הבלוג של גלית סביליה

מבוסס על סיפורים אמיתיים

פסיכותרפיסטית גופנית בגישת ביוסינתזה. מלווה נשים בתהליכי שינוי ומשבר בחיים ונשים בתהליכי התמודדות והחלמה מסרטן. אני מטפלת כי אני נמשכת אל העיסוק במרכיבים העמוקים והמהותיים של החיים ולעבודה קרובה ואינטימית עם אנשים... +עוד

פסיכותרפיסטית גופנית בגישת ביוסינתזה. מלווה נשים בתהליכי שינוי ומשבר בחיים ונשים בתהליכי התמודדות והחלמה מסרטן. אני מטפלת כי אני נמשכת אל העיסוק במרכיבים העמוקים והמהותיים של החיים ולעבודה קרובה ואינטימית עם אנשים ועם עולמם הפנימי. בשבילי, ללוות אשה בתהליכי התמודדות עם קושי ותהליכי שינוי פנימיים משמעותיים, להיות איתה במקומות פגיעים וכואבים וגם במקומות שמחים ומרחיבי לב, להרגיש איתה את השינוי קורה לאט לאט ולשמוע אותה אומרת שהיא מרגישה את עצמה שונה, טובה יותר – זה המקום שבו אני רוצה להיות, זה מה שאני מבקשת לאפשר לאחרות.

עדכונים:

פוסטים: 36

החל ממרץ 2013

חודשים רבים עברו מאז שפתחתי את הבלוג הזה. המון התחלות מבטיחות מאופסנות לבטח בטיוטות, המון כיוונים ומחשבות איך הוא ייראה, על מה אכתוב ועוד ועוד, אך הפוסט הראשון לא מצליח להיכתב. בעוד אני מתחבטת ומתלבטת איתו, הגיע התמריץ: בקמפוס ברושים ייערך הארוע השנתי של ביוסינתזה והוא מציע בדיוק את מה שאני מחפשת – דרך פשוטה וחווייתית לטעום מהעולם הזה שבו מתחברים בתוכנו חלקים שונים.

29/09/2013

בחיי המקצועיים אני חובשת שני כובעים: האחד – ותיק, יציב ונוח – כובע המעצבת הגרפית. השני – חדש יחסית בארוני אך מרגיש מוכר, מתאים בדיוק למידתי וכאילו נמצא איתי מאז ומעולם – כובע המטפלת בביוסינתזה – פסיכותרפיה גופנית. כשאני נשאלת מה אני עושה לפרנסתי, אני מגלה שעל אף שבתוכי ברור לי לגמרי מה זה אומר ‘פסיכותרפיה גופנית’, עדיין אני מחפשת תמיד את המילים הפשוטות והמדוייקות להסביר לשואלים, לגרום להם להרגיש בתוכם מה זה אומר. את הבלוג הזה פתחתי, בין השאר, כדי לשתף, לקרב ולברר יחד עם קוראי מהי ביוסינתזה בשבילי ובכלל, איך נראה טיפול, למי זה מתאים וכל השאר.

קצת על ביוסינתזה
הביוסינתזה
היא שיטת טיפול בפסיכותרפיה גופנית, הנשענת על מספר יסודות. בשבילי, המשמעותי ביותר הוא ההבנה כי בכל אדם, גם במצבים הקשים ביותר, יש חלקים בריאים אותם יכול המטופל, יחד עם המטפל, לזהות בתוכו, להישען עליהם ולנוע למקום טוב יותר. זו הסתכלות אופטימית שמאמינה באדם, בכל אדם, ובכוחות הטמונים בו, ומחזקת את החוזקות כדי לאפשר לאדם להיות בקשר עם הקושי ובהמשך – להתמודד ולנוע קדימה.
יסוד משמעותי נוסף הוא החוויה הגופנית, תחושות הגוף ותהליך החקירה שלהן בטיפול. זוהי הדרך הראשונית והבסיסית ביותר שלנו לזהות מה קורה לנו והאם זה טוב בשבילנו. כשאני שמחה – איפה השמחה הזו מורגשת בגוף שלי, איך אני יודעת שאני שמחה, איך אני יודעת שטוב לי? לעיתים מזומנות אנו משתמשים בביטויים כמו ‘יש לי פרפרים בבטן’, ‘מתרחב לי הלב’ או ‘תקוע לי גוש בגרון’. השימוש בביטוי כזה בטיפול יאפשר למטפל ולמטופל לחקור את החוויה הגופנית שהעלתה אותו ולקשור בינה לבין הרגשות שעולים והדרך בה מתנהל המטופל בעולם. בדרך כלל כשאני רוצה להסביר למישהו מהי ביוסינתזה, אני משתמשת באחד הביטויים האלו כדוגמה, ולפעמים מתוך זה נקשרות שיחות מרתקות ממש. על בסיס החוויה הגופנית נבנה ארוע  ‘איכויות של חוויה’ שיתקיים במהלך חודש אוקטובר בקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב.

הזמנה מהלב
בפראפראזה על הביטוי הידוע, חוויה אחת שווה אלף מילים. כך אני רואה את הסדנאות השונות בארוע. בשבילי יש כאן הזדמנות לכל אחד ואחת לחוות בעצמו, ללא שום התחייבות, מה זה אומר ‘חיבור בין גוף לנפש’. כל אחד מארבעת הנושאים מציע אפשרות לנגיעה בחלקים חבויים, איש איש בנושאים הקרובים לליבו. הערך המוסף הוא הזדמנות לחקירה עמוקה יותר בתהליך שייבנה לאורך שלושת המפגשים. על אף שאיני נמנית על המארגנים, אני לוקחת לעצמי את החירות להזמין באופן גורף את כל מי שמתעניין, מסתקרן או מרגיש שאולי שם נמצא הזרע לשינוי בשבילו, להירשם בהקדם ולטעום.

עוד מהבלוג של גלית סביליה

תצוגה מקדימה

לעשן כמו גבר

פרידה קאלו היתה ציירת של קושי. החיים לא האירו לה פנים, והיא, בעוז הרוח שאיפיין אותה, לא רק שלא נכנעה להם, אלא העזה לחיות אותם במלואם ככל שיכלה. היא היתה אישה סוערת, יצרית ובלתי מתפשרת והאיכויות האלו שלה נכחו על הבמה מהרגע...

תצוגה מקדימה

שנת הסרטן שלי

לפני כך וכך שנים חליתי בסרטן השד. השנה של היותי חולה היתה שנה של ניגודים וקטבים: היו בה ימים של קושי פיזי ונפשי עצום וימים של תמיכה ואהבה מרחיבי לב מצד הקרובים לי, היו ימים של שבר פנימי וימים של תעצומות נפש שלא יכולתי...

תצוגה מקדימה

כוחה של פגיעות

  אני מכורה ל-ted.com. אני אוהבת מאוד את הגישה שאורזת רעיונות מופלאים בתוך מסגרת של לא יותר מרבע שעה. אצל טד אני פוגשת מספרי סיפורים, לפעמים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה