הבלוג של גבירה

Fashion changes but style endures

מעצבת אופנה ישראלית בעלת המותג "גבירה" מייסדת קהילת "מועדון ארוחת הבוקר,תעבירו את זה הלאה", מפיקת אירועים "ללכת לאיבוד בדרום תל אביב" פעילה חברתית וקהילתית, נשיאת ארגון "מעגל נשים ישראל".לשעבר,... +עוד

מעצבת אופנה ישראלית בעלת המותג "גבירה" מייסדת קהילת "מועדון ארוחת הבוקר,תעבירו את זה הלאה", מפיקת אירועים "ללכת לאיבוד בדרום תל אביב" פעילה חברתית וקהילתית, נשיאת ארגון "מעגל נשים ישראל".לשעבר, ממייסדות ארגון "טנג'נט" כותבת ויצירתית על כל מה שנתפס בעין מרגיש בלב וטעים לחיך.

עדכונים:

פוסטים: 91

החל מפברואר 2016

במציאות האפנה הישראלית יש את שני הצדדים האויבים לכאורה, המעצבים הישראלים המוכשרים והמתפרות המקצועיות של שכנינו הערבים, בעטרות ובשכם. שני הצדדים מייחלים לשקט ,לעבודה שוטפת ולחיזוק היצור המקומי אל מול היבוא מהמזרח ההולך ומתחזק. אני מתחברת למה שאמרה דודו (דורית בר אור) “מדינת ישראל צריכה להכיר במעצבים כאמנים לעודד את עבודתם ולאפשר להם יצירה ולא מתוך דוחק כלכלי”.

12/11/2016

לפרמיירה של “סיפורי בדים” סידרה מבית היוצר של Yes דוקו המציצה אל מאחורי הקלעים של עולם האופנה הגיעו כולם: מעצבי האפנה הוותיקים והצעירים, דוגמנים ודוגמניות ורבים מעולם הקולנוע והטלוויזיה. האהבה הורגשה היטב באוויר.

אין ספק שמוטי רייף הוא קונצנזוס בעיני רבים. דוגמן לשעבר, מפיק ובימאי בהווה, אשר חזר ארצה לפני שש שנים עם חזון לעורר את עולם האפנה בארץ ולמקום אותו במקום הראוי לו מתוך ידיעה והיכרות עמוקה עם המעצבים ועם היכולות שלהם.

האירוע היה אירוע מכובד מאוד עם קוקטייל עשיר, אנשים יפים, זוהר, חשיבה מחוץ לקופסה, מעצבים חלקם מהברנז’ה הוותיקה וחלקם צעירים שקיבלו במה לעוף למעלה.

אנו נחשפים אל מאחורי הקלעים של תעשיית האפנה בארץ.

החזון של מוטי להפיק שבוע אופנה ברמה בינלאומית מסתבר כלא כל כך פשוט, חזון  ומציאות ישראלית לא תמיד משתלבים יחד, הדילמות והקשיים נוכח המלחמות והפיגועים עולים בפרק הראשון בגדול, במציאות האפנה הישראלית יש את שני הצדדים האויבים לכאורה, המעצבים הישראלים המוכשרים והמתפרות המקצועיות של שכנינו הערבים,  בעטרות ובשכם. שני הצדדים מייחלים לשקט, לעבודה שוטפת ולחיזוק היצור המקומי אל מול היבוא מהמזרח ההולך ומתחזק.

נושא ההפקה הוא “לובשים שלום” בסימן יובל לשבוע האפנה.  מוטי הזמין את אלבר אלבז ,המעצב הישראלי המצליח ביותר להפקה וזה ביטל. עוד משבר לא פשוט.

אנו נחשפים לעבודתם של המעצבים:

דורין פרנקפורט היא המלכה הבלתי מעורערת של עולם האפנה כל קולקציה נושאת בתוכה סיפור.

לארה רוסנובסקי היא רוקמת החלומות כפי שהיטיבה להגדיר אותה אילנית באומן  שהפיקה את הסרט. היא לוקחת בשתי ידיים את המקפצה של שבוע האפנה ויחד עם אמה נרתמת לייצור קולקציה ייחודית.

הד היינר, מעצב צעיר, אמן בחסד אשר נשוי לאמנית מהברנז’ה המקבילה מתעשיית הבידור הזמרת ריף כהן, לוקח אותנו אתו לסטודיו הצנוע בדרום העיר משתף אותנו בלבטים, בעבודה הקשה סביב השעון לקראת ההשתתפות בשבוע האפנה הישראלי, לצד הקושי היומיומי. ”הלקוח הישראלי, הבוטיקים לא רוצים לרכוש את הקולקציה הם רוצים לשים אותה אצלם, לבטי המימון “בארץ החנויות לא קונות בחו”ל כולם משלמים, כאן יש עייפות. לפני שנכנסתי לזה לא ידעתי שיהיה כך” אמר הד .

ואז הן מופיעות, סוחפות מצחיקות, טובהל’ה חסין, הילדה הנצחית של עולם האפנה, מדברת מהבטן מעצבת אוטודידקטית לחלוטין ומטילה אימה על בתה עם מכחולי הצבע שלה, מוכשרת ברמה אחרת. הקהל אוהב אותה בטירוף. מנגד, הבת, נעמה חסין, אשר עשתה את דרכה העיצובית בדרך המקובלת.

נעמה וטובהל’ה אשר עשו את דרכן חזרה לטופ מהמקום הנמוך ביותר, עדיין עם חיכוכים בשל השוני הגדול ביניהן. טובהל’ה מנסה להדביק את הקצב לומדת אינסטגרם וניו מדיה בדרך שלה.

נעמה, אותה היטיבה להגדיר אילנית “העמוד שמחזיק את האוהל”, מסכמת את ההשתתפות בהפקה ומבטיחה שזו פעם אחרונה. “לך זה מוסיף שנים” היא אומרת לאמה, “לי זה מוריד שנים”. הקהל מת עליהן.

את הערב סיכמה אילנית באומן באמירה שהיא מקווה שהסדרה היא הסנונית הראשונה בחשיפת עולמם של האנשים המוכשרים, המצב כאן קשה יותר מתעשיית הקולנוע.

ובנימה אישית,
כמי שחיה את עולם העיצוב והיצור בארץ אני בהחלט יכולה לציין את נקודת המפנה בתעשייה ביום בו נסגרה לנו האפשרות ליצר בעזה וברפיח עם סגירת המעברים בעקבות חטיפת גלעד שליט. עשרות מעצבים אשר החזיקו שם מתפרות נאלצו למצוא חלופות. חלקם התחילו לייצר בירדן או בטורקיה, חלקם הפכו יבואנים והשאר נאלצו לשלם מחירים גבוהים בהרבה למתפרות הבודדות שיש בארץ.

לפיכך ובאופן ישיר גם עלות המוצר נעשתה יקרה יותר.  נוסיף לכך את עידוד היבוא מסין והתחום נעשה קשה הרבה יותר. לא מעט מעצבים הפכו לקניינים של רשתות.

גורם נוסף הוא ההתחממות הגלובלית והיעדר עונת החורף באזורינו, ריבוי הקניונים והרשתות  הזרות הפכו את תחום האפנה לנגיש ומאידך המוני.

בעיקר אני מתחברת למה שאמרה דודו (דורית בר אור):

“מדינת ישראל צריכה להכיר במעצבים כאמנים לעודד את עבודתם ולאפשר להם יצירה ולא מתוך דוחק כלכלי”

אחרי הכל, ההצגה חייבת להמשך.

הסדרה “סיפורי בדים”  תשודר בyes דוקו בימי רביעי החל מה-23/11/16 בשעה 21:00

 

 

 

 

עוד מהבלוג של גבירה

תצוגה מקדימה

היא אמיתית היא...

זה קרה לפני כחמש שנים, כשחברתי אילנה שושן הזמינה אותי ואת בנותיי לצפות בסרט Misrepresentation. לסרט הגעתי עם יובי שהיתה אז בשנת בת המצווה שלה, שנה של התבגרות מילדה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ימי הירח המלא

אני ילדת ירח מלא… מה זה אומר? לא ממש יודעת, אולם לאורך חיי כבר קרה שהרגשתי את השפעתו עלי, לטוב ולרע… היום, יום ירח מלא הגעתי לסטודיו ולאחר שלוש שנים מתסכלות שבהם חיינו באתר בניה נגלה אלי מדרחוב חדש, אני כבר מדמיינת את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה