הבלוג של חגית סימן-טוב - חשיבה אופטימית אפקטיבית

בוקר של שלוש זריחות

אופטימית. היא בזכות השם שנתנו לי ההורים שלי. חגית סימן-טוב. ואני בכלל לא שמתי לב אליו כל-כך הרבה שנים, עד שהבנתי שהאופטימיות היא הטבע שלי. הם התכוונו שאהיה אופטימית. וזה הצליח להם ולי. ואילולא הייתי אופטימית אני לא יודעת... +עוד

אופטימית. היא בזכות השם שנתנו לי ההורים שלי. חגית סימן-טוב. ואני בכלל לא שמתי לב אליו כל-כך הרבה שנים, עד שהבנתי שהאופטימיות היא הטבע שלי. הם התכוונו שאהיה אופטימית. וזה הצליח להם ולי. ואילולא הייתי אופטימית אני לא יודעת איפה הייתי. אם אני הייתי אופטימית מול שלושה סרטנים והשתלת כבד, אני יודעת שעוד אנשים יכולים ואפילו מחכים לאפשרות הזו. ואני מציעה למי שמחפש אלטרנטיבה לחולי-אוטומטי, אז האפשרות להיות אופטימי. ~~כי אופטימיות מחזקת אותנו, בני אדם, פיזית ונפשית.~~ בשנים האחרונות סיפרתי את ההרצאה שלי 'בוקר של שלוש זריחות' בזכות האנשים שפגשתי ואמרו לי שאני אופטימית. אז מספרת את הסיפור שלי לעוד ועוד אנשים, כדי שעוד ועוד אנשים יקבלו חיזוק לאופטימיות שלהם, וכלים ודרכים להיות אופטימיים גם כשמסביב וקרוב אלינו מנסים להוכיח לנו שאין סיבה ואפשרו להיות אופטימיים. רק שלדעתי, ויש עוד כמה שמסכימים איתי, אילולא האופטימיות החיים שלנו הם פשוט 'הרבה פחות'. ~~ אז אני מלמדת אופטימיות. ~~ וחוץ-מזה: קיבוצניקית. במקור ובזנב. ובאמצע 10 שנים בתל-אביב. מגדלת חתולה: לילי, ובת-זוג לשי. החבר שלי. זוכת ארבע מדליות בשתי אולימפיאדות של מושתלים. כן, יש דבר כזה. אוהבת לבשל, אופה לחם, שאור וקמח כוסמין. חצימחונית. טיילנית, קוראת וכותבת, אוהבת שקט ודברים יפים ואנשים. ~~מאמינה שיצר לב האדם טוב מנעוריו.~~

עדכונים:

פוסטים: 37

החל מאפריל 2011

מאתר http://tutorasap.com/

מאתר http://tutorasap.com/

תמיד רציתי לעשות הכל לבד. לא הסכמתי שעזרו לי. לעשות לבד זה גם להראות כמה אני מוצלחת, יודעת ומוכשרת.

שאני לא צריכה אף אחד. ואז כל יום בחיים שלי היו עוד הזדמנויות להראות כמה אני מוצלחת, וחכמה, ומוכשרת. להראות שלבד אני עושה את הדברים פי-אלף טוב, כי הרי everything you do I can do better. וזה רק אני, לבדי. ואם אבקש עזרה מישהו אחר, זה יראה שאני פחות, וייתן , חס ואולי, הזדמנות למישהו אחר חלילה לקחת ממני חלק מהתהילה. או את כולה.

אמא שלי הייתה די מיואשת ממני ובוודאי גם מודאגת, “איך אמצא בן-זוג כשאני עושה הכל לבד?”. ואני דווקא  לאמא שלי רוצה להוכיח שאני לא צריכה אף אחד, ולבד אני הכי טובה, אני סופר-וומן. סופר וומן פועלת לבד. תיראו איך אני מסתדרת, איך אני מתגברת, על הדברים הכי קשים בעולם, מתגברת על סרטנים, עוברת השתלת כבד, ועוד משתתפת באולימפיאדות ומתאמנת לבד, וזוכה במדליות, כי כן, אני סופר-וומן!

 ואז….* הכרתי את שי. ועוד לפני שידעתי מה קורה בינינו, הסכמתי ואפילו ביקשתי ממנו שיעזור לי. לטפס על הסלע, לרדת את המדרגה הגבוהה הזו.

עכשיו אני רוצה שהוא יעזור, יהיה לידי, ישאר לידי, ירגיש שאני רוצה אותו. ואני יכולה לנוח קצת, עכשיו אני מרשה לעצמי להיות חלשה, להזדקק. וזה בא לי בקלות, האם זה אינסטינקט?!

 כשאני לומדת את עצמי היום, אני מבינה שגם אני, כמו כולם נולדתי עם הצורך ‘להיראות’, והצורך בהוכחה שנראיתי. שיראו שהצלחתי, שיראו שאני כאן, שיראו כמה שאני יכולה, שיכבדו אותי, וישבחו אותי, ורק אותי. מישהו נוסף ייקח ממני מהתהילה.

הצורך הזה הוא עמוק כל-כך בתוכי וכמה שיראו ושיריעו לי, הוא לא יתמלא. הצורך הזה מבקש לשמוע מחיאות כפיים בכל רגע אפשרי, הצורך הזה מבקש עוד ועוד טפיחות על השכם ו’כל הכבוד’.

 היום כשאני מבינה, זה כבר הרבה פחות. וזה משחרר. אפשר פשוט להיות בלי צורך להיראות. כי כשאני יודעת את עצמי, זה כבר מספיק. זה כל כך הרבה יותר קל, וגם נותן הזדמנות למישהו אחר לעזור, ולעזור זה כל-כך מספק, הנה אני בעצמי- עזרתי ותמכתי ועוזרת.

להגיד לעצמי לאחרים שאני צריכה עזרה. להודות, במלוא מובן המילה, שאני לא יודעת, שאני לא מספיק חזקה, להודות שיש מישהו אחר טוב ממני, או אפילו אחר, מישהו שעושה את הדברים אחרת, זה משחרר, זה מקל, זה מחזק. זה משאיר לי אנרגיה, ואפשרות לעשות עוד ואחרת. לבקש עזרה זה לתת למישהו אחר הזדמנות לעשות משהו שעושה לו טוב, אז בוודאי שכן.

*כשאני בת 41.

עוד מהבלוג של חגית סימן-טוב - חשיבה אופטימית אפקטיבית

תצוגה מקדימה

כשסרבתי להתמודד

כשהייתי בתוך סאגת המחלות 'שלי', סירבתי להתמודד, כששאלו אותי אמרתי "אני לא מתמודדת". בשבילי התמודדות היתה שני מתאבקים בזירה. ולא רציתי להיות שם. למי ששאל אם אני נלחמת אמרתי שלא. אני לא מאמינה במלחמות. אחרי שני הבנתי שדרך...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

קול המילים המפחידות

לאחת ההרצאות הראשונות, לפני כ 12 שנים, הזמנתי חברה. בסיום ההרצאה היא אמרה: "אני יודעת למה היה לך סרטן השד, זה בגלל שלא רצית ילדים". אני לא זוכרת איך הגבתי, או אם מישהי בקהל הוסיפה משהו על הדברים האלו, אני יודעת שהמשפט הזה שלה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

לדעת שאני בריאה, אפילו כשיש בגוף שלי סרטן (3 פעמים) ואני לפני השתלת כבד, או אחריה

בסדר, אז יש יש סרטן בשד שלי, אבל חוץ מזה- אני בריאה. אלו לא הדברים שמפריעים לי לחיות את החיים שלי כמו שאני רוצה. ככה הרגשתי בשלוש הפעמים שהיה סרטן בשד שלי. מעולם לא תיארתי לעצמי שיהיה סרטן בגוף שלי מתישהו. וגם לא היתה לי...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה