הבלוג של גלית סרברניק-חי

טיפול ממוקד

עו"ס קלינית, יועצת ומטפלת במתבגרים ומבוגרים.

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מיוני 2012

על מה אתם חושבים כשיש לכם רגע פנוי? אני לא מתכוונת לזמן שאתם משקיעים במחשבות על עבודה, סידורים וקניות, מהדברים שחייבים לחשוב עליהם, אלא על שאר הזמן. לאן שוב ושוב בורחות המחשבות?

;;;האם אתם נוהגים להפליג במחשבותיכם על חוויות נשכחות עם אהוב/ה לשעבר, גם אם אין לכם שום כוונה לפעול בנידון? האם אתם נוהגים להרהר במה שצריך לבשל או לנקות ואז לבשל או לנקות וחוזר חלילה ובכך לכלות את זמנכם? האם אתם עסוקים באיך שאתם נראים, בצורך בדיאטה ובעודף המשקל הבלתי נסבל? במה שאכלתם אתמול, במה שתאכלו היום, ובמה שתאכלו מחר… אולי בדאגה לבריאותכם? אולי בעוד משהו שחייבים לקנות?

אם תשימו לב, בכל רגע בחיים אפשר לחשוב רק מחשבה אחת. אנחנו לא מסוגלים לחשוב שתי מחשבות בו זמנית. מה היה קורה אם הייתם מפסיקים לרגע את הזרם הזה של המחשבות? האם זה בכלל אפשרי? האם ייתכן שהנושא שמעסיק אתכם שוב ושוב מסייע לכם לברוח ממשהו אחר, מטריד וכואב הרבה יותר, כל-כך מטריד עד שאין סיכוי שתאפשרו לו “להידחף בטעות” להכרה שלכם?

ומה לגבי מצב הרוח? האם הוא תואם את מה שקורה לכם בחיים? האם אתם עצובים לאחרונה למרות שקרו לכם כמה דברים די טובים, או שמחים למרות שעברתם לאחרונה כמה דברים לא פשוטים? אם הייתם מראה שתלויה על הקיר בבית שלכם והייתם צריכים לתאר את עצמכם מנקודת מבטה, האם לנוכח מה שקורה בחייכם ההתנהלות שלכם הגיונית?

מילוי החיים בהסחות דעת איננו פיתרון. הדבר שממנו בורחים ממשיך לרדוף וגובה מחיר כבד בדמותם של  חיים שלמים של עיסוק אובססיבי בעניינים תפלים. מגיע לכם יותר מזה.

אז על מה אתם חושבים עכשיו?

עוד מהבלוג של גלית סרברניק-חי

תצוגה מקדימה

אאוץ', זה כואב! או לאן נעלמו החברים שלי?

נגיד שמאוד כואב לנו הראש, מה נעשה? ניקח אקמול, אולי ניגש לרופא, נעשה משהו כדי שייפסק המצב הבלתי נסבל הזה. מה אם כואב בלב? לא כאב פיסי חלילה, אלא הכאב האחר. כשמישהו מאכזב אותנו,...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

יש אנשים שהם טווסים

יש אנשים שהם טווסים. הם מסתובבים בינינו ומציגים לראווה את הישגיהם כמו הטווס שפורש את זנבו המרשים בעודו מנסה ללכוד את עינה של בת זוג פוטנציאלית. לפעמים הזנב שלהם באמת יפה...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

נסיכות

התבוננתם פעם בילדות קטנות בדרכן לגן? ילדות קטנות בטוחות שהן נסיכות. הן פוסעות בבוקר לגן בשמלה יפה, לפעמים מניחות בטבעיות גם כתר על הראש או לפחות קשת עם פרח גדול בשיער....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה