הבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

יציגים – בית אחד לעובדי הוראה בישראל

"יציגים" - עמותה לארגון עובדים ע"ר 580637429

עדכונים:

פוסטים: 16

עוקבים: 1

החל מינואר 2017

רוצים חינוך יותר טוב לילדכם? תמכו באנשי החינוך שבידיהם אתם מפקידים אותם מדי יום

05/01/2017

teacherandgirl0501_sec

כן- זה לא נוח.

כן- זה מצריך מכם להישאר בבית.

כן- זה מכעיס.

אבל:

1. כל שנה אני מתחילה את השנה, בלי לדעת כמה אקבל. האם הייתם הולכים לעבוד בעבודה שאתם לא יודעים כמה תרוויחו?

2. מספטמבר, מורים רבים לא קיבלו את המשכורות שלהם. יש לי חברה שקיבלה תלוש על 12 ש”ח. האם הייתם מסכימים ללכת לעבודה כשאתם לא מקבלים את הכסף- עזבו עכשיו כמה- שמגיע לכם, הייתם מוכנים לעשות זאת יותר מחודשיים?

3. למזלי- לא היו לי בעיות בשכר השנה (הייתי מאוד מופתעת!). אם כן- אני לא יודעת מאיפה הייתי משלמת: שכירות, חשמל, מים, ארנונה, נסיעות לבית הספר, אוכל. אתם יודעים- מותרות.

4. המורים זוכים ליחס משפיל- אתם יודעים את זה. כן, המורה הייתה לא בסדר. אבל בכלליות- אנשי החינוך בארץ (מהגן ועד האוניברסיטה) זוכים ליחס מבזה, למערכת שאינה עומדת מאחוריהם, ולמשכורת שאינה הוגנת. הידעתם שאני, מחנכת כיתה א’, לא נמצאת על 100% משרה? אני על 90%%. ועדיין מצופה ממני לתת 150%. הידעתם שלא משלמים לנו יותר מ-36 שעות נוספות בשנה, כאשר רק יום הורים שדורשים ממני זה איזה 7-8 ויותר שעות? הידעתם שלא כמו בכל מקום עבודה סוג … – המורים משלמים לעצמם על הקפה והחלב שבחדר המורים?

5. הידעתם שהארגון שאמור לייצג אותי מול משרד החינוך לא דואג לאינטרסים שלי בעשר השנים האחרונות? הידעתם שאופק חדש לא גורם להעלאה במשכורת כמו שהובטח? הידעתם שרק בחודש שעבר חתם המזכ”ל של האירגון שאמור לייצג אותי על חוזה שבו במקום לעלות בדרגה כל 3 שנים ((תוספת של 7.5% מהמשכורת, משמע גם הפנסיה עולה וכו’), אני אעלה רק כל 4 שנים, וגם הורידו אחוז מהעלייה?

המורים שתקו בשנים האחרונות יותר מידי!

כשהייתי ילדה היו שביתות של ימים שלמים. איפה המנהיגים של אז? אתם רוצים חינוך כמו שצריך? קודם תדאגו שלאנשי החינוך יהיה טוב. כי כשאני לא יודעת מאיפה אביא כסף לשכ”ד חודש הבא וזה מה שמדאיג אותי, כנראה שאהיה מורה קצת פחות טובה. אז אני מציעה לכם לתמוך בנו. אולי זה לא נוח עכשיו, אבל אנחנו ממש רוצים שבעתיד זה יעזור לחינוך כולו.

.

 **הכותבת הינה מיכל מונטה, מחנכת כיתה א

עוד מהבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

תצוגה מקדימה

מה בין טייס בשמיים למורה על הקרקע?

מודה. השבוע הייתי עצבני. בעוד שלי ולחברי למקצוע ההוראה הוציאו צו מניעה על 3 שעות שביתת אזהרה, שניתנה חודש מראש, לאחרים נתנו לשבות במשך חודשים באופן שיטתי ובולט עד שהם קיבלו הסכם שכר מפנק. על פי בקשה שהגישה חברת "אל על" לבית...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

כך עובד הכסף של המורים

"יש לך סכום פנוי להשקעה?" שואלות אותי הפרסומות ברדיו ובאינטרנט, ומנסות לפתות אותי להשקיע. ובמלים אחרות – לתת לכסף "לעבוד" בשבילי. ובמלים אחרות עוד יותר לתת לאנשים עניים ממני (שבדרך כלל חיים במדינות עניות מזו שאני חי בה)...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הטעות של מ'

שלום לכולם, אני מורה בת 37, אם חד הורית לשני ילדים מקסימים. בגיל 32 החלטתי ללמוד בתוכנית להסבת אקדמאים להוראה. כיום אני מחנכת מוערכת בביה"ס היסודי ומורה מקצועית למדעים. מחנכת הבאה עם ניסיון חיים, תחומי דעת מגוונים, ידע עולם...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה