הבלוג של חגית אורבך

hagito

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מינואר 2019

“אקרא הידד הנעורים”, כך כתבה רחל המשוררת, וכך החליטו החלוצים שהקימו את הקיבוץ לפני 80 שנה לקדם את פני הילדים הנכנסים בשערי בית ספר. מאז הרבה מים זרמו בירדן השכן, והרבה ספרים נלמדו ונקראו ע”י מאות ילדים ובני נוער. היום אותה גברת בשינוי אדרת- הכירו את האקדמיה הדיגיטלית הראשונה לילדים ובני נוער

09/02/2019

נכנסתי למבנה המיוחד הזה שמספר כל כך הרבה סיפורים, אבל מבחינתי הדבר הראשון, האחרון והמרכזי בו, זה החינוך, כי כך תמיד אומרים: הכל מתחיל ונגמר בחינוך.

לא רק מהעמק מגיעים ללמוד בה. לכל הארץ שמה הגיע. גם תנאי הפנימייה ידועים כטובים במיוחד באקדמיה הדיגיטלית של עמק המעיינות.  אבל לא רק בגללה כמובן: השילוב של חדשנות, מנטורים מצויינים, מרחבים שמרחיבים את הנפש והדעת וקהילה תומכת, מביאים לכאן מדי שנה עשרות בני נוער חדשים מגילאי 15 ומעלה.

בני נוער לומדים שיווק דיגיטלי

בני נוער לומדים שיווק דיגיטלי

בנוסף להם,  מגיעים מדי יום לאקדמיה הדיגיטלית תלמידים מכל האזור. הם בוחרים את תכנית הלימודים ומה ילמדו בה: עיצוב, עריכת סרטונים, כתיבה, שיווק דיגיטלי ועוד הרבה נושאים בתחומי הדיגיטל והחדשנות. סוג של חנות ממתקים רק שהיא דיגיטלית.

התיכוניסטים בעמק מתפרנסים לא רק מבייבי סיטר ועבודות גינון, הם הוכשרו גם לנהל נכסי דיגיטל לעסקים קטנים ובינוניים מהאזור, בעלי העסקים שמחים מהתוצאות היפות. זה נהנה וזה לא חסר.

תוצאות בגרות החורף במחשבים הגיעו לפני כמה ימים. הן טובות מאוד, כל בוגרי המגמה קיבלו זימון למיונים ליחידות המודיעין והסייבר של צה”ל.

הקלינאית תקשורת של כיתות “באר” (חינוך מיוחד) התקשרה אלי שבוע שעבר וסיפרה על ההתקדמות המדהימה שהיא רואה בקרב הילדים הבוגרים, לטענתה שום שיעור תקשורת לא נותן תוצאות טובות ומכין אותם לחיים האמיתיים בחוץ, כמו השיעור בשיווק דיגיטלי.

תלמידי בית ספר בספרינג אקדמי

תלמידי בית ספר בספרינג אקדמי

האוכלוסיה הבוגרת כבר לא מפחדת לפתוח את המחשב, סבים ונכדות מגיעים ביחד מדי שבוע לחוגים משותפים. משרד החינוך שותף אף הוא ומממן לילדי הפריפריה חוגים בתחומי העיצוב הדיגיטלי. גם משרד התמ”ת מכיר בתכנית ההכשרות שלנו, ורבים בשנות ה-50 לחייהם עוברים אצלנו הסמכה למקצוע המבוקש- ניהול מדיה חברתית.

גיל הזהב לומדים מחשבים בספרינג אקדמי

גיל הזהב לומדים מחשבים בספרינג אקדמי

מדי שבוע מגיעים לכאן יזמים ובעלי עסקים מכל הצפון לקורסי השיווק הדיגיטלי, לסדנת האנימטורים יש רשימת המתנה ארוכה וכך גם בלינקדין.

קהילת הדיגיטלי בעמק משגשגת.

ברוכים הבאים לספרינג אקדמי

 

עוד מהבלוג של חגית אורבך

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

נופים, נפגשים ואוצר של מילים

כמו כל דבר טוב זה התחיל במקרה. נסיעה ברכבת העמק לעיר הגדולה (שגם זה היה ממש במקרה,גיליתי בבוקר שיש לי פנצ'ר באוטו),בתחנת עפולה מתיישבת מולי אישה, בדקות הראשונות שתינו דבוקות לחלון, אי אפשר שלא, נוף העמקים פשוט מהפנט. שכנתי...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

גן עדן, החלום ומחירו

אני חיה בגן עדן. לא אני קבעתי את העובדה הזו, ריש לקיש אמורא שחי כאן לפני כ 1800 שנה אמר:" אם גן עדן בארץ ישראל הוא - בית שאן פִתחו". נעים להכיר, חגית נדיבי אורבך, נשואה ואמא לחמישה ילדים בגילאי 12-5, גרה בקיבוץ הדתי הראשון...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה