הבלוג של hadargila

hadargila

פיסות של עולמות- המלצות על ספרי ילדים ונוער

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מיולי 2015

כריס קולפר
הוצאת אריה ניר
מאנגלית: נעה בן פורת
2015
319 עמודים
2016

בפרקים הקודמים, הכרנו את האחים התאומים, קונר ואלכס ביילי. גילינו יחד עמם שהם הנכדים של הפייה הסנדקית מעולם האגדות ויש ביכולתם לעבור בין העולמות בעזרת קסם. הם נקלעו למשימות מסוכנות והכירו חברים שונים ומשונים, מכל מיני סוגים, לדוגמה המלך צפרדי שהפך מצ’רלי האנושי לצפרדע בעקבות קללה אכזרית שהוטלה עליו בידי מכשפה.
בספר החדש, קונר ואלכס ממשיכים במשימה שהציבו לעצמם והיא- לתפוס את אביהם, אותו חשבו למת. בתחילת המרדף לא ציפו לגלות פרצוף מוכר מתחת למסכה שהסתירה את פניה של הדמות המרושעת בסיפור הקודם, שהובילה את הצבא הגדול לארץ האגדות במטרה להשמיד אותה. כאשר התאומים מגלים שהם רודפים אחרי אביהם הם מרגישים רע ביותר, כאילו שיקרו להם כל חייהם. אם זאת, נשאר בלבם הספק שאולי זה לא אבא שלהם כי לא ניראה להם הגיוני שהאדם הנפלא שהכירו יהפוך להיות כזה מרושע שיסכן אותם ויפגע בהם בלי להסס.
בינתיים, חבריהם ברי ואמליך שבים לבתיהם בעולם האמתי, שם הם מגלים כמה דברים שלא ידעו על חייהם, דבר שמוסיף להם עוד מכנה משותף.
הפעם בסיפור יש התייחסות גדולה למכשפות, שמנהלות אסיפה משלהן. הן חרדות מההשלכות של האשמתן בחטיפת ילדים על ידי בני האדם. הן מפחדות שישמידו אותן בתור עונש ומתוך פחד שבני האדם פוחדים מהן מאז ומתמיד.
אלכס מחליפה את סבתה בתפקיד הפייה הסנדקית ויוצאת להרפתקה החדשה כשלצדה אחיה קונר, כיפה אדומה וארוסה צפרדי, ג’ק וזהבה, אמא אווזה והאגטה המכשפה הטובה. וכמובן, דייסה הסוסה הנאמנה והסייח שלה שיבולת-שועל.
אני אוהבת את סדרת הספרים הזו בגלל שהיא כתובה בצורה כיפית, עם הרבה חוש הומור ומערבת סיפורים ידועים עם סיפור חדש ומורכב, מלא הרפתקאות ומתח. אין הפרדה בין בנים לבנות, כולם חכמים וחזקים באותה רמה, לכל אחד יש הזדמנות להוכיח את עצמו. בסיפור משולב מתח, פחד ושמחה ויש גם סיפור אהבה. יש קשרים ואחווה בין חברים ובין האחים עצמם, כולם תומכים בכולם. הפעם הסיפור עם סוף פתוח והמון שאלות שקשורות לשני העולמות ולרוב הדמויות, ואני מחכה בקוצר רוח לספר הבא.
מומלץ בחום!
20160610_131356

עוד מהבלוג של hadargila

תצוגה מקדימה

יומנה של לוכדת כרישים

יומנה של לוכדת כרישים אורית ברגמן הוצאת אסיה 141 עמ' 2013 המלצה מגיל 9: גל גרה בירושלים, עם אמא ועכברונת אחותה. במשך תקופה הן חיו באילת, יחד עם מיכאל אביה שהיה צוללן בצוות הצוללנים במצפה אבל אז אמא חזרה לירושלים ואבא...

תצוגה מקדימה

ברוכים הבאים ל"פיסות של עולמות"!

היי, שמי הדר ואני עולה לכיתה ו'. מאז גיל 3 אני כותבת(בעזרת אמא שלי) המלצות על ספרים באתר של נוריתה ומהיום גם כאן, בבלוג שלי. ב"פיסות של עולמות",...

תצוגה מקדימה

ערפילאה

גלית דהן קרליבך הוצאת כז"ב 2013 271 עמודים עננה בת ה-9 חיה לה חיים פשוטים עם אמה גשמינה, בארץ ערפילאה, בעיר מתוכשף. הארץ חולקה, לאחר מלחמה קשה, באמצעות גדר מתה שלא איפשרה מעבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה