הבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

יציגים – בית אחד לעובדי הוראה בישראל

"יציגים" - עמותה לארגון עובדים ע"ר 580637429

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מינואר 2017

רוצים חינוך יותר טוב לילדכם? תמכו באנשי החינוך שבידיהם אתם מפקידים אותם מדי יום

05/01/2017

teacherandgirl0501_sec

כן- זה לא נוח.

כן- זה מצריך מכם להישאר בבית.

כן- זה מכעיס.

אבל:

1. כל שנה אני מתחילה את השנה, בלי לדעת כמה אקבל. האם הייתם הולכים לעבוד בעבודה שאתם לא יודעים כמה תרוויחו?

2. מספטמבר, מורים רבים לא קיבלו את המשכורות שלהם. יש לי חברה שקיבלה תלוש על 12 ש”ח. האם הייתם מסכימים ללכת לעבודה כשאתם לא מקבלים את הכסף- עזבו עכשיו כמה- שמגיע לכם, הייתם מוכנים לעשות זאת יותר מחודשיים?

3. למזלי- לא היו לי בעיות בשכר השנה (הייתי מאוד מופתעת!). אם כן- אני לא יודעת מאיפה הייתי משלמת: שכירות, חשמל, מים, ארנונה, נסיעות לבית הספר, אוכל. אתם יודעים- מותרות.

4. המורים זוכים ליחס משפיל- אתם יודעים את זה. כן, המורה הייתה לא בסדר. אבל בכלליות- אנשי החינוך בארץ (מהגן ועד האוניברסיטה) זוכים ליחס מבזה, למערכת שאינה עומדת מאחוריהם, ולמשכורת שאינה הוגנת. הידעתם שאני, מחנכת כיתה א’, לא נמצאת על 100% משרה? אני על 90%%. ועדיין מצופה ממני לתת 150%. הידעתם שלא משלמים לנו יותר מ-36 שעות נוספות בשנה, כאשר רק יום הורים שדורשים ממני זה איזה 7-8 ויותר שעות? הידעתם שלא כמו בכל מקום עבודה סוג … – המורים משלמים לעצמם על הקפה והחלב שבחדר המורים?

5. הידעתם שהארגון שאמור לייצג אותי מול משרד החינוך לא דואג לאינטרסים שלי בעשר השנים האחרונות? הידעתם שאופק חדש לא גורם להעלאה במשכורת כמו שהובטח? הידעתם שרק בחודש שעבר חתם המזכ”ל של האירגון שאמור לייצג אותי על חוזה שבו במקום לעלות בדרגה כל 3 שנים ((תוספת של 7.5% מהמשכורת, משמע גם הפנסיה עולה וכו’), אני אעלה רק כל 4 שנים, וגם הורידו אחוז מהעלייה?

המורים שתקו בשנים האחרונות יותר מידי!

כשהייתי ילדה היו שביתות של ימים שלמים. איפה המנהיגים של אז? אתם רוצים חינוך כמו שצריך? קודם תדאגו שלאנשי החינוך יהיה טוב. כי כשאני לא יודעת מאיפה אביא כסף לשכ”ד חודש הבא וזה מה שמדאיג אותי, כנראה שאהיה מורה קצת פחות טובה. אז אני מציעה לכם לתמוך בנו. אולי זה לא נוח עכשיו, אבל אנחנו ממש רוצים שבעתיד זה יעזור לחינוך כולו.

.

 **הכותבת הינה מיכל מונטה, מחנכת כיתה א

עוד מהבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

תצוגה מקדימה

קומבינה?

4 חודשים... 4 חודשים... שאנו, עובדי ההוראה נמצאים במלחמת התשה! מלחמה שנכפתה עלינו, בעל כורחנו! מלחמה על כבודנו שנרמס! מלחמה שלא נפסיק אותה, עד אשר מעמד עובד ההוראה בישראל יקבל את מקומו הראוי בראש סדר העדיפויות במדינת...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

למי קראתם עצלנים?

בשבוע האחרון מצאתי את עצמי מוצפת באין ספור תגובות בעד, נגד, וכל מה שביניהם, על השביתה המתוכננת שנמוגה עוד בטרם החלה. כתבתי אלפי מילים על מה שעד היום היה הדבר הכי טבעי בשבילי-  הזכות לקום בבוקר וללכת לעבודה. לתלמידים...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"המציל נפש מישראל מציל עולם ומלואו"

שבו רגע והתרווחו , עצמו עיניים. דמיינו שילדיכם נמצאים בכיתה בת 20 תלמידים בסך הכל. את הכיתה מנהלים שני אנשים משמעותיים במיוחד בשיתוף אתכם ההורים ועם הילדים שלכם. דמיינו שהילדים יוצאים לסיורים ומחפשים דבר מה. מחפשים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה