הבלוג של המתפרה - סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות

המתפרה

המתפרה - סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות sewing instruction & patterns 052-800-34-61 [email protected] **************************************************************************************** מכולם מנת חלקך תקחי בו יגון בו הצחוק בו הכח ובמותך לא ידעו למי את הקדשת את ליבך... +עוד

המתפרה - סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות sewing instruction & patterns 052-800-34-61 [email protected] **************************************************************************************** מכולם מנת חלקך תקחי בו יגון בו הצחוק בו הכח ובמותך לא ידעו למי את הקדשת את ליבך המנוח.

עדכונים:

פוסטים: 47

החל מיולי 2011

המתפרה – סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות ארלוזורוב 53 תל אביב. 052-80-034-61 מציגה: תופרות ברשת – שעור מס’ 1.

23/07/2013

1525019_10152048084516380_60125674_n

המתפרה – סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות מציגה: שעור מס’ 1.

תפרים. ככה מתחילים.

הכיני לך ריבועים מבד אריג יציב בגודל 25/25 ס”מ. (בד גולמי עבה או כל בד אריג יציב אחר שאינו מכיל לייקרה) במידה ואין לך אוברלוק לתפור מסביב לריבועים  ממליצה לגזור במספרי זיג זג.

סמני בעיפרון ובעזרת סרגל קווים לאורך הריבוע הראשון במרחק סנטימטר אחד זה מזה.

הנה כך:

''

עכשיו תפרי על הקווים.

הנה כך:

''

איך מחזיקים את הבד שיצא ישר?

הנה כך:

''

משסיימת קחי פיסת בד נוספת. אל תסמני קווים על הבד. תפרי תפר אחד במרחק רגל מכונה  משולי הבד. את התפר הבא תפרי במרחק רגל מכונה מהתפר שעכשיו סיימת והמשיכי כך עד שתמלאי את פיסת הבד בקווים ישרים  מקבילים במרחק רגל מכונה זה מזה.

הנה כך:

''

מהו מרחק רגל מכונה?

מרחק רגל מכונה הוא 7 מ”מ. זהו המרחק מצד רגל המכונה ועד המחט. כאשר תופרים וצד רגל המכונה נושק לשוליים או לתפר, המרחק שיבצר מהשוליים או התפר הקיים לתפר החדש הוא 7 מ”מ.

כך זה נראה:

''

אני ממליצה לעבור על תרגיל זה בכל פעם לפני שאת מתחילה לעבוד ועד לרגע בו תגלי שאת שולטת בתפר והוא יוצא ישר ומדויק.

ועכשיו תרגיל באלכסונים. למה? כאשר אנו תופרים, מזדמנים לנו לא מעט  אלכסונים. למשל תפר צד בחצאית  A וכמובן בעוד מקרים רבים אחרים. כאשר תופרים באלכסון הבד נמתח וקשה יותר לשלוט בתפר כך שיצא ישר ומדויק.

סמני על פיסת הבד במרכזה, מקדקוד לקדקוד, קו אלכסון בעיפרון.

הנה כך:

''

עכשיו תפרי על הקו. המשיכי לתפר קווים מקבילים במרחק רגל מכונה.

הנה כך:

''

''

ספירלה מרובעת.

בתרגיל ספירלה מרובעת אנחנו מתרגלים את היכולת לתפור ישר ומדויק אותה רכשנו בתרגילי התפירה הקודמים ובנוסף נתרגל עבודה עם פינות, כך שיצאו מדויקות. מתי נפגוש פינות? למשל במחשופי V  כאשר אנו מרכיבים להם עיבוד.

אז איך עושים שהפינה תצא מדויקת?

תופרים עד למרחק של כסנטימטר שניים מהפינה. במרחק זה מורידים את הרגל מהדוושה ומשתמשים ביד. מגלגלים את גלגל ההנעה (נמצא מימין למכונה) ידנית עד שהמחט מגיעה לפינה.

''

''

יש לדאוג שהמחט תהיה למטה כאשר מגיעים לפינה.

''

אז מרימים את הרגל בעזרת מנוף הגבהת רגלית התפירה ומסובבים את פיסת הבד לצלע הבאה.

''

ממשיכים לתפור במרחק רגל מכונה משולי הבד שוב עד למרחק של סנטימטר שניים מהפינה. ושוב מורידים את הרגל מהדוושה וממשיכים בתפירה ידנית תוך גלגול גלגל ההנעה עד שמגיעים לפינה. מחט למטע. הרמת רגלית. סיבוב הבד. וכך ממשיכים עד שמקבלים ספירלה מרובעת המסתיימת במרכז פיסת הבד.

הנה כך:

ספירלה עגולה.

ציירי עיגול על הבד. תפרי על העיגול, כאשר תגיעי לנודת ההתחלה החליקי אל תוך העיגול ותפרי במרחק רגל מכונה מתפר העיגול הקודם. המשיכי כך בתנועת ספירלה. כדי שהתפר יצא מדויק עליך להחזיק את הבד ביד שמאל כאשר כף היד מונחת כולה על הבד ו”דוחפת” אותו בתנועה סיבובית עם כיוון התפירה ויד שימין מכוונת את כיוון התפירה עם קצות האצבעות.

הנה כך:

''

''

''

תפר חיזוק.

כאשר אנו מחברים שני בדים זה לזה עלינו לחזק את התפר בתחילתו ובסופו על מנת שהוא לא יפרם עם השימוש. עוד נשתמש בוא כאשר נרצא להטליא בגדים – למשל מכנסי ג’ינס שנקרעו.

על פיסת נייר סמני שורות ברוחב שונה ותרגלי את התפירה קדימה ואחור ברחבים שונים ברווחים שונים ובחזרה על התפר הלוך ושוב.

הנה כך:

תפר קצה.

תרגול. תרגול. תרגול. תפר קצה פשוטו כמשמעו – נתפר בקצה. כדי להגיע לרמת דיוק אין לך אלה לתרגל תפר זה תוך שאת יוצרת מכפלותןחיבורי בדים עליהם תעברי בתפר קצה.

הנה כך:

המשך יבוא…

©כל הזכויות שמורות לאלונה קדוש 2013

גורדון 17 תל אביב (פינת בן יהודה)

  סלולרי 052-800-34-61

המתפרה – סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות בשיטת SITAM

קורס תפירה למתחילים.

המסלול המשולב – תפירה ותדמיתנות .

עוד על המתפרה תמצאי בלינקים המצורפים.
המתפרה – סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות.

אנסטגרם

http://instagram.com/alonakadosh

טוויטר

https://twitter.com/HAMITPARA

יוטיוב

https://www.youtube.com/channel/UCCeXJUD4lSBAJV17qO5KdWA

פינטרסט

http://www.pinterest.com/

פייסבוק

https://www.facebook.com/hamitpara

עוד מהבלוג של המתפרה - סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות

תצוגה מקדימה

עוד על מכונות וטעימת טקסטיל.

המתפרה - סטודיו ללימודי תפירה ותדמיתנות. 052-800-34-61 תופרות ברשת. הבלוג שיעשה לכם בית ספר לתפירה. עוד על מכונות. מכונת תפירה אוברלוק. לתפר האוברלוק מספר שימושים. הראשון הוא חיבור בדים מסוג סריג. תפר האוברלוק הוא תפר...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

פחד

גבר אחד התחתן יום אחד עם זאת שהיתה בסביבה. אחרי שנים וכמה ילדים, בדיוק שיכול היה להתרווח, פגש אישה אחת שהפכה את קרביו. לרגע הוא כמעט. ועצר. והיא אהבה אותו בחזרה. בכל לילה כשהיה עוצם את עיניו היתה עולה במחשבותיו. וליבו, ליבו...

תגובות

פורסם לפני 8 years

שמלת פלמנקו

פתטית! פתטית. שתקתי את המילים על שפתי. אני יודעת שהיא אהבה אותו מבלי לבקש לעצמה מה שהוא לא יוכל. רק לשחרר אל העולם אהבה שתציל אותו מהמוות של חייו. אהבה אותו בשקט שלה. עכשיו היא בוכה. היתה מי שרצתה להציל אותה מאהבה הדוממת...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה