הבלוג של גבירה

Fashion changes but style endures

מעצבת אופנה ישראלית בעלת המותג "גבירה" מייסדת מועדון ארוחת הבוקר,תעבירו את זה הלאה, פעילה חברתית וקהילתית, נשיאת ארגון "מעגל נשים ישראל".לשעבר ממייסדות ארגון "טנג'נט" כותבת ויצירתית על כל מה שנתפס בעין... +עוד

מעצבת אופנה ישראלית בעלת המותג "גבירה" מייסדת מועדון ארוחת הבוקר,תעבירו את זה הלאה, פעילה חברתית וקהילתית, נשיאת ארגון "מעגל נשים ישראל".לשעבר ממייסדות ארגון "טנג'נט" כותבת ויצירתית על כל מה שנתפס בעין מרגיש בלב וטעים לחיך.

עדכונים:

פוסטים: 84

החל מפברואר 2016

אני שומעת את המילים ולא מאמינה, מי נתן לאיש כמוך את המפתחות? השיר של עברי לידר מתנגן לי בראש וקורא לעולם ”שמישהו יוציא לו את הבטריות מהגב”

14/07/2019

הבטחתי לו, אז בשיחה לפנות ערב בסלון, כשהוא סיפר לי ואני קמתי וחיבקתי אותו חזק ואמרתי לו, “נסיך שלי העיקר שתהיה מאושר, שלרגע לא תפחד” והוא אמר, “קשה כאן לקהילה, במדינה שלנו” חיבקתי עוד יותר חזק ואמרתי לו: ”לך יש אותי ושרק מישהו יעז לפגוע, להעיר, להגביל או להרע לך ולחבריך”. אביו אמר לו באהבה “העיקר שתהיה מאושר”.

הבטחות צריך לקיים.

אז מי אתה בכלל כבוד שר הכלום שלנו, זה חינוך? ככה בחושך אתם יוצרים לכם את הדת שלכם.

אני אישה מאמינה, גדלתי בבית שומר מסורת עם הורים ואח שמנהל בית כנסת הם לרגע אבל לרגע לא השתמשו בדת הם מקבלים ומכילים ואוהבים את כולם בשוויון מלא.

איך אתה מעז להכליל את כל הדתיים? זה כל כך לא נכון, כל כך חשוך. המרה? מה הילדים שלנו הם מטבע חוץ? חפץ שעובר מיד ליד. וכבר עשית זאת? איפה שר המשפטים שיעניש אותך על זה? איפה רשויות החוק שיסבירו לך שבני אנוש לא ניתן “להמיר”.

אני שומעת את המילים ולא מאמינה, מי בכלל נתן לאיש כמוך את המפתחות? השיר של “עברי לידר” מתנגן לי מהבוקר בראש וקורא לכל העולם “שמישהו יוציא לו את הבטריות מהגב” תקלה בשידור.

ואם כבר דת, אז בוא נשב, נדבר, תסתכל לי בעיניים ותגיד את האמת, “קינת דוד” מלך ישראל, “נפלאה אהבתך לי מאהבת נשים” שכחת? יהונתן ודוד, דוד ויהונתן:
“וַיְהִי, כְּכַלּותוֹ לְדַבֵּר אֶל-שָׁאוּל, וְנֶפֶשׁ יְהוֹנָתָן, נִקְשְׁרָה בְּנֶפֶשׁ דָּוִד; ויאהבו יְהוֹנָתָן, כְּנַפְשׁוֹ”, עוד? הנה, בבקשה: ”וַיִּשְׁתַּחוּ שָׁלשׁ פְּעָמִים וַיִּשְּׁקוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ וַיִּבְכּוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ עַד דָּוִד הִגְדִּיל. וַיּאמֶר יְהוֹנָתָן לְדָוִד, לֵךְ לְשָׁלוֹם: אֲשֶׁר נִשְׁבַּעְנוּ שְׁנֵינוּ אֲנַחְנוּ, בְּשֵׁם ה’ לֵאמר, ה’ יִהְיֶה בֵּינִי וּבֵינֶךָ וּבֵין זַרְעִי וּבֵין זַרְעֲךָ, עַד-עוֹלָם.” (שמואל א’, כ’, מ’-מ”ב).

כן, מצאתם לזה פירוש אחר, אבל בתוך תוכך אתה יודע, כן כך כתוב בתורה.

חייל

הילד הזה שלי, ששירת בצבא ביחידה מובחרת והיה מועמד להיות מצטיין נשיא, זה שמביא כל חייו תעודות הצטיינות וייצג את בתי הספר שלו בכמה משלחות והוא שיא השלמות בעיני, זה שכל חיי אמרתי שהייתי רוצה עוד עשרה ילדים בדמותו, אתה אומר לי שהוא היה צריך לעבור טיפולי המרה? למה, כדי שיהיה חשוך כמוך?

מה זה בכלל טיפולי המרה? זה מה שאתם עושים לכל מי שלא חושב או מיישר קו עם דעותיכם?

הנה זה שוב מתנגן לי בראש, “שמישהו יוציא לו את הבטריות מהגב” שישהו אותו מתפקידו שישפטו על טיפולי ההמרה, על חוסר ההכלה שיש מי שהוא שונה ממך, כולי צמרמורת רק מהמחשבה והזיכרונות הרעים על שליט חשוך שהכחיד שישה מליון יהודים רק כי הם היו שונים.

מטייל
הרגעים האלה שאני אומרת, איזה מזל שלילד יש אזרחות נוספת שהוא לא יהיה חייב להמשיך לחיות באימה ולסבול ממדיניות ממשלה שאינה מצליחה להבין את המסר הפשוט שלאהבה אין גבולות חוקים או צבעים, אהבה היא אהבה.

תתפטר,לך הביתה, נכשלת כבר בתחילת הדרך.

embedded by Embedded Video

***
גבירה ולקוביץ, מעצבת אופנה, בלוגרית ובעלת סטודיו וחנות מעצבים, ייצוג מרצים, ומועדון הרצאות
להצטרפות למועדון ארוחת הבוקר תעבירו את זה הלאה
להצטרפות לסיורים אתם מוזמנים ללחוץ על הקישור “ללכת לאיבוד בתל אביב”

עוד מהבלוג של גבירה

תצוגה מקדימה

היא אמיתית היא...

זה קרה לפני כחמש שנים, כשחברתי אילנה שושן הזמינה אותי ואת בנותיי לצפות בסרט Misrepresentation. לסרט הגעתי עם יובי שהיתה אז בשנת בת המצווה שלה, שנה של התבגרות מילדה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ימי הירח המלא

אני ילדת ירח מלא… מה זה אומר? לא ממש יודעת, אולם לאורך חיי כבר קרה שהרגשתי את השפעתו עלי, לטוב ולרע… היום, יום ירח מלא הגעתי לסטודיו ולאחר שלוש שנים מתסכלות שבהם חיינו באתר בניה נגלה אלי מדרחוב חדש, אני כבר מדמיינת את...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

חג הנשים

האמת היא שקשה לי לבחור, יום האישה הבינלאומי, יום אחד ממש לא מספיק,צריך שנה או שנתיים לפחות כדי שאוכל לחבק בכל יום את כל הנשים הראויות להצדעה על הדרך שהן עושות. אבל רגע, לא רק הן, אז זה כבר לוקח את זה ללייף טים, ...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה