הבלוג של הדר בר-אל

עת לכתוב

מרצה במדרשה לסטודנטים במכון אדלר, יועצת משפחתית ומנחת קבוצות הורים. ילדתי את יותם, ירדן, פוף הכלבה ושני ספרי שירה.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיוני 2016

בתוך זמנים של גזענות אפלה, הזמן נדמה כממהר ושוב, ילד שלי, תצעד את חייך במצעד הגאווה. הפחד לא ישתק אותי ולא ישתיק אותך.

05/07/2016

מצעד הגאווה נוקש בדלת. אותו מצעד, בו בשנה שעברה לרגעים ארוכים מידי חששתי לשלומך ועם זאת, באותה נשימה וללא נשימה כלל, הבנתי את חשיבותו. במובנים רבים הוא מבטא את כמיהתי לעולם טוב יותר, טוב לפחות כמו שירה בנקי.

אז לכבוד שירה בנקי וכהודיה על כך שמכל ההורים בעולם, החסידה תקעה אותך דווקא אצלנו, הורים שלא מתרשמים מגניחות כאב וילדיהם נאלצים  לחפש הכרה בכאב         ה ע צ ו ם בציפורן שלהם בבתים אחרים, אני כותבת מכתב זה.

אתה השמש. כן, כן. אתה. הקרניים אשר מחממות אותך בחום הלוהט במדבר? אותו סהרה שאתה מצוי בו על אף שהחלטנו שאתה פציפיסט ואתה בגדת בהחלטה והפכת ללוחם וחם לך נורא כי שמש?  אז זהו. זה זיוף. זאת לא השמש. זה חיקוי עלוב ופאתט.

אתה השמש.

יותר מזה.

אתה גם הירח והכוכבים.

אתה תעמוד מול העולם ותגיד : “ובחלומי…”. כי ככה, ילד כרוב שלי. אתה תחלום  ואתה תגשים  ואתה תהיה שמש העמים, כי מה עוד אתה יכול להיות עם כל הטוב הזה שהוא ליבך והרכות הזאת שהיא עיניך והתבונה הזאת שהיא ראשך? אתה מאור גדול, לא אור סגור בעששית.  אי אפשר שלא לראות אותך, אתה מנצנץ כמו גלקסיות שלמות.

תצעד. תצעד את חירותך המגיעה לך כבן אנוש. אמא תמות קצת בבית עד שתחזור ולקינוח גם תעשה את זה בחושך, אבל אתה תצעד. תלך את כל הדרך בידיעה מוחלטת שאתה אדם חופשי. שיש לך בחירה חופשית. שיש לך חופש בגוף ובציפור שבתוכו.

ותצחק, נשמתי. תצחק כמו ילד שמסתובב בעולם בנעלי בית.

555638_4413956597226_954393225_n

עוד מהבלוג של הדר בר-אל

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

עת לכתוב

אם להתוודות על האמת, אני כותבת, מפרסמת ונבוכה בו זמנית. אין דבר המעמיד את תחושת הערך שלי בסיכון כמו לפרסם שירים של עצמי. לא, למות, אני מתעלפת כאן מחרדה. עוד שנייה השיר יתגלגל החוצה ואתם תצטרכו לומר לי שהוא לא פחות מסוגה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אני לא רבה

מכירים את זה שאתם מספרים לעצמכם סיפור, על מנת שתוכלו לחיות עם עצמכם בשלום ולחשוב שאתם פשוט אדם נהדר, נדיב וטוב לבריות? אז אני לא רבה. מעולם. לעולם. פשוט לא רבה. זה טיפה לא מסתדר עם מה שקרה לי הבוקר עם החברה הכי טובה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה