינו והיתרונות הפחות בולטים שלנו. שלמדנו לקבל את גופינו באהבה ואת נפשנו באהבה. כשאנו מקבלים עצמנו באהבה, נקבל גם את זולתנו, בן/ בת זוגנו, ללא ניסיון לשנותו ולהופכו למשהו אחר.
כך נוכל לייצר זוגיות הדדית עם חברות ומבט בגובה העיניים.

4. שימרו על המרכז שלכם ועל הדרך שבחרתם. בן הזוג הנכון, יוכל להיות חלק ממנה
נסו לשמור על היציבות במרכז, לכו בדרככם ואל תיסטו ממנה לגמרי, בכל פעם שמישהו חדש נכנס לחייכם. כשיבוא האדם הנכון עבורכם הוא כבר יוכל להיות חלק אינטגרלי מהדרך שלכם בדיוק כפי שאתם בדרך שלו. הדבר יאפשר לכם לדעת האם האחר מתאים עבורכם וכמו גם, ישמור עליכם מלאבד עצמכם בכל פעם מחדש, בכל קשר ומערכת יחסים אליה נכנסתם.

5. שיח פנימי אוהד = אני לא בררנית, אני יודע/ת מה אני שווה
לימדו לייצר עם עצמכם שיח פנימי מפרגן ואוהב. רק כך, כשאנו יודעים להעריך עצמנו, בן זוגנו יידע גם הוא להעריך מה יש לו בידיים ואנו נדע שמצאנו את האדם הנכון שיודע מי אנחנו ואוהב את זה בדיוק כפי שזה.

6. שחרור מהצורך יחד עם האמונה שיגיע בזמנו
אני קוראת לזה: לא בכוח! שחררו את הצורך הנואש בזוגיות, מצאו אותה בעצמכם והתהלכו בעולם עם מלאות פנימית. יחד עם זאת, דעו (אל תאמינו, תדעו!) שלכל אחד מאיתנו יגיע האדם הנכון עבורו, יש פשוט כמה כאלה ביננו שנדרשת מהם עוד עבודה בדרך, עבודה אישית ופנימית ואח”כ זה פשוט בא.

7. עשייה לא מותנת למען
מכירים את זה שאנו אומרים לעצמנו, אבל ניסיתי והאמנתי ויצאתי לדייטים והכירו ו.. ו…כלום לא קורה!…. אז למה בכלל לנסות?!?!
עדיף שתעשו את כל הנ”ל למען עצמכם ולמען הדרך. כי כל עשייה מלמדת אותנו משהו חדש על עצמנו.
עשייה משוחררת ממחיר ותנאים – כי מישהו חייב לנו משהו בכלל? אנחנו חייבים לעצמנו את הדרך והניסיון. אנחנו חייבים לעצמנו את השינוי וההשתפרות שלנו.

היום אני יכולה לומר, היה שווה לנסות ולהתנסות, היה שווה לחוות, היה שווה להתאכזב, היה שווה להתרגש, היה שווה להצליח וגם קצת פחות, כי כל עשייה לימדה אותי כמה סודות לקראת הזוגיות המיוחדת שיש לי. כל ההתמודדות הזו, שיחררה אותי מהכאב של החוסר בזוגיות ואז, אז כשהייתי בשלה מבחינת תהליכים, אז הוא הגיע… ברור ומהיר, בדיוק כפי שהבטיחו לי כולם…

בהצלחה בדרך
ואל תשכחו לפרגן לעצמכם על כל דבר שעשיתם למען.
חמוטל מנשה
מאמנת למערכות יחסים ושיפור הדימוי העצמי
[email protected] טל’: 054-5559996

עוד מהבלוג של hamutalme

תצוגה מקדימה

מה חשבתי לעצמי כשהתחתנתי איתו/ה? הסיבה לבחירה בבן או בת הזוג וכיצד נוכל לקבל עליה את האחריות

 כמה פעמים שאלתם את עצמכם, מה אני עושה איתו/ איתה? למה התחתנתי איתו/ה? מה חיפשתי שם? ואח"כ הסברתם לעצמכם את סיבת השאלה: הוא תמיד כזה..., היא כל הזמן אומרת ש.., הוא עושה לי כאב ראש כשהוא.., כמה היא לוחצת... וכן הלאה.. ויכול...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

קצרצר - פוקוס!.. פוקוס!.. לדברים הטובים

העולם הוא מקום טוב; אנחנו עושים הכל כדי לברוח ממנו בעזרת סגידה,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה