הבלוג של הדר כהן

hadarspirit

הקמתי את חברת SPIRIT GROUP שירותי יעוץ ואסטרטגיה בנושאי תקשורת ומדיה דיגטאלית וניהול פרויקטים ומיזמים חברתיים. הבלוג יעסוק בפעילות החברתית עסקית בישראל, מידע על פרויקטים ומיזמים למען הקהילה, וירכז טיפים בנושאי שיווק, יחצ... +עוד

הקמתי את חברת SPIRIT GROUP שירותי יעוץ ואסטרטגיה בנושאי תקשורת ומדיה דיגטאלית וניהול פרויקטים ומיזמים חברתיים. הבלוג יעסוק בפעילות החברתית עסקית בישראל, מידע על פרויקטים ומיזמים למען הקהילה, וירכז טיפים בנושאי שיווק, יחצ ואסטרטגיה לבעלי עסקים 0522-490850 בפייסבוק - spirit gruop מייל - [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מאוגוסט 2012

כמה שבועות אחרי פרסום כתבות ובלוגים שלי בנושא, כולל פנייה למשרדי הממשלה השונים, החלה תפנית משמעותית ביחס אליו, מאיש שקוף, לבשר ודם. גורמים רווחה החלו לפעול ולסייע לאיש לחפש דירה. ניר נכנס לדירה חדשה, 2 חדרים, מזגן ומקלחת. לילה קודם ישן בין נחשים וחולדות, ופתאום ספה על כרית ושמיכה. הדירה עדיין ריקה אך אנשים טובים מגייסים עבורו תרומות, ככה נראה חיוך של בן אדם, אחרי חצי שנה ברחוב.

13/08/2012

יהוד – חסר בית ישן מתחת לכיפת השמיים כבר חצי שנה. ניר סעדיה, בן 46, פונה מביתו בעקבות צו בית משפט בעקבות סלילת הטיילת ובניית אמפיתיאטרון בכניסה לעיר

ניר איש שקט ועדיין, בעל 100 אחוזי נכות רפואית ונפשית, ישן וגר במיטה מרופטת ומעליה אילתר פיסות בד להגנה מפני השמש הקופחת. כבר חמישה חודשיים שהוא גר בכניסה לעיר יהוד מרחוב ויצמן םינת העצמאות. בין העצים במה שהיה פעם חצר ביתו והיום מסלול אפר למשאיות הבטון אשר מגיעות לבנות את עתידה התרבותי של יהוד, פרויקט הטיילת והאמפיתיאטרון.

אני יושב עם ניר ומקשיב לסיפור חייו, אין כאן טובים ורעים, רק גורל אכזר, ובני אדם שנכנסים לתוך שרשרת הבירוקרטיה של רשויות המדינה. אנחנו יושבים על הרצפה ומסביבנו שאריות מדורה וקופסאות שימורים מליל אמש, זיכרון לארוחת ערב שבושלה על הגחלים, במקום כמובן אין מים וחשמל. וניר נעזר בעזרתה של השכנה בבית ליד להתקלח ולשירותים, היא גם דואגת לתת לו אוכל.

ייאושו הגדול גורם לו לחוסר רצון לפעול למענו ולצאת מתוך המעגל בו הוא נמצא, כבר משנת 2009 הכיר בו הביטוח הלאומי והעביר לו קצבה חודשית בסך 2500 שח, עקב נכותו הועבר התשלום לבן משפחה, ניר מספר כי מעולם לא קיבל את הקצבה.  לפעמים הם באים לתת לי קצת כסף לאוכל”. אני מחפש שקט בחיים ולא רוצה בלאגן, זה הכסף שהם נותנים לי אני אומר תודה”.

אל חייו של ניר נכנס חבר ותיק של אביו, סגן ניצב אדמונד אדרי, קצין משטרה בפנסיה, אשר מכיר את ניר מאז שהיה ילד קטן. “אני בא ליהוד כמה פעמים בשבוע ועוזר לו, זה באמת גורל אכזר מה שקרה לו. הוא ילד טוב, תמיד עזרו ועשו בשבילו,אבא שלו, ובני המשפחה. מאז מותו של האב לפני כשלוש שנים התדרדר מצבו. בנוסף פינו אותו לפני שנה מביתו. מאז האיש רק מדרדר. יש לו אח ואחות שגרים באזור אך הם לא בקשר, אין לו משפחה שתעזור לו. אחרי ששמעתי כי לא קיבל את הקצבה שמעביר אליו הביטוח הלאומי, נגשתי איתו ועצרנו את העברת הכספים. לראשונה בחייו הוא פתח חשבון בנק והכספים יועברו אליו. והוא יוכל להתחיל לצאת לדרך חדשה. לפני חודשיים הכירו בו כדר רחוב, ומשרד השיכון יכול לסייע בקצבה של 1100 שח. איך אפשר למצוא דירה ב1100 שח. אני מחפש לו מקום לישון בו, אך היכולות שלי גם מוגבלות. מאיפה נשלים עוד כסף לשכר דירה, איפה נמצא דירה במחיר כזה? בינתיים האיש ברחוב.

ניר התעורר השבוע אל בוקר חדש, קם ממיטת השטח, בין העצים, מסביבו מסתובבים עכברים וזבובים רבים, מספר חולצות תלויות על חבל מאולתר, משאית בטון מעיפה אפר על פניו של ניר. הוא בורח מהשמש הקופחת אל מעבר לרחוב שם הוא יושב מספר שעות מתחת לעץ ונהנה מהצל. השכנים בבנין העסקים לידו, יושבים בחדרים ממוזגים ובכלל לא מודעים  כי מעבר לכביש ישן הומלס שמחפש כל הזמן דרכים לעבור את הקיץ הזה. “את החורף העברתי עם מדורה שעשיתי כדי להתחמם, ולבשתי 3 שכבות של בגדים, אבל הקיץ הזה ממש קשה”.

“לא האמנתי שאגיע למצב כזה, לגור ברחוב, אחרי הפינוי גרתי חודשיים במלון אוויה, בן משפחה מימן לי את זה, הוא ניסה לסדר לי דירה, לגור ביהוד, אבל זה לא הסתדר. אז באתי לכאן, זה הבית שלי. באים לכאן לפעמים אנשים ונותנים לי קצת בגדים, לפעמים אוכל, אני לא מאמין שהגעתי למצב הזה. איך זה יכול להיות, כל החיים שלי רק מדרדרים ממצב קשה למצב יותר קשה. אני לא יכול לעבוד בגלל הנכות. אין לי בית. אין לי מה לעשות יותר?”.

אריאל רוזנברג דובר משרד הבינוי והשיכון  – מבדיקה שערכנו עולה כי: מדובר ביחיד בגיל 46. פנה בבקשה לדירה בשיכון הציבורי. וועדת אכלוס עליונה מיום 21.3.12 דחתה בקשתו מכיוון שאינו עונה לגודל משפחה מזכה. הזכאים בראש ובראשונה לדירה בשיכון הציבורי הם משפחות חסרות דירה שלהן 3 ילדים ויותר, שמצבן הכלכלי קשה ומתקיימות מקצבאות קיום. בחודש מאי 2012 אושר לסיוע בשכר דירה כדר רחוב למשך 48 חודשים – סיוע בסך 1,170 ₪ לחודש, אינו מממש סיוע זה. במידה ומעוניין לממש, עליו לפנות בצירוף חוזה שכירות לחברת עמידר.

כמה שבועות אחרי פרסום כתבות ובלוגים שלי בנושא, כולל פנייה למשרדי הממשלה השונים, החלה תפנית משמעותית ביחס אליו, מאיש שקוף, לבשר ודם. גורמים רווחה  החלו לפעול ולסייע לאיש לחפש דירה.

ניר נכנס לדירה חדשה, 2 חדרים, מזגן ומקלחת. לילה קודם ישן בין נחשים וחולדות, ופתאום ספה על כרית ושמיכה. הדירה עדיין ריקה אך אנשים טובים מגייסים עבורו תרומות, ככה נראה חיוך של בן אדם, אחרי חצי שנה ברחוב.

עוד מהבלוג של הדר כהן

תצוגה מקדימה

פוטו בלוג - למצוא מלאות בלבדות

מסע החיים מביא אותנו מתחושת ביחדנס כל הזמן, המשפחה הגרעינית, גן הילדים, בית הספר, הצבא, הטיול שאחרי, האקדמיה, החתונה, הילדים, הטיולים עם החברים, וכן הלאה, אופס עברו...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

פוטו בלוג- אם אשכחך ירושלים...

זה שורף בגרון, זה לוחץ בחזה, זה קורא לכל הדמעות לבוא... אחרי 4 ימים עם הילדים בחופשת קיץ במלון ירושלמי, זמן של ביחד, 24 שעות צמודות כפול 4. אני שומע אבות גרושים מספרים כי לקחו את הילדים שלהם לסוף שבוע באילת,ורק חיכו לרגע...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

וגם יחסי ציבור על חשבון הפיגוע - פוטו בלוג

הרי נקבע כי מי שבאמת מנהל את הדברים, הם היועצים, הדוברים והלוביסטים. כל מי שאנחנו רואים מאחורי המיקרופון רק מקריא טקסטים שכתבו וייעצו לו המומחים. הם יודעים, כי לפעמים לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה