הבלוג של הדר קורין

אסתטיקה שולית

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מנובמבר 2011

כמו להתיישב על ערימת מחטים, להוציא מחט בודדת ולהגיד שהיא זו שדקרה אותך. כך דלו רק את בוכריס, משלל ההיצע של צה״ל. תזרקו כבר את כל הערמה.

16/03/2016

ShowImage 

לא הכרתי את אופק בוכריס, על אף ששירתתי בגולני. לא ניראה לי שהוא בכלל היה קצין בבסיס בתקופתי, או בגולני בכלל. שירתתי אז כמשקי״ת חינוך והחוויה הצבאית שלי, דווקא הייתה טובה. היו צחוקים, היה שכונה, אנשים מעניינים, חברים שנשארו עד היום והיו גם הטרדות מיניות. אף פעם לא הסתכלתי אחורה באימה. אבל סיפור אופק בוכריס, פותח את עיניי למה שהיה בשגרה.

כאילו אני בסרט ומבזקי החדשות הם מכונת הזמן שלי, חזרתי למדים כחיילת. רק כשהפעם עם פחות קילוגרמים של שק”ם, 2 ילדים בן ובת ועיניים של בת 32. המכונה הנחיתה אותי הישר אל החדרים, שלנו הבנות. אני יושבת שם עם הפקידה של מפקד היחידה, היא מראה לי אסמסים אובססיביים שהוא שולח לה. 30 הודעות ב-10 דקות (טרום עידן הוואספ). הוא מתגעגע אליה, לא מפסיק לחשוב עליה, אין לו כוח לאישתו. היא מגלגלת עיניים, מחזירה את הסלולרי לכיס, ״לא עונה לו״ היא זורקת לי, ״נעביר את זה עד שיגמר, מתה לעוף מפה״. למחרת בבוקר הגיע המפקד עם פרחים ביד. בערב היא כבר סיפרה לי שבסוף נתנה לו נשיקה.

מסכימה שאפשר להתווכח על חומרת ההטרדה של הפקידה, אבל זו דוגמא קטנה של אווירה גדולה. המקרה של בוכריס, הוא רק ייצוג של מה שנהוג בין מפקדים לפקודות. אולי הייתי צריכה אז להגיד לה שתתלונן עליו, אולי היא לא הייתה צריכה להסכים לנשיקה. את כל ה”אולי” האלה, לא הצלחנו כחיילות לבודד בזמן אמת. כי זו הייתה הנורמה. כי גם הקצין הזה שוכב עם הפקידה והנג״ד ההוא צעק לה שם איזו הערה, משהו כמו שתפסיק לעשות סקס בלילות, כי היא עייפה. זה עוד לפני שהזכרתי את החיילים שזורקים למען ההומור: ״משקית חיכוך את באה לחנך אותי בשבת?״. נכון, זה לא היה כולם ולא היה רק את זה. הייתה גם תחושת הערכה ללוחמים, שליחות למען החברה וגולני כבוד! כמובן. אבל זה היה שם תמיד ברקע ונו בסדר, גברים, נשים, ככה זה בבסיסים מעורבים.

גברים שהם באמת בסדר, אלו שמתייחסים בהגינות לפקידות, אלו שלא מצחיק אותם לצעוק לחיילות הערות, הם הראשונים שקשה להם להבין את המתלוננות. הם מזדהים עם הקצינים מעוררי ההשראה, הם אף פעם לא ראו אותו זורק הערה. גם כששמע הערות הוא תמיד התעלם, הוא הרי אינטיליגנט, למה שיכניס את עצמו לזה מלכתחילה? רק אישה רואה איך האווירה המקובלת שנוצרה, גרמה לקצין שלכם לזוז  צעד קטן  (ממש טיפה) מהמסלול (למה כולם והוא לא? עכשיו תורו). לי התמזל המזל, השגרה הזו לא הצליחה לפגוע בי עד אימה. אבל אני מאמינה לכל מי שמכונת הזמן שלה, לוקחת אותה לסיוט של ניצול בחסות הנורמה.

עוד מהבלוג של הדר קורין

תצוגה מקדימה

חתונה כזאת עוד לא ראיתם

מעולם לא רציתי להיות כלה ובאמת, אף פעם לא התחתנתי. אני בזוגיות מגיל 22, יש לנו 2 ילדים. על השאלה מדוע אנחנו לא מתחתנים אני נוהגת לענות, ״כי לא צריך את זה״. נכון, יש איזו סברה רווחת, שילדות נוהגות לעטוף בדמוי הינומה את ראשיהן...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ברוכים הבאים למופע של הנקה

נכון חלום הילדות הזה שחוזר על עצמו, שאת מגיעה ערומה לבית ספר ומסתובבת בין ילדים לבושים כשגופך חשוף, כולם רואים שאת ערומה ואין שם אף ילד שצועק היא ערומה! אבל את עדיין מרגישה את המבוכה. החלום הזה הופך להיות אימת המציאות שלך...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה