הבלוג של גבירה

Fashion changes but style endures

מעצבת אופנה ישראלית בעלת המותג "גבירה" מייסדת מועדון ארוחת הבוקר,תעבירו את זה הלאה, פעילה חברתית וקהילתית, נשיאת ארגון "מעגל נשים ישראל".לשעבר ממייסדות ארגון "טנג'נט" כותבת ויצירתית על כל מה שנתפס בעין... +עוד

מעצבת אופנה ישראלית בעלת המותג "גבירה" מייסדת מועדון ארוחת הבוקר,תעבירו את זה הלאה, פעילה חברתית וקהילתית, נשיאת ארגון "מעגל נשים ישראל".לשעבר ממייסדות ארגון "טנג'נט" כותבת ויצירתית על כל מה שנתפס בעין מרגיש בלב וטעים לחיך.

עדכונים:

פוסטים: 87

החל מפברואר 2016

הסרט הדוקומנטרי ”עלה ירוק” מספר את סיפור המאבק ללגליזציה של הקנאביס ואת סיפור הקמתה של המפלגה שחרטה על דגלה את הלגליזציה. סיפור אנושי ומרגש

07/02/2017

grass

 

הסרט “עלה ירוק” יוקרן מחר (יום רביעי 8.2.17) בערוץ יס דוקו. זהו סרט תיעודי המתאר את מאבקו של שליח החולים שלומי סנדק על הזכות לשימוש חוקי במריחואנה, קנאביס רפואי. שלומי לקח על עצמו לספק מזור לחולים רבים ולהקל על כאבם בזמן ההמתנה הארוך והבלתי נסבל אשר נגרם מבירוקרטיה טיפשית ואטומה.

הדרך של שלומי נתקלת בזלזול ואטימות וביחד עם חברו בועז וכטל הם פועלים למען הקמת מפלגת “עלה ירוק” רק כך הם מאמינים שיוכלו להשפיע.

הם רוצים לחולל מדיקליזציה, לשמוע ולא להאמין.

כבר היום נותן הגראס הרפואי מענה לכעשרים אחוז מהמחלות, אילו רק ישקיעו בפיתוח הוא עשוי לסייע בכחמישים אחוז מהמחלות. חולים החולים במחלות כגון טרשת נפוצה, סרטן וקרוהן מקבלים מזור מגראס רפואי לצד בעלי בעיות קשב וריכוז הנעזרים אף הם בקנאבס לחידוד ומיקוד.

בתהליך איטי וסיזיפי,  בהתמדה ובאמונה בנפלאות הקנאביס הם פועלים להעלאת המודעות להטמעת מעלותיו של הצמח וחשיבות הגידול והאספקה שלו, היום ה-12,000 חולים זוכים לקבל טיפול של קנאביס, ובמשרד הבריאות מאמינים שעד שנת 2020 כמות החולים אשר יקבלו קנאביס תעלה ל 40,000.

עד היום נחשבו המשתמשים במריחואנה לפושעים,  תדמית זו הולכת ומשתנה.

היום כמליון תושבים צורכים קנאביס, החשיבה המובילה כרגע היא שהנוער יעשן בכל מקרה ולא ניתן לעצור את התופעה או למגר אותה אולם עדיף שיעשנו גראס על פני סמי פיצוציות או ישתו אלכוהול השניים האחרונים מסוכנים לבריאות בעוד בעישון גראס אין סכנה לבריאות, עם הקטנת ההיצע הביקוש גדל המחיר עולה ומספר הסוחרים למימון צריכה אישית גדל.

זהו סיפורו האישי של שלומי במהלך המסע הוא מאבד את בנו בכורו אורי,  גבר מוצלח, קצין לשעבר בצה”ל אשר במהלך טיול בהודו השתמש בסם כימי שנמכר בבתי המרקחת ללא מרשם וגורם לסכיזופרניה, הוא חור הביתה ואושפז במוסד פתוח לנפגעי סמים, על אף בקשתו של שלומי לא לשחרר את בנו במצבו הוא משוחרר ותוך פחות מיממה הוא מתאבד.

סיפורה של מפלגה ליברלית שחרטה על דגלה את כבוד האדם וחירות הבחירה.

סיפורו הכואב של איש אשר נלחם למען החולים אולם את בנו לא יכול היה להציל, שלומי מסכם בתחילת הסרט ואומר במהלך חלוקת הסם לחולים סופניים, “לא שופטים אדם בכעסו, אלוהים לקח לי את הבן שלי הוא לא שווה שאעבוד בשבילו, זה היה מבחן עבורי האם אצא היום לחלק”
בנימה אישית, קנאביס עבורי הוא סוג של בד, איכותי חזק ויפה מעולם לא עישנתי ובפעם הראשונה שראיתי באנג בגיל 17 אמרתי שלום יפה לחברים ולקחתי מונית הביתה מהבהלה.

החיים לימדו אותי שלא הכול שחור ולבן ושיש מי שצריך לעשן קנאביס רפואי בכדי להקל או להיות בפוקוס, בכדי לשחרר כאב נפשי או להרגיע את העצבים וגם בכדי לשחרר מתחים או כאבים ואם מחקרים מוכיחים שאין נזק ויש כאן הכחשה ממומנת ע”י חברות התרופות, מישהו צריך לבדוק את זה.

ממליצה לצאת עם שלומי ובועז למסע, סרטו של מוריס קנדיוטי, “עלה ירוק” ישודר ביום רביעי 8.2.17 בערוץ יס דוקו בשעה 22:00.

 

עוד מהבלוג של גבירה

תצוגה מקדימה

היא אמיתית היא...

זה קרה לפני כחמש שנים, כשחברתי אילנה שושן הזמינה אותי ואת בנותיי לצפות בסרט Misrepresentation. לסרט הגעתי עם יובי שהיתה אז בשנת בת המצווה שלה, שנה של התבגרות מילדה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ימי הירח המלא

אני ילדת ירח מלא… מה זה אומר? לא ממש יודעת, אולם לאורך חיי כבר קרה שהרגשתי את השפעתו עלי, לטוב ולרע… היום, יום ירח מלא הגעתי לסטודיו ולאחר שלוש שנים מתסכלות שבהם חיינו באתר בניה נגלה אלי מדרחוב חדש, אני כבר מדמיינת את...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

חג הנשים

האמת היא שקשה לי לבחור, יום האישה הבינלאומי, יום אחד ממש לא מספיק,צריך שנה או שנתיים לפחות כדי שאוכל לחבק בכל יום את כל הנשים הראויות להצדעה על הדרך שהן עושות. אבל רגע, לא רק הן, אז זה כבר לוקח את זה ללייף טים, ...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה