הבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

יציגים – בית אחד לעובדי הוראה בישראל

"יציגים" - עמותה לארגון עובדים ע"ר 580637429

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מינואר 2017

שר החינוך בנט שוכח כי במסגרת תפקידו כשר חינוך, הוא לא צריך לדאוג רק להורים, אלא גם לילדיהם ולמורותיהם ומוריהם אשר עושים עבודת קודש

04/01/2017

כבוד השר נפתלי בנט, זהו מכתב מתוסכל וכאוב אשר נכתב בלהט על ידי תיכוניסטית בת 16 שיודעת שאין לה למה לשקול מילים כי במילא לא תזכה להתייחסות. לא היא ולא כל שאר האזרחים המתוסכלים במדינה בה היא חיה.

 נפתלי בנט מצייץ

״הם״ קיבלו צו מניעה. הם לא יכולים לשבות. לקחנו להם את כל הכוח!

 אלוהים כמה שאני עצבנית, רואים כמה שאני עצבנית דרך המסך? רואים את עיניי הנוצצות מזעם וצער? רואים?

בנט לא רואה.

בנט לא רואה כלום.

בנט שוכח כי במסגרת תפקידו כשר חינוך, הוא לא צריך לדאוג רק להורים, אלא גם לילדיהם ולמורותיהם ומוריהם אשר עושים עבודת קודש.

 בנט שוכח שהחיים הם לא בקלפי, הוא שוכח שאמנם יש לו צורך בקולות ההורים בקלפי, על מנת להגיע למקום הגבוה אליו הוא שואף- שר חינוך ואפילו ראש ממשלה בישראל(!), הוא הרי זרק לא פעם שזוהי כמובן השאיפה הגדולה ביותר שלו.

 אבל מה אז? מה קורה אחרי שהוא זכה בתפקיד הבכיר ההוא אליו שאף להגיע? מה אז?!

אז, אדון נפתלי בנט יכול לשבת עם רגליים על השולחן, לאחוז בשטרות מרשרשים בידו ולגרות לחינם, עוד ועוד, את העבדים אשר כל תפקידם הוא לחנך את ילדי משפחת בנט, כי אביהם כבר מזמן שכח מהו חינוך. השתן עלה לו לראש והרעיל את עיניו.

 אין הוא רואה דבר פרט לטובתם של בוחריו הפוטנציאליים, אף לא את ילדיהם.

ובוחריו הפוטנציאליים מה רואים? את הפרנסה, את הקושי לסגור את החודש ואת הזאטוטים הנתלים על רגליהם ודורשים תשומת לב. ולהורים אין.

 להורים אין זמן לדאוג לילדיהם, בקושי זמן לסגור את החודש יש להם.

 הם היו שמחים להתעסק בעוולות משרד החינוך וארגוני המורים, פרוייקט עוז לתמורה, אופק חדש וכיו״ב; ולדרוש חינוך טוב יותר לילדיהם, הם היו שמחים לצאת ולתמוך בציבור המורים המוחלש, אך הם קורסים תחת הנטל, מתמוטטים ומאבדים כל צלם אנוש.

ומה עושה שר החינוך נפתלי בנט, האינטרסנט המחליא? יושב ומוחא כפיים ברעש, לאף אחד לא נותר זמן או כוח להתלונן על הזוועות המתחוללות במדינה, לא נותר זמן אפילו לדאוג לעתיד, לחינוך ילדינו, הרי בקושי את ההווה מצליחים לחיות.

והמורים מה איתם?

 הם שובתים. שובתים על מה שהורים רבים, גם הם, מתלוננים עליו, שכר.

 שובתים על הזכות לקבל את שכרם במועד בו אמורים לקבלו, שובתים על מנת לסגור את החודש עם טיפה יותר אוויר לנשימה.

ובסוף מה? מגיע שר החינוך נפתלי בנט, שבמסגרת תפקידו אמור לדאוג גם להם, לתמוך בהם ומצייץ כאחרון האזרחים: וואלה איזה כיף, תראו הורים, בוטלה השביתה, השתקנו את הטפילים אשר ממונים על חינוך ילדיכם ועכשיו תוכלו לשלוח שוב את הזאטוטים שלכם אל תוך מסגרת מדכאת שהעובדים בה סחוטים כבר זמן רב, ותרוּצו לסגור את החודש.

״הם״, הוא צייץ, ״הם״. עבדים אשר אין לנקוב בשמם. אין הם מורים אשר נלחמים בכל חודש על מנת לקבל את השכר הראוי להם, אין הם ממונים על חינוך ילדינו ובניית העתיד במדינה שלנו שאותה אתה כה מתיימר לאהוב.

 את האנשים בה אתה אוהב, כבוד השר נפתלי בנט? או שמא רק האדמה עליה הם דורכים חשובה לך?!

 הערכים נפתלי, איפה הערכים?? למה אתה מחנך את הילדים, למה אתה מרגיל אותם? למציאות של חוסר צדק משווע וסוחט בה אף אחד פרט לעשירים המסודרים אינו זוכה לקבל את מה שראוי לו (ואולי אפילו פחות מכך, אך לא אפתח כרגע את דעתי על שכר המורים במשק)?!

למה אתה מחנך את דור העתיד שכאן? אתה מרגיל אותם למציאות חשוכה ונוראית בה רבים מידיי האנשים אשר אינם מסוגלים להתקיים בכבוד. מרגיל אותם לכך שזה מובן מאליו שלמוריהם לא יהיה את הכוח והרצון ללמדם, אולי אפילו יכולת לא תהיה להם.

 מרגיל אותם להיות חלק ממערכת מתסכלת ולספוג צעקות של תסכול מאנשים אשר אף פעם לא מתכוונים לצעוק ולפגוע.

אבל מה תגיד, כבוד השר נפתלי בנט? גם כשאותם אנשים מותשים שבתו, מחו בשקט, לא צעקו לא עליך ולא על הממונים תחתיך, אגרו את הדמעות והעצבים בפנים ופשוט שבתו כמחאה על תנאיהם האיומים; גם אז הכרחת אותם לחזור לעבוד ללא כל תמורה, דיכאת אותם, השתקת אותם בברוטליות, רק שלא יפריעו לך לשבת בנוח עם רגלים על השולחן.

 לכל הפחות יכלת לתמוך, אבל הוצאת להם צו מניעה, לטפילים הממונים על חינוכם של ילדי משפחת בנט וילדי ישראל כולם; כי אביהם, שהוא בין היתר גם שר החינוך של המדינה שאת אזרחיה הוא כנראה כה שונא, כבר מזמן שכח מהו חינוך, או שאולי בעצם מעולם לא ידע.

אדם כמוך, נפתלי בנט, אינו ראוי להיות שר חינוך באף מדינה, בטח שלא במדינת ישראל, שלפי מה שאתה תמיד אומר, מושתת על ערכים קדושים. אלו הם הערכים הקדושים שלך כבוד השר נפתלי בנט?

 אתה מבייש לא רק את עצמך, אלא גם את משרד החינוך והמדינה עצמה, אשר תולה את תקוותיה באנשים אותם אתה מפקיר.

 תתבייש.

.

** הכותבת היא מיי מצליח, תלמידה בת 16 מרעננה, המכתב פורסם גם בדף הפייסבוק של נפתלי בנט

MeiMatzliach0501_sec

עוד מהבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

תצוגה מקדימה

מה בין טייס בשמיים למורה על הקרקע?

מודה. השבוע הייתי עצבני. בעוד שלי ולחברי למקצוע ההוראה הוציאו צו מניעה על 3 שעות שביתת אזהרה, שניתנה חודש מראש, לאחרים נתנו לשבות במשך חודשים באופן שיטתי ובולט עד שהם קיבלו הסכם שכר מפנק. על פי בקשה שהגישה חברת "אל על" לבית...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

למי קראתם עצלנים?

בשבוע האחרון מצאתי את עצמי מוצפת באין ספור תגובות בעד, נגד, וכל מה שביניהם, על השביתה המתוכננת שנמוגה עוד בטרם החלה. כתבתי אלפי מילים על מה שעד היום היה הדבר הכי טבעי בשבילי-  הזכות לקום בבוקר וללכת לעבודה. לתלמידים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"המציל נפש מישראל מציל עולם ומלואו"

שבו רגע והתרווחו , עצמו עיניים. דמיינו שילדיכם נמצאים בכיתה בת 20 תלמידים בסך הכל. את הכיתה מנהלים שני אנשים משמעותיים במיוחד בשיתוף אתכם ההורים ועם הילדים שלכם. דמיינו שהילדים יוצאים לסיורים ומחפשים דבר מה. מחפשים...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה