הבלוג של רוית שטרן גינת

gdoula

אני בת הזוג של יואב, אמא לשלוש נערות, דולה - תומכת לידה ומדריכת הכנה ללידה כבר מעל 15 שנים, יזמית ומנכ"לית " גְּדוּלָּה" ובעלת חזון - לשפר את חוויית ההריון והלידה של נשים ומשפחות ולקדם את תחומי התמיכה בנשים ובמשפחה.... +עוד

אני בת הזוג של יואב, אמא לשלוש נערות, דולה - תומכת לידה ומדריכת הכנה ללידה כבר מעל 15 שנים, יזמית ומנכ"לית " גְּדוּלָּה" ובעלת חזון - לשפר את חוויית ההריון והלידה של נשים ומשפחות ולקדם את תחומי התמיכה בנשים ובמשפחה. הכנסו גם לאפליקציה שלי "מחשבון הריון - גדולה אונליין".

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מדצמבר 2018

מה זה אומר לדעת ללדת ומי צריך את זה ?

01/02/2019

לידה - צילום - רוית שטרן גינת דולה מצלמת

לידה – צילום – רוית שטרן גינת דולה מצלמת

אז תגידי, את יודעת ללדת?

גם אני חטאתי בזה. אמרתי להמון נשים לקראת הלידה שהגוף שלהן יודע ללדת, שהן יודעות ללדת. חשבתי על המון נשים שילדו בלידה טבעית וקצרה שהן יודעות ללדת. יש מצב שאפילו כתבתי את זה פה ושם באיזה סטטוס בפייסבוק.

באמת שלא התכוונתי לרע – התכוונתי להגיד שאנחנו בנויות, מבחינה פיזיולוגית לגמרי, ללדת, שהטבע תכנן שנלד ווגינלית, שאם רק נשים בצד את כל המחשבות והפחדים שמלווים אותנו מתוקף היותינו נשים – פשוט נלד, בדיוק כמו שפרה ממליטה או כל יונקת אחרת – כדרך הטבע.

לידה - רוית שטרן גינת דולה מצלמת

לידה – רוית שטרן גינת דולה מצלמת

אבל אנחנו לא יכולות, לא יודעות ולא רוצות לשים אותם בצד. אנחנו לא פרה ולא יונק. אנחנו נשים – אינטיליגנטיות, חושבות, עם חיים ענפים שלא כוללים רק רבייה, הנקה והורות.

ואז הבנתי מה הוא עושה, המשפט הזה “את יודעת ללדת”: הוא מכניס אל אשה ברת דעת, שרגילה כל כך לצורך להוכיח את עצמה, לנצח בעולם תחרותי למקום של מגננה – אם הגוף שלי יודע ללדת אז אני חייבת, אחרת אני כשלון.

בלידה, אין דבר כזה שאין דבר כזה. אנחנו לא באמת שולטות במה שיקרה בלידה שלנו. יש לנו מטרה עליונה – לצאת בריאות עם תינוק בריא, השרדות כזו. מעטות מאתנו חושבות גם על הזכות שלנו לחוויה טובה – כזו שניקח איתנו הלאה לחיי ההורות והאמהות.

ולא משנה מה קורה במהלך התהליך המטורף הזה שנקרא לידה – בין אם סיימנו בלידה קצרה, טבעית וללא משככי כאבים, בין אם נעזרנו באפידורל יתברך שמו, ובין אם הלידה הסתיימה בעזרה מכשירנית של וואקום או מלקחיים או בלידה קיסרית – איך אנחנו מרגישות עם זה??

האם הידיעה שאני אמורה “לדעת ללדת”  תעשה רק טוב – בתהליך ההכנה ללידה והמחשבה החיובית, והמשפטים המחזקים שאומר לעצמי?
ומה יקרה אם הלידה שלי לא תתקדם כמו שרציתי? האם זה אומר שנכשלתי? שאפילו בדבר הכי בסיסי וטבעי אני לא טובה מספיק וזקוקה לעזרה?

לידה - רוית שטרן גינת דולה מצלמת

לידה – רוית שטרן גינת דולה מצלמת

כמה מרסק זה יכול להיות לדימוי העצמי של אשה צעירה בימינו…

אז עזבי אותך. עזבי אותך מלדעת ללדת. אנחנו לא באמת יודעות כלום על החיים האלה. תרכשי ידע, תרכשי כלים שיעזרו לך ליישם את הידע הזה לטובתך בתהליך הלידה שלך, תבחרי מה נכון לך בכל רגע נתון מתוך תחושת הבטן שלך, ותביאי חיים מושלמים לעולם הזה.

יהיו לך בהמשך מספיק הזדמנויות לטעות.

לכל המידע שאספתי על הריון, לידה והורות ראשונית הכנסי

לדף הפייסבוק העסקי שלי הכנסי

עוד מהבלוג של רוית שטרן גינת

תצוגה מקדימה

כמה זמן לוקחת לידה?

  כמה זמן לוקחת לידה? זו לא שאלה מסובכת מדי. רופאים כבר חקרו אותה בשנות ה50 של המאה הקודמת והגיעו לטווחי הזמן הרצויים ללידה בריאה. אז איך זה שרובנו לא יולדות...

תגובות

פורסם לפני 5 months
תצוגה מקדימה

שאני אבקש עזרה?

אני לא רגילה שעוזרים לי. אני רגילה לעשות הכל לבד. להתאמץ להצליח ואולי גם לקטוף את הפירות. למה שמישהו בכלל ירצה לעזור לי להגשים את החלום שלי?  השנה וחצי האחרונות היו עבורי בית ספר להגשמת חלומות ופנטזיות. חלום אחר פנטזיה...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

אפידורל - לקחת או לא לקחת?

רגע לפני הלידה, אחת השאלות הנפוצות שישאלו אותך היא "את מתכננת לקחת אפידורל?" . מנסיוני לאורך השנים, הגיעו אלי 3 סוגים של נשים – אלה שיודעות מראש שהן רוצות אפידורל ורצוי בחניה, אלה שרוצות ללדת בלידה טבעית – ללא אפידורל, ואלה...

תגובות

פורסם לפני 3 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה