הבלוג של גבירה

Fashion changes but style endures

מעצבת אופנה ישראלית בעלת המותג "גבירה" מייסדת קהילת "מועדון ארוחת הבוקר,תעבירו את זה הלאה", מפיקת אירועים "ללכת לאיבוד בדרום תל אביב" פעילה חברתית וקהילתית, נשיאת ארגון "מעגל נשים ישראל".לשעבר,... +עוד

מעצבת אופנה ישראלית בעלת המותג "גבירה" מייסדת קהילת "מועדון ארוחת הבוקר,תעבירו את זה הלאה", מפיקת אירועים "ללכת לאיבוד בדרום תל אביב" פעילה חברתית וקהילתית, נשיאת ארגון "מעגל נשים ישראל".לשעבר, ממייסדות ארגון "טנג'נט" כותבת ויצירתית על כל מה שנתפס בעין מרגיש בלב וטעים לחיך.

עדכונים:

פוסטים: 91

החל מפברואר 2016

דבריה של איב היפה מטלטלים שוב את הקהל היא הייתה ילדה “מותרת” ל כ ו ל ם, מהבית ועד לשכנים לא היה לה שום גב, היה קשר שתיקה, החיים היו כמו בשואה היא הייתה עוברת ניסויים בהם בדקו את סף אחיזת החיים שלה, התביישו בה.

22/11/2017

ואז הסתכלתי לצדדים ומבעד לדמעות ראיתי את ריקי ושרון מנגבות את דמעותיהן,

איך אדם יכול לחיות חיים שלמים בלי להכיר ולראות את הדברים שמתרחשים מתחת לאפו?

 את הנזק הבלתי הפיך שנגרם כאן בבית שלו לפרי בטנו ולהתעלם וכל זה מהפחד.

נובמבר הוא חודש המודעות למניעת אלימות נגד נשים וילדות ובמקביל צצות ועולות בכל יום נשים חדשות שמרימות את ראשן מתוך כוונה לשחרר את הגיבנת הזאת שיושבת להן על הגב ואומרות גם אני הותקפתי גם אני קורבן ושום חוק התיישנות לא יכול למחוק מהארד דיסק שלהן את תחושת העלבון, הפחד וההשפלה.

אמש הלכנו לראות את ההצגה “הסיפור של נינה”  הצגה של תאטרון “פלטפורמא” עם שחקני הבימה ושיחה בסוף הסרט עם הכוכבות האמיתיות, זה הוא תאטרון חברתי אומרת דנה דבורין מנכ”לית שותפה בתאטרון, תאטרון המהווה במה לשינוי, הכוכבות הן נפגעות אלימות ונפגעות תקיפה מינית אשר מקבלות הזדמנות נוספת לספר את מה שהיה להן, הקהל מחזק אותן.

6

הן מקבלות הכשרה למקצועות הבמה מספרת קרן כהן ישראלי מנכ”לית שותפה לתאטרון אשר מגיעה מעולם המשחק, בימאית ויוצרת קבוצות משחק בכלא במשך שנים, כאן היום היא מגיעה לסיבה בגינה אותן נשים התדרדרו והגיעו לכלא, היום היא מנסה להשפיע ולסייע לקורבנות ואנו כאן כדי לסייע לה להביא למודעות בטרם עת למנוע את התופעה.

8

אנו, חברות טנג’נט ומעגל נשים הוד השרון עורכות מתחילת החודש קמפיין שמטרתו לעצור את האלימות, כאן הצטלבו שוב דרכנו עם חברתנו חברת הכנסת לשעבר יפעת קריב אשר מלווה בהתנדבות את עמותת “פלטפורמא” וגליה בן חיים חברתנו אשר רתמו אותנו  לסייע לעמותה להגיע למקומות החשוכים ולשפוך שם אור.

ההצגה חזקה ומטלטלת, סיפור תמים לכאורה, חוסר יציאה מאזור הנוחות, התמיהה על ההתרחקות מהבית של הבת ורגע המשבר הרגע בו הכול מתפרץ, קחו נשימה עמוקה.

לאחר ההצגה יצאו הכוכבות האמיתיות ושמענו אותן מספרות על רגעי הגילוי, הרעש שאחרי והשקט שמגיע אחרי הסערה השקט הזה שכל כך כואב.

2

תהילה מספרת שכרגע היא מנהלת את הפגיעה ולא הפגיעה מנהלת אותה, היא עזבה את הבית בגיל 16.

 איך לסייע לחברה שנמצאת במקום?

 שואלת אותה אחת הנשים בקהל, והיא מבקשת לעודד לדבר על זה, להוציא על הדף היא עברה פסיכולוגים ופסיכיאטרים עד שהגיעה ל”פלטורמא” כאן היא מוצאת שקט וביטוי.

דבריה של איב היפה מטלטלים שוב את הקהל היא הייתה ילדה “מותרת” ל כ ו ל ם, מהבית ועד לשכנים, לא היה לה שום גב, היה קשר שתיקה, החיים היו כמו בשואה היא הייתה עוברת ניסויים בהם בדקו את סף אחיזת החיים שלה, התביישו בה.

גם היום כשהיא הרוח החיה של התאטרון ומעצבת אופנה נחשבת קשה לה להיכנס זקופה בדלת ולהיות שייכת, חוויית הנידוי לא מרפה.

9

ג מספרת שבזמן הצבא היא עזבה את הבית,  אף אחד לא ידע, החשש הזה לספר ולהרעיד את קירות הבית מקונן בהן, היא הזמינה את בני המשפחה לצפות בהצגה זו הייתה הדרך שלה לספר אבל אז זה הכה בה, היא לא הייתה הנפגעת היחידה.4

ביום שבת 25/11/17 יתקיים יריד של עמותת “פלטפורמא” בשוק הפשפשים ביפו החל מהשעה 17:00 אתם מוזמנים להביע את התמיכה ולהגיע למקום.23845303_10213828070032539_1505754973_n

עוד מהבלוג של גבירה

תצוגה מקדימה

היא אמיתית היא...

זה קרה לפני כחמש שנים, כשחברתי אילנה שושן הזמינה אותי ואת בנותיי לצפות בסרט Misrepresentation. לסרט הגעתי עם יובי שהיתה אז בשנת בת המצווה שלה, שנה של התבגרות מילדה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ימי הירח המלא

אני ילדת ירח מלא… מה זה אומר? לא ממש יודעת, אולם לאורך חיי כבר קרה שהרגשתי את השפעתו עלי, לטוב ולרע… היום, יום ירח מלא הגעתי לסטודיו ולאחר שלוש שנים מתסכלות שבהם חיינו באתר בניה נגלה אלי מדרחוב חדש, אני כבר מדמיינת את...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה