הבלוג של הדס צימרמן

hadaszimmerman

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מיוני 2018

קארמה זה לא גורל, קארמה זו תוצאה. כך אומרת עו”ד רות דיין וולפנר ואם קארמה איז א ביץ’ אז כדאי להיזהר ממנה

16/03/2020

במסגרת עבודתי כמנחת קבוצות וסדנאות סקרנה אותי במיוחד הזמנה לבית הספר לקארמה טובה מבית סלונה. רציתי לשמוע פן נוסף, נקודת מבט נוספת על עולם היחסים וזו הייתה הזדמנות נפלאה לשמוע את עו”ד רות דיין וולפנר, העומדת בראש משרד עורכי דין רות דיין מזה 22 שנה, משרד המדורג זה יותר מעשור בצמרת משרדי עורכי הדין בתחום דיני משפחה.

צילום: גלית סבג

אז האם ואיך מתכתבת תאוריה שמדברת על חופש בחירה עם קארמה? האם באמת יש לנו השפעה? והאם אנחנו מביאים עלינו את העתיד לבוא? הרי כולנו יודעים שהעולם עגול, כשאתה נותן זה חוזר אליך.
המלכוד הוא שבכולנו, בכל אחד מאיתנו טמונות מפלצות קטנות, “מפלצות קיימות באמת. גם רוחות רפאים. הן חיות ביננו ולפעמים הן מנצחות” אמר סטיבן קינג, השאלה היא מה אפשר לעשות לגבי זה, האם יש לנו שליטה עליהן והאם נוכל להביא קארמה טובה לחיים? רות דיין וולפנר טוענת שכן ויש לה הוכחות לכך.

צילום: גלית סבג

המפלצות שבתוכנו רוב הזמן הן רגועות היא טוענת אבל, לפעמים הן מרשות לעצמן לצאת ומתפרצות ויוצאות מאיתנו כשאנחנו רבים, כשחותכים אותנו בכביש, כשעוקפים אותנו בתור ולפעמים גם בבית, כי דווקא התא המשפחתי מספק לרוב מקום בטוח בו המפלצת מרשה לעצמה לצאת ולפעמים אף מתרגלים לחיות איתה עד שכבר אי אפשר. לעיתים המפלצות יוצאות מכלל שליטה ואז אנחנו פוגשים את הרוע האנושי בהתגלמותו ובמקרים החמורים שבהם מגיעים לכדי אלימות במשפחה ועד מקרים טרגיים עליהם אנחנו לצערנו שומעים חדשות לבקרים. רות מספרת כי שני עשורים כפרקליטה בתחום לימדו אותה שמי שעושה רע, מקבל רע או כמו שאנחנו יודעים קארמה איז א ביץ’ ולכן, צריך להיזהר ממנה.

פנים רבות יש לו לרוע האנושי הוא ניכר לעיתים במהלך נישואין וביתר שאת בגירושין. רות מספרת על המפלצות השונות שיכולות להתעורר בנישואין והיא מסבירה למה כדאי לזהות אותן. היא מספרת על מפלצת האובססיביות, מפלצת חוסר הביטחון, המפלצת המשפילה, המפלצת השולטת, המפלצת המזניחה והמפלצת שלא תמיד קל לזהות – המפלצת נטולת הקווים האדומים. ההרצאה החדה והמרתקת שזורה בדוגמאות ובסיפורים מהחיים, הסיפורים שמאחורי הקלעים אותם פגשה ופוגשת לאורך שנות עבודתה. השאלה מה עושים עם זה ובכלל, האם נוכל להביא קארמה טובה לחיים? התשובה היא כן, אנחנו ללא ספק יוצרים לעצמנו את המציאות בה אנו חיים. וכמו שאני אומרת לילדיי “הכי חשוב שתהיו אנשים טובים”, תעשו טוב, תקבלו טוב.
מהצד השני, כמו שמספרת ומדגימה רות, לאורך ההרצאה וגם בספר שכתבה התנהלות של רוע לשם רוע, היעדר חמלה ופגיעה מכוונת בקרובים לך, תמצא דרכה חזרה אל הפוגע או הפוגעת, במוקדם או במאוחר. ולכן, מראש יש להיזהר מלעשות רע במכוון, לא לפגוע, לא להפיק הנאה מסבלם של אחרים, לא לרמות, לשחרר רצון לנקום ולשים לב לחטא היוהרה.

אז יש המון מפלצות שיכולות להרוס לנו את חיי הנישואין, אבל, יש מצב בו אפשר לעצור ולהציל, טיפול זוגי למשל, יכול לעזור ולהקטין את המפלצות ואפילו להשמיד אותן ואם נקלעתם למצב של פירוק החבילה, כמו כל תהליך פרידה בעבודה או בבית, חשוב שתנהלו אותו, המודעות, הבחירות שלנו כולל לקיחת האחריות עליהן, ראיית האחר, האנרגיות והכרת התודה על הקיים הם אלו שיובילו לפרידה בריאה לכם ולסובבים אותכם ולדרך חדשה.

והכי טוב, תעשו טוב, תקבלו טוב.

לרכישת ספרה של רות דיין וולפנר לחצו כאן

עוד מהבלוג של הדס צימרמן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...