הבלוג של hadasp1034

hadasp1034

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאוגוסט 2018

20/09/2018

“בקרחת של יער בין עצים ופרחים הייתה עיר שכולה אזרחים קרחים. מעלה קרחות שמה ותושביה כולם לא ראו צורת שערה מעולם… רק ראשים חלקים וכמה מבריקים.

וכך במטה של קסם אופייני מספר אפרים סידון על העיירה הרחוקה והמשבר שפקד בה את ראש עירה על שום שערה אבודה שצמחה על ראשו במפתיע ועל קהילה המומה שלמדה לקבל את הבשורה השונה, לא אחרי שגילתה את כוחה של השערה בשמירה מפני סכנות הסביבה. לקינוח הוא מתבל במוסר ההשכל ובצורך החשוב לקבל את האחר.

אבל מה אם האחר הוא בעצם אני ומה אם במעלה קרחות לא זיהיתי את עצמי. ועל אף הימנעות ממושכת, מבט חטוף במראה מגלה לי מישהי שאני לא מכירה. עם איזה פלומת אפרוח מתנופפת שמעטרת את ראשה וכרס מתעבה.

ועם מיטב התובנות שאימצתי בתקופה האחרונה, אני מסתכלת בבבואת האישה הזרה עם הגוף המוזר ומוסרת לה תודה. קצת באילוץ אני מודה. תודה שהיא סובלת אותי ובשבילי, תודה שהיא עומדת איתנה ותודה שהיא מסתבר יחסית עמידה. ואחרי שגייסתי את מירב החמלה אני גם ממלמלת לה שסר חינה. שפלומה מעולם לא הייתה באופנה ושחבל שקלישאת החולה הרזה הגרומה לא חלה עליה עצמה.

וכך, בדיסוננס קוגניטיבי מלא ומודע אני מחבקת אותה אבל גם מבקשת את לכתה. ולא שזה ממש משנה כי היא מביטה בי נכוחה ולא משה ממקומה. אולי כדי להזכיר לי שהיא לא סיימה את תפקידה ושהשערה ההיא ממעלה קרחות עוד נלחמת במערכה ויצטרכו להיקרא עוד כמה פרקים והתפתחויות, עוד יתווספו תובנות ויזלגו עוד דמעות, עד שהיא תלך ותחזיר לי את הבבואה המוכרת הידועה לא בלי להשאיר בי וכנראה לתמיד את חותם היותה.

עוד מהבלוג של hadasp1034

תצוגה מקדימה

הודג'קין סרטן קללללללל

הדס מסביר לי הדוקטור בטלפון. את חולה. פאוזה. כנראה הוא ציפה שאמשיך להתנגד. הוא לא טועה. אני ממשיכה להתווכח שאין צורך באשפוז, שהדרמה מוגזמת וששינוי תודעתי או דיקור ישיבו אותי מיד לקדמותי וגם את ההמוגלובין המתרסק. מה שיבוא...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

מחוץ לזמן

"אחרי החגים ואולי גם תיכנס שגרה", מנסה חברה לעודד. אני מחוץ לזמן עניתי בפשטות. כבר מזמן. לא יום, לא שעה, גם החודש עצמו לא הכי רלוונטי. אני מלקטת לעצמי מדי יום כמה מטלות בדיוניות אולי איזה קנס אבוד לטפל בו, הסדר ארנונה שאינו...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

הדס בת מי?

אז השמועה פורשת כנפיים והטלפונים מגיעים ואיתם גם הברכות והתפילות. הדס בת מי? מסמסים לי בדאגה, זה לתפילת הבוקר וזו לקריאת תהילים. הדס בת חנה אני משתפת בשמחה. ואם אפשר לא רק תפילה להחלמתי כי זה בסיסי ונדרש, בא לי גם הדס בת חנה...

תגובות

פורסם לפני 3 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה