הבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

יציגים – בית אחד לעובדי הוראה בישראל

"יציגים" - עמותה לארגון עובדים ע"ר 580637429

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מינואר 2017

מאבק המורים רק התחיל והוא יסתיים רק כאשר חשבונות הבנק של עובדי ההוראה יצאו מקו העוני וכאשר מעמדם בישראל יחזור למקומו הראוי

04/01/2017

לפני שלושה חודשים בדיוק (4.10.16) יצאנו למאבק עובדי ההוראה. הקמנו את עמוד הפייסבוק והכרזנו על יציאה למלחמה בה עובדי ההוראה הופכים ללוחמים – נלחמים על העתיד המקצועי שלנו – על מעמד עובדי ההוראה בישראל. זהו מאבק היסטורי בו לראשונה עובדי הוראה פועלים בכוחות עצמם, ללא איגודים, ללא תקציבים, ללא אינטרסים – מאבק של עובדים למען עובדים. מאבק שחושף מחדל בו קיימים ארגונים עם מורים. ומורים ללא ארגונים. מאבק שחושף מציאות קשה וחמורה בה שנים ארוכות עובדי הוראה אינם מקבלים שכר מלא ובזמן – ושותקים מרוב פחד.

הניסיון הצודק שלנו לצאת לשביתה אתמול הוא רגע השיא הראשון במאבק שלנו, ראשון ולא אחרון! המאבק שלנו רק התחיל והוא יהיה ארוך, קשה, מאתגר וסופו יהיה רק כאשר חשבונות הבנק של עובדי ההוראה יצאו מקו העוני. כאשר מעמד עובדי ההוראה בישראל יחזור להיות במקום הראוי לו, כאשר בסדר עדיפות ראשון יועמדו עובדי ההוראה לפני כל נושא אחר במשרד החינוך.

מורים מוחים

אתמול, התגלה פעם נוספת פרצופה האמיתי והמכוער של מדינת ישראל, מדינה שבמקום לקדם ולשפר את מעמד עובדי ההוראה – רומסת כותשת משפילה ומבזה את עובדי ההוראה בכל בוקר מחדש כאשר אינה משלמת לנו שכר. הוגן. מלא. בזמן.

מעולם מעמד עובדי ההוראה בישראל לא היה נמוך כלכך. בחודשים האחרונים מדינת ישראל יורקת בפרצופם של 180 אלף עובדי הוראה. אנו שואלים, היכן כל המנהיגים ? אלו שהחינוך חשוב להם, אלו שרק לפני שבועיים ידעו להשתמש בעובדי ההוראה כדי להשיג תקציבים? ידעו לאיים ואף השביתו את מערכת החינוך באמצעות שיתוף הפעולה שלנו? רק לעצמכם אתם יודעים לדאוג? פתאום עובדי ההוראה הפכו להיות אויב העם? השתמשתם וזרקתם?

כאשר שר החינוך מצייץ לידידיו ההורים או לאחיו התיכוניסטים שהצליח לדפוק פעם נוספת את העובדים שלו, עובדי ההוראה, אותם עובדים שאמורים לקדם את הרפורמות והחלומות של המשרד אותו הוא נבחר להוביל – זה מעיד על כישלון מערכות. כאשר מנכ”לית משרד החינוך שולחת שליחים להפיץ שעובדי ההוראה משקרים או לא יודעים לקרוא את תלושי השכר – זה מעיד על אובדן אמון במערכת וניהול כושל.

נפתלי בנט מצייץ נפתלי בנט מצייץ

מחדל השכר מתמשך כבר שנים, עשרות שנים, שום דבר לא השתנה. אותו משרד, אותה מנכלית, אותם איגודים. מה שכן השתנה זה שכבר 4 חודשים עובדי ההוראה לא שותקים וזועקים: משרד החינוך והאוצר גונבים כספים לעובדי ההוראה מחשבון הבנק וכולם שותקים. בזמן שעד לאחרונה הסתדרות המורים שיתפה פעולה עם משרד החינוך ובארגון המורים עדיין שותקים ולא מגיבים למחדל ובמקום לפעול מתעסקים בפרסום צילומי נשף חנוכה והקמת אתר אינטרנט חדש – אנו מבינים שהעתיד שלנו עובדי ההוראה תלוי רק באנו – אין לנו על מי לסמוך, יש היום ארגונים עם מורים. ומורים ללא ארגונים.

קיבלנו היום הוכחה נוסף שיש צורך דחוף בהקמה של בית אחד לעובדי ההוראה בישראל, הפיצול בין  מספר איגודים גורם לנו נזק. מעמד עובדי ההוראה מעולם לא היה נמוך כלכך זוהי עת חירום, זהו הזמן לאחד את השורות להתאחד ולהוביל ביחד עם ההורים והתלמידים מאבק נחוש עם יעד אחד – קידום מעמד עובדי ההוראה בישראל – מתוך בית אחד ומאוחד למען עובדי ההוראה ארגון חדר מחנכים ומחנכות.

 

.

** הכותב הוא אייל נמר, ממובילי מאבק עובדי ההוראה וממייסדי ארגון חדר מחנכים ומחנכות. רכז מגמת מידענות סייבר ומורה לתקשורת ותיירות בתיכון אורט סינגאלובסקי תל אביב.

לתגובות: [email protected]   להצטרפות: www.eduroom.org.il

עוד מהבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

תצוגה מקדימה

מה בין טייס בשמיים למורה על הקרקע?

מודה. השבוע הייתי עצבני. בעוד שלי ולחברי למקצוע ההוראה הוציאו צו מניעה על 3 שעות שביתת אזהרה, שניתנה חודש מראש, לאחרים נתנו לשבות במשך חודשים באופן שיטתי ובולט עד שהם קיבלו הסכם שכר מפנק. על פי בקשה שהגישה חברת "אל על" לבית...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

למי קראתם עצלנים?

בשבוע האחרון מצאתי את עצמי מוצפת באין ספור תגובות בעד, נגד, וכל מה שביניהם, על השביתה המתוכננת שנמוגה עוד בטרם החלה. כתבתי אלפי מילים על מה שעד היום היה הדבר הכי טבעי בשבילי-  הזכות לקום בבוקר וללכת לעבודה. לתלמידים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"המציל נפש מישראל מציל עולם ומלואו"

שבו רגע והתרווחו , עצמו עיניים. דמיינו שילדיכם נמצאים בכיתה בת 20 תלמידים בסך הכל. את הכיתה מנהלים שני אנשים משמעותיים במיוחד בשיתוף אתכם ההורים ועם הילדים שלכם. דמיינו שהילדים יוצאים לסיורים ומחפשים דבר מה. מחפשים...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה