הבלוג של הגר טהר לב

ציידת האופנה

הגר טהר לב. בת 36. אימא לשניים. כתבת אופנה, בעלת אתר הקניות FASHUNTER.CO.IL ובלוג האופנה TWO SISTERS AND STUFF. מאמינה שאופנה היא דרך חיים ולא רק בגדים, מוזמנים לחלוק איתי כאן שתיים מאהבותיי הגדולות: כתיבה ואופנה.

עדכונים:

פוסטים: 73

החל מספטמבר 2013

Jennifer Lopez and Iggy Azalea Drop "Booty" Remix, Unveil Sexy Cover Art—Listen to the Song Now!  Jennifer Lopez, Booty Remix Featuring Iggy Azalea

שמעתי כבר הכל על הקליפ של ג’ני&איגי, וזה מסתכם בערך בקריאה, אולי אפילו שאגה, במבטא פולני: אוי ווי זמיר!!! אז ככה, חברו להן ג’ניפר לופז (45), המכונה גם ג’יי לו, זמרת פופ ושחקנית לטינית, יחד עם הראפרית היפה והצעירה איגי אז’ליה ושיתפו פעולה בקליפ “אלה” ריהאנה&שאקירה, שכל כולו שיר הלל לתחת הגדול, וזה גם שמו של הקליפ, בלי רמיזות, בלי מטאפורות, כך, לפנים, נקראת היצירה BIG BOOTY, דהיינו, טוסיק גדול.

embedded by Embedded Video

ג’יי לו, למי שאינו בקי בפרטים, בנתה את הקריירה שלה כזמרת לפני כשני עשורים תמימים, הקריירה התבססה רובה ככולה על מימדי גופה וביניהם התחת העסיסי שהפך במהרה למותג של ממש, וזה עוד היה הרבה לפני שהרהרנו באמינות איבריה השופעים של קים קרדשיאן, נוסף על זה גם גוון עורה של “ג’ני מהשכונה” (כך מיתגה עצמה הג’יי לו) השחום ונוטף הסקס. אחריה צצו עוד רבות אחרות, כמו פטריות אחרי הגשם, כשהן מתחרות ביניהן מי נועזת יותר, מי חצופה יותר, וכן, גם למי יש יותר גדול. תחת.

השערורייה התורנית סביב הקליפ גררה הרבה תגובות, אמרו שזה ביזיון, שזה שוביניזם בשיאו, החפצת נשים, אמרו שזה מוגזם, מעליב ומשפיל, שזה פרובוקטיבי, נועז, חשוף, חצוף, זול ועוד הרבה דברים שליליים, יו ניים איט, כל התוויות מהן כולנו נורא מפחדים. אבל זה כזה צפוי, ומשעמם, להתרעם על קליפ שכזה, אז אני רוצה את האתגר! אולי אנחנו מפספסות כאן משהו? ואני מעלה כאן נקודה למחשבה ובכוונה מטילה פצצה, מנסה לצאת מהקופסה, לאתגר את גבולות המוכר, הידוע, והמתבקש. אולי אנחנו, הנשים, לעולם לא מרוצות, כוונתי היא שכשהידועניות אנורקסיות אנחנו (בצדק רב) מזדעקות, אז הנה עכשיו, כשהן מתגאות בתחת הגדול זה גם לא טוב? אם נחפור קצת יותר עמוק, נגלה שמדובר כאן בנשות קריירה מצליחות ברמה בינלאומית, שהן לא פחות ממותג, מאייקון תרבות מצליח המגלגל מיליארדים, הן לא עושות את זה בשביל הכסף הרי, כי זה לא חסר להן, ואם נפשפש בעברן (או בדוקוסלב…) נלמד שהן עבדו מאוד מאוד קשה כדי להגיע לאן שהגיעו. הן רחוקות מדמות הנערות חסרות כל, אותן דוגמניות שנמצאו הומלסיות ברחוב ובזכות האביר על הסוס הן ניצלות ולמחרת הן על שער המגזין, מנוהלות כמריונטות ע”י טייקון, מנוצלות ע”י הגבר החזק והרע שמוכר את גופן לכל המרבה במחיר. בשונה מהן, האייקונות החדשות קוראות תיגר על הנשיות המוכרת, ועל סיפור הסינדרלה שמכרו לנו כל החיים, הן מערערות על אידיאל היופי שהשליטו עבורנו, שעליו אנו כה מתרעמות. עכשיו קמות נשים שלא עומדות בצלם של גברים, אלא הולכות ומשתוות אליהם, אם עבור גברים האיבר הוא מטאפורה לכוח ועוצמה, אז הנה, גם לנו יש, גם אנחנו יודעות לעשות את זה, כמו גדולות, ראו מעתה בתחת הגדול מטאפורה לעוצמה נשית, לכישרון נשי ולהצלחה.

אוקי, עכשיו תגידו שגם בעולם הזה, בתעשיית הבידור והמוזיקה הרי שולטים גברים, אבל הם לא היו שווים לא סנט ולא אגורה אחת שחוקה בלי “התחת הגדול” הלא הוא כאמור מטאפורה לכשרונן וחוכמתן של נשים חזקות כמו קים קרדשיאן, ביונסה, ריהאנה, שאקירה, ג’יי לו ניקי מינאז’, איגי אז’ליה, ג’סי ג’יי, גם ליידי גאגא ומיילי סיירוס נכנסות למשוואה. בעצם המחשבה, והאמירה שקליפ כמו זה המדובר, או בכלל כל ביטוי של נשיות נכפה עלינו ע”י גברים, אנחנו מבטלות במחי יד את כשרונן האדיר של הנשים האלו וגם את שלנו, מבטלות את עוצמתן, ואת נשיותן המתגלה במלוא הדרה, וללא כל עכבות. תקראו לי משוגעת, אבל אולי, אם לרגע, נסיט את נקודת המבט דרכה הבטנו בדברים כל חיינו, ונבחר לראות את החיובי, נוכל לגלות גם דברים טובים בתוך כל ה”לא טוב הזה”, כי אולי זה אנחנו שלא קוראות נכון את המפה, ואני כאן מציעה פרשנות אחרת, שרואה בתופעה הזו כתופעה שמקדמת נשיות, נשיות חזקה, משוחררת, שמתנערת מעולה של ההגמוניה הגברית השלטת, זו הגאה במה שיש לה, אולי בעוד כמה שנים נביט לאחור ואפילו נראה בכך סוג של פריצת דרך, וכאן בואו נחזור אחורה וניזכר בפרובוקציות של מדונה בתחילת שנות ה 80′ שהיום נראות כה תמימות, כנראה שכל תקופה וה”תחת” שלה. אף אחד לא יכול לומר שמדובר בנשים חסרות אינטיליגנציה, או חסרות מודעות, הרי הכל כאן מודע, וכל מהלך מחושב.

אז אולי לנופף בתחת גדול גם זו סוג של מחאה, סוג של אמירה, פמיניסטית, בדיוק כמו לשרוף חזייה, אולי אנחנו, בהגדירנו את עצמנו ואת אותן כוכבות כחפצים או כנשים “זולות” אנחנו בעצם פוגעות בעצמנו, כי ההבדל בינינו לבין גברים תמיד יהיה ביכולת לפרגן ולצמוח, כי בעוד גברים יודעים לפרגן זה לזה וגם לתמוך זה בזה, וכך מתעצמים ומתחזקים, אנחנו רק מתחבאות, שופטות, מבקרות, ומגדירות, מתמרמרות ומתמלאות בשנאה עצמית, וכל זה בזמן שבעצם בורכנו ויש לנו הרבה במה להתגאות. אז אולי, לרגע ננסה, בלי הגדרות, כך כמו שזה, ננסה לפרגן, לתחת הגדול, כי לכל מטבע יש שני צדדים, החיים הם לגמרי לא שחור ולבן.

ומזווית אישית, כשנכנסתי אמש לבוטיק בגדי ערב ידוע מאוד בדיזינגוף, בוטיק של שתי מעצבות שיצא לי לפרגן להן כאן ארוכות בבלוג מבלי לדרוש דבר בתמורה, והכל בשם העצמת העשייה הנשית, וכבר בדלת נתקלתי בתגובת המוכר סוקר ארוכות ובקפידה מכף רגל ועד ראש את ממדי גופי הרחוקים מלהיות צנומים או כחושים, ואז מפנה לי את גבו בבהלה, כאילו היתי לא פחות ממצורעת, גם לי בא לנופף בתחת הגדול שלי, ואפילו להזמין אותו שיישק…

תחת, כישרון, נשיקות (הפעם תרתי משמע…)

הגר

רירי ושאקי (ריהאנה ושאקירה) מתוך הקליפ המשותף והמצליח

 

ניקי מינאז’ מותחת את הגבולות בקליפ השערורייתי החדש ANAKONDA

 

האישה והתחת, קים קרדשיאן

 

רירי והבוטילישס, לא רק זמרת, גם אייקון אופנה (לפוסט המלא, כאן)

 

ביונסה. נותר רק להעריץ

 

הראפרית המוכשרת והיפה איגי אזליה

 

מכונת להיטים משומנת, ג’ני מהבלוק, ג’ניפר לופז

הפוסט פורסם במקור בבלוג האופנה שלי WWW.TWOSISTERSANDSTUFF.CO.IL 

עוד מהבלוג של הגר טהר לב

תצוגה מקדימה

האמת מאחורי השמלה של נינט

אז נינה התחתנה אמש, וכדרכה בקודש, הותירה שובל של ביקורות / הערות על ההופעה שלה, על השמלה, על התסרוקת, על הבעל. נינה תמיד מושכת אש, בין אם זה על השיער שלה, על המשקל, על החינה, על השמלה שלה בחינה, על ההריון, על יודה, ולמה לא...

צעד גדול לנשיות

SUMMER MUST HAVE כמה כיף להתבשר על שובן של כפכפי הנוחות! אנחנו בישראל לרוב קוראות להן כפכפי "טבע", בעולם, יקראו להן "בירקנשטוק", על שם המותג, זה הישראלי וזה הגרמני. ולמה כיף? כי זה צעד גדול לסטייל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה