הבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

יציגים – בית אחד לעובדי הוראה בישראל

"יציגים" - עמותה לארגון עובדים ע"ר 580637429

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מינואר 2017

אם אנחנו רוצים שגם לנכדינו תהיה את הזכות ללמוד ולהתפתח כאן, עלינו לשמור על המורים, לא לסחוט ולהרחיק מן המקצוע את מי שרוצה להפוך את המדינה למקום טוב יותר

05/12/2017

החל מהיום אין בחינות בתיכונים, החל מהיום לא ניגשים לבגרויות.

כולנו זוכרים איך המחאה הסופר-לגיטימית הזו החלה לצמוח אי שם בתחילת שנת 2016, כשמורים החלו להרים את הראש ולמחות על תופעה שעד אז איכשהו טואטאה מתחת לפני השטח. משרדי החינוך והאוצר החליטו שלא נוח להם לשלם את שכר המורות בזמן, ואם כבר שילמו בזמן, אז לא שילמו את השכר במלואו.

הנה פוסט שכתבתי בנושא כבר אז.

בחלוף הזמן המחאה החריפה והמורים הבינו שכדי לשנות את הדרך בה המערכת הזו מתנהלת הם יצטרכו לעשות רעש, אז תחילה הם איימו בשביתה, לאחר מכן מימשו את האיומים בכל הארץ וכשראו שגם השביתה הכללית לא עוזרת, עברו להשבתת תיכונים באזורים שונים בארץ, כל פעם באזור אחר.

אין אדם שלא יצדיק את המחאה הזו. להיות מורה זו עבודה קשה, כמה תלונות כבר שמענו ממורים שהחליטו להקדיש את חייהם על מנת לחנך את הדורות הבאים, כיוון שאכפת להם מהמדינה הזו ומהאזרחים החיים בה? כיוון שהם רוצים להעניק להם את הזכות להשכיל, ללמוד ולהתפתח? מורים שחוזרים הביתה ולא זוכים אף לא לדקה אחת של מנוחה, כי נאלצים לבדוק מבחנים בשעות עליהן הם לא מקבלים כלל שכר, נאלצים לענות לתלמידים ולהורים בשעות הפנאי שלהם.

אם אנחנו רוצים שגם לנכדים שלנו תהיה את הזכות ללמוד ולהתפתח כאן, עלינו לשמור על המורים, לא לסחוט ולהרחיק מן המקצוע כל אדם שרוצה להפוך את המדינה הזו למקום טוב יותר. הם מתייחסים למורים כאל מכונות.

ולא, לא אגיד אנחנו, כי על זה בדיוק אני מתקוממת.

המחאה הזו החלה להשפיע גם עלינו, התלמידים, והפעם בגדול. ברור שזה נעשה כדי שמישהו שם למעלה יתעורר ויתחיל לשלם שכר במתכונת נורמלית. ההיגיון פשוט, אם לא יהיו מבחנים, לא יהיו ציוני מגן, אם לא יהיו ציוני מגן, יהיו ציונים נמוכים יותר בתעודות הבגרות, כל הדור הזה יישאר אי שם מאחור ללא היכולת להתקבל ללמידים גבוהים ולרכוש מקצוע שיכבד את הידע וההשקעה שלו. אחוזי האבטלה עולים ואופס, כל הדור התנוון והלכה המדינה.

המורים הבינו כבר, לצערי, ומקווה שלצער כל אזרח שפוי במדינה הזו, שלבד הם לא יצליחו להזיז כלום, שהם חייבים להרעיד את כל המדינה, להראות עד כמה התפקיד שלהם כאן חשוב ולדרוש את המינימום שמגיע להם על העבודה הקשה שהם עושים.

ואנחנו, התלמידים? יכולים לעזור גם להם וגם לנו, בצורה מאוד פשוטה. לא ניגש לבגרויות עד שלא ניבחן בבחינות הרגילות בבתי הספר. והבחינות הרגילות הרי יחזרו כשמחאת המורים תיגמר, ומחאת המורים תיגמר, כשיהיה כאן צדק.

אז למען כולנו, למען זה שנוכל לחיות כאן בכבוד, כולנו, ולא רק הפלצנים המושחתים שיושבים על כיסאות מעור צבי שם למעלה, תפסיקו לגשת לבגרויות. תנו יד למורים ותראו למשרדי האוצר והחינוך שאנחנו בחרנו את מי שיושב בהם ושאנחנו יכולים גם להחליף אותם אם לא יתנו לנו את הזכויות שמגיעות לנו.

לנו, בתור תלמידים, בתור ילדים שמכרו את כל זמנם הפרטי למען ניסיון להצליח בחיים עד כמה שאפשר, עכשיו- בישורת האחרונה, מגיעה הזכות לציוני מגן. מגיע לנו לסיים בכבוד את הלימודים עליהם עבדנו כל כך קשה. מגיעה למורים שמלמדים אותנו ומקדישים מזמנם הפנוי זמן כה רב, הזכות להתפרנס בכבוד. מגיעה להורים שלנו הזכות לזכות לקצת נחת מהמדינה בה הם חיים, מגיע להם לדעת שכספי המיסים שלהם מושקעים בחינוך ילדיהם האהובים ולא בקניית מתנות לעשירים.

מגיעה לנו הזכות לכבוד.

תשבתו, אל תיגשו לבגרויות עד שלא תינתן לכם הזכות לקבלת ציוני מגן הוגנים, ציוני המגן שאתם ראויים להם. עד שמחאתם של המורים לא תסתיים בצדק לכולנו.

MeiMatsliach0512_sec

** הכותבת היא מיי מצליח, תלמידה בת 17 מרעננה, הפוסט פורסם לראשונה בפרופיל הפייסבוק של מיי

 

עוד מהבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

תצוגה מקדימה

קומבינה?

4 חודשים... 4 חודשים... שאנו, עובדי ההוראה נמצאים במלחמת התשה! מלחמה שנכפתה עלינו, בעל כורחנו! מלחמה על כבודנו שנרמס! מלחמה שלא נפסיק אותה, עד אשר מעמד עובד ההוראה בישראל יקבל את מקומו הראוי בראש סדר העדיפויות במדינת...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מכתב לשר החינוך: הרעת תנאים

לכבוד: שר החינוך, מר נפתלי בנט שלום רב שמי שחר טל, בת 37, נשואה +3, בעלת תואר ראשון Bsc. במדעי התזונה ותואר שני Mph. בבריאות הציבור ותעודת הוראה. אני מתגוררת בקיבוץ יראון...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

היום שבו הכל התנפץ

דמיינו לעצמכם חיים רגועים ושקטים בפרברים במרחק של חצי שעה מחוץ לתל אביב. חיים שמתחילים בשעות הבוקר המוקדמות ובשעה שבע בערב כולם נועלים את הדלתות וסוגרים את התריסים . חיים של משפחה נורמטיבית אמא ,אבא ושני ילדים בלי חיית...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה