הבלוג של גלית סביליה

מבוסס על סיפורים אמיתיים

פסיכותרפיסטית גופנית בגישת ביוסינתזה. מלווה נשים בתהליכי שינוי ומשבר בחיים ונשים בתהליכי התמודדות והחלמה מסרטן. אני מטפלת כי אני נמשכת אל העיסוק במרכיבים העמוקים והמהותיים של החיים ולעבודה קרובה ואינטימית עם אנשים... +עוד

פסיכותרפיסטית גופנית בגישת ביוסינתזה. מלווה נשים בתהליכי שינוי ומשבר בחיים ונשים בתהליכי התמודדות והחלמה מסרטן. אני מטפלת כי אני נמשכת אל העיסוק במרכיבים העמוקים והמהותיים של החיים ולעבודה קרובה ואינטימית עם אנשים ועם עולמם הפנימי. בשבילי, ללוות אשה בתהליכי התמודדות עם קושי ותהליכי שינוי פנימיים משמעותיים, להיות איתה במקומות פגיעים וכואבים וגם במקומות שמחים ומרחיבי לב, להרגיש איתה את השינוי קורה לאט לאט ולשמוע אותה אומרת שהיא מרגישה את עצמה שונה, טובה יותר – זה המקום שבו אני רוצה להיות, זה מה שאני מבקשת לאפשר לאחרות.

עדכונים:

פוסטים: 36

החל ממרץ 2013

ההרפתקאה הגדולה האחרונה שלי כללה גם מלחמה על חיי ויצאתי ממנה כשידי על העליונה. כשאני מתבוננת במראה, נשקפת אלי ממנה אישה שעלתה על מסלול החיים למיטיבי לכת ויכלה לו. אני סקרנית לדעת מה תהיה ההרפתקאה הבאה שלי

28/04/2015

אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים. כך כתב הוגה הדעות החביב עלי דר׳ סוס, שבתוך סיפורי האי-גיון שלו מצאתי כל כך הרבה הגיון בריא. לאורך השנים היו לא מעט רגעים בהם הרגשתי שהצלחתי, או שניצחתי, או שכבשתי עוד יעד שהצבתי לעצמי. זה הרגיש טוב, או נהדר, ולפעמים אפילו הופתעתי מהאופוריה שהרגשתי. אבל אם אני כנה עם עצמי, באמת באמת, אני יכולה לזכור שבמקרים רבים התלוותה לרגע כזה גם תחושה מוצנעת של חוסר נוחות, אולי שזה לא בדיוק זה, משהו לא לחלוטין מגובש וברור. לרוב זה היה מוצנע כל כך שאפשר היה להתעלם או אפילו לא להרגיש.

ואז יצאתי למסע. זה היה לפני שנים לא מעטות, והמסע היה אל עצמי. כמו בספר של דוקטור סוס, גם המסע שלי התאפיין בשמחת המסע, הפתעות הגילוי, התעלות הנפש החופשיה וגם בנפילת האכזבה, חשיכת התקיעות ועוד ועוד. היום, אחרי כך וכך שנים של ׳המסע הגדול׳ של חיי, עם לא מעט הרפתקאות מסעירות להפליא וקשות לתפארת באמתחתי, אני עדיין שם, מטיילת ומגלה, עולה ויורדת ברכבת ההרים של חיי.
ההרפתקאה הגדולה האחרונה שלי כללה גם מלחמה על חיי ויצאתי ממנה כשידי על העליונה. מאז זה התחדד אצלי והפך לבהיר וברור: יש משהו שונה היום, משהו שהיה חסר פעם ונוכח היום: בכל בוקר כשאני מתבוננת במראה, נשקפת אלי ממנה אישה שעלתה על מסלול החיים למיטיבי לכת ויכלה לו. אני מתבוננת במראה ורואה מולי מלכה יוצאת לעוד יום שיביא אותה למקומות נפלאים. והמלכה הזו היא אני.

צילום: Shutterstock

צילום: Shutterstock

בקיץ הבא אחגוג 50. חשבתי שזו תהיה הזדמנות נהדרת לצאת סוף סוף לטיול של אחרי הצבא שעדיין לא עשיתי. והנה, נקרתה בפניי הזדמנות הפז לנסות להתקבל ל׳מלכת המדבר׳, סוג של ׳טיול אחרי הצבא׳ משודרג. אני מגיעה למיונים עם רוח גבית תומכת: יש לי כמה חברות שעשו את המסלול וכל אחת מהן רואה בי חלק אחר שיעביר אותי בהצלחה את מסלול המיונים. כל אחת מהן במילותיה אמרה: ״תהיי את עצמך, ותעברי בקלילות״. בשבילי זה בדיוק האתגר: לא לעטות מסיכות, להיות אני, על כל חלקיי, ולגלות שזה בדיוק מה שנחוץ.

יום המיונים הגיע.
יש משהו רב עוצמה במספר כל כך גדול של נשים שחולקות מטרה משותפת. כל אחת הגיעה עם סיפור החיים שלה, עם החלום הפרטי שלה וכולן רוצות, ולו לימים ספורים בלבד, להשאיר מאחוריהן את היומיום שלהן ולהיות מלכות.

embedded by Embedded Video

נדמה לי שהחוויה שלי מהיום הזה היתה שונה קצת מזו של רוב הנשים שהגיעו. אולי זה קשור לכך שלא הייתי לחלוטין בקו הבריאות ואולי לא. כך או אחרת, ההרגשה שלי היתה שהחלקים ה׳מלכותיים׳ שלי – החברתיים, אוהבי האדם, אלה שרואות החברות התומכות שלי, הם איכשהו לא קיבלו ביטוי הולם ביום הזה, ובמקומם עברו אל קדמת הבמה חלקים אחרים, מסתייגים, ספקניים, נסוגים לאחור. למעשה, היום הזה עבר עליי בתנועה בין אלה לאלה. הנשים בקבוצה שלי היו שונות ומגוונות, כפי שקורה בחלוקה רנדומלית, כך שעם חלקן מצאתי שפה משותפת כמעט מייד, עם האחרות לקח יותר זמן ועם חלקן לא נוצר קשר. אולי ככה זה בעצם אמור להיות כשאת מגיעה ללא מסיכות, כפי שאת.
ככל שעוברות השעות מסופו של היום הזה אני יכולה להרגיש בתוכי משהו נבנה. נדמה לי שהופתעתי לגלות את עצמי כך, לא מתאמצת להיות מי שאינני רק כדי להגיע ליעד, והזמן שעובר מאפשר לי להיות רכה עם עצמי ולהאמין שכשאני כך – אני הכי טובה שאוכל להיות, בכל המובנים.

צילומים: יח"צ 'מלכת המדבר'צילומים: יח”צ ‘מלכת המדבר’

 

ככל שעובר הזמן אני יכולה להרגיש איך נבנה בתוכי הרצון להעמיק את המסע הזה עם עצמי, בחברה נשית תומכת ומאפשרת. לבי רוחש תודות לנשות צוות ׳מלכת המדבר׳, שהפיקו ארוע יפה, מחבק ומדוייק. וזהו רק רמז למה שיכול לקרות במסע של שבוע וחצי.

>> חושבת שאת מלכה? הרשמי ליום המיונים ותצטרפי לקהילת המלכות שלנו. לפרטים לחצי כאן

רוצה לצאת למסע? אני מזמינה אותך להיות איתי בקשר

עוד מהבלוג של גלית סביליה

תצוגה מקדימה

לעשן כמו גבר

פרידה קאלו היתה ציירת של קושי. החיים לא האירו לה פנים, והיא, בעוז הרוח שאיפיין אותה, לא רק שלא נכנעה להם, אלא העזה לחיות אותם במלואם ככל שיכלה. היא היתה אישה סוערת, יצרית ובלתי מתפשרת והאיכויות האלו שלה נכחו על הבמה מהרגע...

תצוגה מקדימה

שנת הסרטן שלי

לפני כך וכך שנים חליתי בסרטן השד. השנה של היותי חולה היתה שנה של ניגודים וקטבים: היו בה ימים של קושי פיזי ונפשי עצום וימים של תמיכה ואהבה מרחיבי לב מצד הקרובים לי, היו ימים של שבר פנימי וימים של תעצומות נפש שלא יכולתי...

תצוגה מקדימה

כוחה של פגיעות

  אני מכורה ל-ted.com. אני אוהבת מאוד את הגישה שאורזת רעיונות מופלאים בתוך מסגרת של לא יותר מרבע שעה. אצל טד אני פוגשת מספרי סיפורים, לפעמים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה