הבלוג של הדר קורין

אסתטיקה שולית

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מנובמבר 2011

לפעמים יותר מידי ביקורת עצמית יכולה להוביל להזנחת לכלוך שנדבק על תנור במטבח. אך חמור מזה, ניראה שאותו לכלוכך מוצא את עצמו בעוד תחומיי חיים.

20/12/2018

תנור מטבח זה מכשיר שאני אף פעם לא זוכרת שצריך לנקות ופעם בשנה אני תופסת את עצמי ואומרת, יואו כמה לכלוך הצטבר, למה אני אף פעם לא מנקה?

לפני שאתחיל בהסבר, למען הפמיניזם, שנות האלפים וגם למען המציאות, יש לציין שאינני טייפ קאסט של אישה שעומדת עם סמרטוט ולוהקה לפרסומות משנות החמישים. כלומר, אני מאוד אוהבת שנקי אבל לצערי, אני לא ממש יודעת לעשות את זה כמו שצריך. הייתי מאוד שמחה שהכלים והכביסה יהיו תמיד מבריקים ומסודרים בארונות אבל ניראה שמנגנון ההדחקה שלי מוביל את הבן זוג שלי להיות אחראי עליהם לפני. למרבה הצער בעניין התנור, מנגנון הדחקת הניקיון עובד גם אצלי וגם אצל הבן זוג שלי.

אם להתייחס לעצמי ברצינות, אפשר לאבחן את הסיבה בגללה אני מדחיקה ניקיון כנובעת מחוסר האמונה שאצליח לעשות את זה כמו שצריך. אני חושבת שזוהי נקודה שפוגשת אותי בעוד מקומות בחיים. אולי קצת כמו לפי חודש כשקראתי קול קורא- הזמנה להגיש הצעות לתחרות צילום ורציתי ליצור ולשלוח תמונה. היה לי רעיון וחשבתי שהוא טוב וגם תכננתי איך ליישם את צילום התמונה. אבל משהו ברגע האחרון עצר אותי. פתאום הרגשתי שאין לי מצלמה מספיק טובה, חשבתי שהרעיון שלי נחמד אבל אין לי איך לבצע אותו כמו שצריך. ממש ייאשתי את עצמי ולא בכוונה, באופן אינטואיטיבי, הקול הזה פשוט מגיע. זה לא שמדובר בקול היחיד שנמצא אצלי בראש. כי בין הסאונד הצורם של הקול המייאש, הופיע עוד גל קול קטן, כזה שאמר לי: ‘מה זה משנה, מנסים לומדים. הרי אם לא אגיש לא אדע אף פעם מה זה מספיק טוב’. אומנם האמנתי לקול השני, אבל כנראה זו הייתה רק אמונה שלא הצליחה לחדור להרגשה, בסוף לא הגשתי. אי ההגשה לא נבעה מתוך דיאלוג פנימי או ויכוח עם עצמי, פשוט מסמסתי את זה, הדחקתי את גל הקול הקטן והחיובי, אולי לא רציתי לריב איתו.

צילום: הדר קורין

צילום: הדר קורין

פתאום אחרי חודש מצאתי את עצמי שוב עם דרייב של עשייה ותחושת החמצה. מחשבות על עצמי שאני לא עושה מספיק בשביל לקדם את הדברים שחשובים לי באמת. תמיד כשאני נכנסת לתחושה של אכזבה מעצמי על חוסר עשייה אני מתחילה לאפות עוגה. כך עשיתי הפעם ותוך כדי בחישה וערבוב עוגת גבינה, הרצתי לעצמי בראש משפטים ספק מעודדים שספק מאשימים: ’את הרי רוצה להיות צלמת, היה לך סטודיו, צילמת אנשים, הם היו מרוצים, יצא באמת פצצה, החלטת שאת רוצה להתמקצע בתחום אומנות הצילום אז איך את יכולה לעשות את זה אם את לא מנסה? טוב, לפחות נתת לעצמך דחיפה להכין עוגה, הבלילה נראת טוב, אבל אוף! גם התנור שלך ממש מלוכלך’. החלטתי שדי! יצאתי מהבית לכיוון הסופר קניתי מסיר שומנים שהמוכרת המליצה. חזרתי, לבשתי כפפות, רעל בעיניים והתחלתי לשפשף את התנור. בהתחלה עלו מחשבות של : זה קשה לי.. למה לאחרים יש תנור נקי ואני לא מצליחה להוריד את הלכלוך המעצבן הזה? טוב זה כי אני לא מקפידה ואז זה מצטבר, מה ניראה לי?!.  אחרי שהתעייפו לי הידיים מלשפשף וגם המוח נשרף מלחשוב יותר מידי או מהאדים של המסיר שומנים, כבר לא יודעת. הצלחתי להביע חמלה כלפי עצמי: ‘בסדר, לא חייב להיות עכשיו מבריק כמו כד בבית של שרה נתניהו. הרי כל שפשוף בסוף עוזר ומקדם עוד קצת’ ואז נכנסתי לעוד מוטיבציה ועוד סבב שפשופים, עד שכבר החלטתי שממש קשה לי והפסקתי. הורדתי את הכפפות, הלכתי לשתות קפה, חזרתי הסתכלתי על התנור ומלמלתי “תכלס, הרבה יותר טוב ממה שהיה קודם”.

בערב הבן זוג שלי שאל אותי אם הצלחתי לנקות את התנור כמו שרציתי. עניתי לו: “ניראה לי שאפשר להגדיר את זה כ 2-1 לי, אבל שישי הבא אעשה עוד סבב, בא לי שיבריק”. למחרת נכנסתי לחפש אולי במקרה יש עוד קול קורא לתחרות צילום. הפעם אני אגיש בלי לחשוב. מקסימום פעם הבאה אעשה עוד סבב.

עוד מהבלוג של הדר קורין

תצוגה מקדימה

חתונה כזאת עוד לא ראיתם

מעולם לא רציתי להיות כלה ובאמת, אף פעם לא התחתנתי. אני בזוגיות מגיל 22, יש לנו 2 ילדים. על השאלה מדוע אנחנו לא מתחתנים אני נוהגת לענות, ״כי לא צריך את זה״. נכון, יש איזו סברה רווחת, שילדות נוהגות לעטוף בדמוי הינומה את ראשיהן...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ברוכים הבאים למופע של הנקה

נכון חלום הילדות הזה שחוזר על עצמו, שאת מגיעה ערומה לבית ספר ומסתובבת בין ילדים לבושים כשגופך חשוף, כולם רואים שאת ערומה ואין שם אף ילד שצועק היא ערומה! אבל את עדיין מרגישה את המבוכה. החלום הזה הופך להיות אימת המציאות שלך...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אופק בוכריס בחסות הנורמה

  לא הכרתי את אופק בוכריס, על אף ששירתתי בגולני. לא ניראה לי שהוא בכלל היה קצין בבסיס בתקופתי, או בגולני בכלל. שירתתי אז כמשקי״ת חינוך והחוויה הצבאית שלי, דווקא הייתה טובה....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה