הבלוג של חגית סימן-טוב - חשיבה אופטימית אפקטיבית

בוקר של שלוש זריחות

אופטימית. היא בזכות השם שנתנו לי ההורים שלי. חגית סימן-טוב. ואני בכלל לא שמתי לב אליו כל-כך הרבה שנים, עד שהבנתי שהאופטימיות היא הטבע שלי. הם התכוונו שאהיה אופטימית. וזה הצליח להם ולי. ואילולא הייתי אופטימית אני לא יודעת... +עוד

אופטימית. היא בזכות השם שנתנו לי ההורים שלי. חגית סימן-טוב. ואני בכלל לא שמתי לב אליו כל-כך הרבה שנים, עד שהבנתי שהאופטימיות היא הטבע שלי. הם התכוונו שאהיה אופטימית. וזה הצליח להם ולי. ואילולא הייתי אופטימית אני לא יודעת איפה הייתי. אם אני הייתי אופטימית מול שלושה סרטנים והשתלת כבד, אני יודעת שעוד אנשים יכולים ואפילו מחכים לאפשרות הזו. ואני מציעה למי שמחפש אלטרנטיבה לחולי-אוטומטי, אז האפשרות להיות אופטימי. ~~כי אופטימיות מחזקת אותנו, בני אדם, פיזית ונפשית.~~ בשנים האחרונות סיפרתי את ההרצאה שלי 'בוקר של שלוש זריחות' בזכות האנשים שפגשתי ואמרו לי שאני אופטימית. אז מספרת את הסיפור שלי לעוד ועוד אנשים, כדי שעוד ועוד אנשים יקבלו חיזוק לאופטימיות שלהם, וכלים ודרכים להיות אופטימיים גם כשמסביב וקרוב אלינו מנסים להוכיח לנו שאין סיבה ואפשרו להיות אופטימיים. רק שלדעתי, ויש עוד כמה שמסכימים איתי, אילולא האופטימיות החיים שלנו הם פשוט 'הרבה פחות'. ~~ אז אני מלמדת אופטימיות. ~~ וחוץ-מזה: קיבוצניקית. במקור ובזנב. ובאמצע 10 שנים בתל-אביב. מגדלת חתולה: לילי, ובת-זוג לשי. החבר שלי. זוכת ארבע מדליות בשתי אולימפיאדות של מושתלים. כן, יש דבר כזה. אוהבת לבשל, אופה לחם, שאור וקמח כוסמין. חצימחונית. טיילנית, קוראת וכותבת, אוהבת שקט ודברים יפים ואנשים. ~~מאמינה שיצר לב האדם טוב מנעוריו.~~

עדכונים:

פוסטים: 37

החל מאפריל 2011

להיות אופטימית ובריאה, גם כשבגוף שלי יש סרטן ועוד סרטן ועוד סרטן, והרופאים אומרים לי שאצטרך לעבור השתלת כבד. עם הלוגו החדש שלי.

15/05/2011

בסדר, אז יש יש סרטן בשד שלי, אבל חוץ מזה- אני בריאה. אלו לא הדברים שמפריעים לי לחיות את החיים שלי כמו שאני רוצה.
ככה הרגשתי בשלוש הפעמים שהיה סרטן בשד שלי.
מעולם לא תיארתי לעצמי שיהיה סרטן בגוף שלי מתישהו. וגם לא היתה לי שום דרך להתכונן.

וביום קיץ אחד בשנת 2000, כשבאתי למרפאה בגלל הכתמים שמצאתי על הסדין בימים האחרונים, וכששלחו אותי באולטרא-סאונד וממוגרפיה וביופסיה, זה עדיין לא עלה בדעתי. וגם אף-אחד לא אמר לי שזו אפשרות. ואחרי שנתיים שוב, ואחרי עוד ארבע שנים שוב.
אז יש סרטן בשד שלי. בשמאלי ובימיני, ואחר-כך שוב בימני בעצם כבר אין שם שד, ומצד שני ברור לי שחוץ מהסרטן בשד שלי, יש עוד הרבה בגוף שלי ובעצמי ובחיים שלי. וכל אלו בריאים.

ובזכות זה מעולם לא חשבתי להגיד או להרגיש חולה.וגם כשהיתהחגית סימן-טוב מלמדת אופטמיות בעיה בכבד שלי. אפילו שבסוף עברתי השתלת כבד.

ומצד שני כשגיליתי, בעצמי, שלבעיה שיש לי בכבד יש פתרון אחד- השתלת כבד, זה אפילו הצחיק אותי, כי זה לא נראה לי הגיוני: הייתי בריאה, אז-מה אם אני לוקחת כדורים 3 פעמים ביום ובכל שלושה חודשים באה לביקורת ובדיקות?

הכבד הוא חלק מהגוף שלי, לפעמים ראיתי אותו בחוץ, ליד הגוף שלי.
אמרתי למי ששאל: בכבד שלי יש בעיה. הוא חולה. אני בריאה.

באחת ההרצאות הראשונות שאלו אותי מה היתה השפעה של הגישה הזו שלי על המקום שאליו הגעתי ולדרך אותה עברתי. לא היה לי מושג. ככה חייתי, לא תיכננתי או חשבתי.

כששאלו אותי ‘איך התמודדתי, אמרתי שבכלל לא התמודדתי. לא הרגשתי שאני מתמודדת. חשבתי שעצרתי הרבה לפני ההתמודדות. (ובעצם רק עכשיו הבנתי שזו היתה הדרך שלי להתמודד (-:
לא היתה לי תשובה. בוודאי משכתי בכתפיים, ככה הייתי עושה כשהייתי ילדה.
מאז עברו 6 שנים ואני כבר יודעת.
אני יודעת שבזכות זה שראיתי את עצמי כבריאה- חייתי באדם בריא.
אני יודעת שפשוט הקטנתי את הסרטנים ואת הבעיה בכבד למימדים שאיתם יכולתי להמשיך ולהיות בריאה. נתתי להם מקום: באתי לטיפולים, לבדיקות, לביקורות. וכל אלו יחד והאחרים, הרופאים, האחיות, ומי שמסביב, לא הצליח לשכנע אותי לשנות את דעתי.
אני בריאה, ויש בעיה בכבד/ בשד/ בשד השני. כי יש גם עוד הרבה יותר מזה בי, בגוף שלי, בחיים שלי- שבריא.
כי אני גם יכולה לדמיין מה היה קורה אילו הייתי מאמצת את השפה של הרופאים ואומרת על עצמי שאני ‘חולת X’.
ומצד שני: המשכתי לחיות: לעשות את הדברים שעושים לי טוב, הדברים שבשבילם אני חיה, הדברים שאם אפסיק לעשות אותם, לא תיהיה לי סיבה להיות בריאה בשבילה. סיבות לחיות ולקום בבוקר בשבילן.
בשבילי הדברים האלו חשובים יותר מהסרטן או הבעיה בכבד שהיו לי.

כי אני יודעת בשביל מה אני רוצה להיות בריאה ולמה כדאי לי להיות בריאה.
בשבילי, אילולא הדברים האלו לא היתה לי שום סיבה שהסרטן יגמר, ושימצאו בשבילי כבד חדש ובריא.
אני יודעת שעוד אנשים יכולים לראות ולקבל את האתגרים שעומדים מולם, בדרך דומה לדרך שבה אני בחרתי.

אם גם אתם מרגישים כמוני, ותרצו לקבל ממני עוד מידע, טיפים ורעיונות לחיים אופטימיים,
כנסו לאתר האינטרנט שלי ושל ‘בוקר של שלוש זריחות’, בקרוב תוכלו לקבל את ‘המדריך לאופטימיות בשעות משבר’ וגם נוכל להמשיך ולהיות בקשר. בוקר של שלוש זריחות/ חגית סימן-טוב מלמדת אופטימיות

עוד מהבלוג של חגית סימן-טוב - חשיבה אופטימית אפקטיבית

תצוגה מקדימה

כשסרבתי להתמודד

כשהייתי בתוך סאגת המחלות 'שלי', סירבתי להתמודד, כששאלו אותי אמרתי "אני לא מתמודדת". בשבילי התמודדות היתה שני מתאבקים בזירה. ולא רציתי להיות שם. למי ששאל אם אני נלחמת אמרתי שלא. אני לא מאמינה במלחמות. אחרי שני הבנתי שדרך...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

קול המילים המפחידות

לאחת ההרצאות הראשונות, לפני כ 12 שנים, הזמנתי חברה. בסיום ההרצאה היא אמרה: "אני יודעת למה היה לך סרטן השד, זה בגלל שלא רצית ילדים". אני לא זוכרת איך הגבתי, או אם מישהי בקהל הוסיפה משהו על הדברים האלו, אני יודעת שהמשפט הזה שלה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

המקומות שאליהם אנחנו מגיעים כשאנחנו שואלים "למה?"

בפעם השנייה שאבחנו סרטן בשד שלי. שנתיים אחרי הסרטן בשד שמאל, שנה אחרי השתלת כבד, שאלתי הרופא: "יש קשר בין הדברים? שני הסרטנים ואלי גם הבעיה בכבד?" הוא השיב בשלילה מוחלטת. "אין שום קשר". למרות התשובה השלילית והנחרצת, נתתי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה