הבלוג של גלית סרברניק-חי

טיפול ממוקד

עו"ס קלינית, יועצת ומטפלת במתבגרים ומבוגרים.

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מיוני 2012

לידות משנות את החיים. לידות משנות גם את הזוגיות.

יכול להיות שאצלכם זה אחרת, אבל פעמים רבות זה נראה כך:

האישה. עד הלידה השקעת את זמנך בעבודה. ידעת שאת מוכשרת. דיברו איתך על קריירה אבל לא דיברו איתך על אימהות.  ויום אחד זה קורה, וזה נפלא. אבל אז מסתיימת חופשת הלידה… גם אם את מספיקה להגיע לגן בזמן  את כבר עייפה… כל-כך עייפה… בערב את מתבוננת בבן זוגך בשובו מהעבודה ומרגישה שרק את משלמת כאן מחיר ושרק החיים שלך השתנו. אצלו הכל בסדר. הוא בכלל לא מבין כמה קשה לך. אין טעם לדבר איתו על זה. את יודעת שאת צודקת.

הגבר. התרגלת להיות מוערך, עבודה טובה, משכורת גבוהה. אתה יוצא בבוקר לעבודה כמו שפעם יצאו לקרב. במקום סוס אתה נכנס לאוטו ויוצא להתמודד עם הבוס, הקולגות, הלקוחות. יש עלייך אחריות גדולה במיוחד עכשיו, כשהפכתם למשפחה. אתה עייף ומתוח אבל אין ברירה. אחרי יום ארוך אתה חוזר הביתה ומגלה שנפתחה נגדך חזית נוספת. האישה דורשת וכועסת ובכלל לא רואה עד כמה אתה מתאמץ. היא בכלל לא מבינה כמה קשה לך. אין טעם לדבר איתה על זה. אתה יודע שאתה צודק.

אתם מתחילים לחשוב שטעיתם בבחירה. זה לא מה שחלמתם עליו ובטח לא מה שמגיע לכם. בטח יש אי שם מישהו שאיתו החיים יהיו טובים יותר. האומנם?

שיעורי הגירושין בימינו גבוהים מאוד. האם ייתכן שכל-כך הרבה אנשים טעו ובחרו בבן זוג לא מתאים? זה כנראה נכון לגבי חלקם, אבל רבים אחרים עומדים לגלות שהבעיות חוזרות על עצמן גם בזוגיות החדשה שתבוא אחר כך.

בואו נקדיש לכך רגע של מחשבה. האם אתם אמיצים מספיק לגלות כי קיימת דרך נוספת להתבונן על מה שקורה בביתכם? האם אתם מוכנים לקחת אחריות גם אם יתברר שחלק מהבעיה נעוץ בקשיים שמלווים אתכם עוד מילדותכם? האם המשפחה שלכם שווה את המאמץ? אני יודעת שכן.

עוד מהבלוג של גלית סרברניק-חי

תצוגה מקדימה

יש אנשים שהם טווסים

יש אנשים שהם טווסים. הם מסתובבים בינינו ומציגים לראווה את הישגיהם כמו הטווס שפורש את זנבו המרשים בעודו מנסה ללכוד את עינה של בת זוג פוטנציאלית. לפעמים הזנב שלהם באמת יפה...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

אאוץ', זה כואב! או לאן נעלמו החברים שלי?

נגיד שמאוד כואב לנו הראש, מה נעשה? ניקח אקמול, אולי ניגש לרופא, נעשה משהו כדי שייפסק המצב הבלתי נסבל הזה. מה אם כואב בלב? לא כאב פיסי חלילה, אלא הכאב האחר. כשמישהו מאכזב אותנו,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

נסיכות

התבוננתם פעם בילדות קטנות בדרכן לגן? ילדות קטנות בטוחות שהן נסיכות. הן פוסעות בבוקר לגן בשמלה יפה, לפעמים מניחות בטבעיות גם כתר על הראש או לפחות קשת עם פרח גדול בשיער....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה