הבלוג של הדס פורת - מלווה ומאמנת אישית רגשית לנשים שהן אמהות

hadasporat

הי אני הדס, אמא מזה 14 שנה לעדן, אדם ונויה. אמהות זו דרך החיים שלי,כל כך הרבה חוכמה, רגישות, ותובנות עמוקות היא מלמדת אותי על עצמי, על מי שאני באמת, דברים ששכחתי, זכרונות שחוזרים ומחברים מחדש. ידע של אנושות שלמה. אני לומדת... +עוד

הי אני הדס, אמא מזה 14 שנה לעדן, אדם ונויה. אמהות זו דרך החיים שלי,כל כך הרבה חוכמה, רגישות, ותובנות עמוקות היא מלמדת אותי על עצמי, על מי שאני באמת, דברים ששכחתי, זכרונות שחוזרים ומחברים מחדש. ידע של אנושות שלמה. אני לומדת מזה 13 שנים את חוכמת החיבור לימוד שלא נגמר. מתרגלת תקשורת מקרבת והורות כמעשה ניסים. מדריכה, מלווה ומאמנת אישית לנשים בדרכן לאמהות שלהן, סביב שדה הלידה, הראשית ההורות, ובמעגלי החיים. מנחת קבוצות וסדנאות הורים ותינוקות מומחית בשפת התינוקות. אדריכלית ומעצבת פנים, מתמחה בעיצוב חדרי תינוקות וילדים. כותבת, מרצה, חושבת, מחברת, מעצבת מציאות, ארומטרפיסטית, ויוגית.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מאפריל 2015

טרנד חדש הגיע לעיר, סבתות יוצאות לחיים חדשים

רוצות חופש, רוצות לגלות את עצמן מחדש, רוצות שיעזבו אותן לנפשן. “עשינו את שלנו” הן אומרות: “גדלנו אתכן, עכשיו זו העבודה שלכן. תעזבו אותנו בשקט”. הלוואי שהיינו יכולות, לעזוב אתכן בשקט, גם אנחנו היינו לפעמים רוצות לקחת חופש, להשתחרר מכבלי האימהות ולצאת לדרך חדשה. אבל משהי מאוד חכמה אמרה לנו מפעם שאימא זה לכל החיים, שאימא יש רק אחת והיא לתמיד ושמאימא לא נפטרים רק אתן יודעות מתי…

לימים אנחנו רואות שזה באמת מאוד נכון, וגם אם אנחנו רוצות להיפרד, מרחיקות לפעמים עד קצה העולם, אנחנו לא באמת יכולות להתנתק, כי הדרך שלנו לעצמנו עוברת דרכך, אימא, סבתא, אשת העולם החדש, איך שלא תבחרי לקרוא לעצמך. אנחנו מחוברות אליך, בכבלים שלא ניתן לנתק לא בלידה כשחתכו לנו את חבל הטבור. לא בבת המצווה כשאמרו לנו שעכשיו אנחנו ברשות עצמנו. לא בטיול הראשון לחו”ל, ואפילו לא בחתונה כשעברנו לרשות בעלינו. לנצח תהיי אימא שלנו, סבתא של נכדנו, לא משנה כמה העולם בחוץ ויקרוץ לך, וינסה למכור לך ממחמדיו ושכיותיו. אנחנו לנצח נהיה כאן, מחכות לך, למבט שלך, לליטוף, למילה הטובה, לעצה, להכוונה.

גם אם נראה לך שבגרנו כבר, ואת יכולה לשחרר. גם כשנראה לך שאנחנו עושות מה שבא לנו, ולא מקשיבות, ולא צריכות אותך – אנחנו מאוד מקשיבות! אפילו כשאנחנו עושות בדיוק את ההיפך זה מכיוון שהקשבנו רוב קשב והיינו חייבות להראות לך שאנחנו מספיק אחראיות, בוגרות, וקשובות גם לעצמנו, יודעות לעשות את הבחירה הכי נכונה ונאמנה לדרך שלנו. זה מה שגם את היית רוצה שנעשה לא?! את הרי חינכת אותנו וגדלת אותנו להיות בעלות חשיבה עצמאית, נאמנות לעצמנו ואמיתיות .

 אי אפשר לגדל ילדים ללא אהבה

מה שאני מנסה לומר זה: שאנחנו אוהבות אותך, תמיד אהבנו. שאנחנו תלויות בך, באהבה שלך, ביחס שלך אלינו, על מנת שנוכל להעניק אותו הלאה לילדים שלנו, לנכדים שלך, לדורות הבאים. בלי אהבה אין חיים, בלי יחס אין התפתחות, אנחנו רואים זאת בכל צורות החיים על כדור הארץ, צמחים ימותו ללא אהבה, מים יהפכו מעופשים אם יקללו אותם, אורז יקבל עובש ויתקלקל עם ידביקו עליו מדבקות של שנאה. גם ילדים אי אפשר לגדל ללא אהבה, צריך בעדינות נפש, הקשבה, הקדשת זמן, השקעה, לפעמים גם בביטול עצמי והתמדה. אבל את כל זה את הרי כבר יודעת, את גדלת אותנו ולמדת אותנו את כל מה שאנחנו יודעות. איך הפכנו להיות לאימהות כאלה מדהימות לילדים שלנו, אם לא בזכותכן.

theberry.com 2013 05 29 http://so-much-greatness-26-photos

אנחנו ממש לא רוצות לותר על הילדים המקסימים שלנו, לרוק את האחריות עליכן, ולהעניק לכן את זכות האימהות על ילדינו, ממש לא! מה שאנחנו רוצות זו קצת עזרה, תשומת לב, יחס, קשר. אנחנו רוצות להרגיש את הקשר, רוצות להרגיש שייכות לכן. אנחנו רוצות שהילדים שלנו ידעו שגם הם שייכים לכן, שידעו מהיכן הגיעו, ולמה יש להם את העיניים הכחולות הגדולות, והתלתלים הזהובים, למרות שכולם במשפחה שחרחרים חוץ מסבתוש כמובן.

בואי סבתוש תני חיבוק

אז רגע לפני שאתן אורזות מזוודה ויוצאות למסע לגילוי עצמכן מחדש ומגרשות את כולנו מהסלון המדוגם שלכן, תזכרו כמה רגעי אושר היו לנו ביחד, מי כיבה את כל הנרות על העוגות שאפיתן, מי הביא לכן ארנק פרווה מנומר מהגן ליום האם, מי שר לך אימא יקרה לי יקרה, מי קוראת בשמך כל פעם שהיא מפחדת, מבוהלת, חסרת בטחון או סתם עצובה.

אנחנו רוצות אתך חלק מימי ההולדת של הנכדים שלך, מימי המשפחה, לא מוותרות על המרק של סבתא, והקציצות שלך. מבטיחות שגם אנחנו נהיה שם עבורך כשתצטרכי אותנו בבריאות ובחולי. זה לא אומר שאת תמיד צריכה לעמוד דום לבקשות שלנו, ממש לא! זה לא אומר שאת לא יכולה לטוס לחו”ל בחופש הגדול, בפסח או בכל חופשה שאורכת יותר מיומיים. זה רק אומר שתהיי יותר נוכחת בחיים שלנו, שתיקחי את הנכדים שלך אליך מדי פעם, ותבלו קצת זמן איכות ביחד, לא על חשבון זמן האיכות שלך אם עצמך, כמובן. אנחנו ממש לא מצפות שתהיי תחליף שלנו, אימא יש רק אחת ואין לה תחליף. מה גם שאנחנו מאוד אוהבות את הילדים שלנו ונהנות מהאימהות שלנו ומהגידול שלהם, ואנחנו רוצות את הטוב ביותר עבורם, כמו שאת רצית עבורנו. בגלל זה חשוב לנו שיהיו בקשר אתכם, ובכלל שנרגיש משפחה אחת גדולה וחמה ואוהבת, כזו שאנו חולמים שתהיה לנו עוד בתור ילדים, כזו שמתפללים עליה בהדלקת הנרות כל ערב שבת.

אולי גם את קצת מאוכזבת מהמשפחה ש”יצאה” לך, וזה לא בדיוק מה שדמיינת שנהיה, אבל עדין לא מאוחר, ואת עוד צעירה ושנים רבות עוד לפניך, ואת נראית ממש טוב, ומרגישה כמעט נפלא. כל שינוי מתחיל בצעד אחד קטן אחת לקראת השנייה. אז בואי סבתוש תני חיבוק, תראי איך את עוד יכולה ליהנות עם הנכדים שלך ועם הבנות שלך ולגלות עולמות שלמים מבלי לצאת לעוד קרוז אקזוטי, וגם לזכות במשפחה שמוקירה לך תודה וזוכרת אותך לטובה. אפילו  מחקרים יודעים היום להראות לנו שהדברים שהכי נחרתים לנו בזיכרון ובלב אילו לא המתנות שקבלנו מחו”ל אלא הזמן שבילינו ביחד.

אהבתם?

בואו לבקר אותי בפייסבוק ולקבל במתנה מדריך לבית מתוקתק ובעל תומך בימים שאחרי הלידה

עוד מהבלוג של הדס פורת - מלווה ומאמנת אישית רגשית לנשים שהן אמהות

תצוגה מקדימה

איך עושים ליל סדר עם תינוק ? 5 טיפים שישדרגו לכן את החג.

  בין סופת חול לגשם שוטף, בין חמץ למצה, בין סידור ארונות לניקוי המקרר מבלי לפסוח על אף מדף ולהעביר חורף לקיץ ומחצית מתכולת הארונות לאביונים, לעשות פסח עם תינוק חדש זהו...

תצוגה מקדימה

למה כל כך קשה להרגיש טוב בהיריון?

מה כבר בקשתי? מתמוטטת מעייפות כבר בשמונה בערב, ומתעוררת לפנות בוקר מעוד סיוט, זה רק אחד מעשרות חלומות וזיכרונות  שמציפים אותי. נתקפת בחילה של בוקר, ממתי אני לא יכולה לסבול ריח של סיגריות, קפה, קטורת... איך זה שאני רעבה כל...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

כך תגיעי מוכנה להנקה.

להניק באהבה כמה פעמים אמרו לך  שהנקה זה הדבר הכי חשוב שאת יכולה לתת לתינוק שלך ובחינם? כמה פעמים אמרו לך שההנקה הראשונה היא הכי חשובה? כמה פעמים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה