הבלוג של מיה מיטב-מגן

אמא ירוקה

כותבת בעיקר לילדים, קוראת ספרים עם הפי אנד, מבשלת ואופה אוכל בריא ונטול בע"ח, מגדלת שלושה בנים, בת זוג לעוד אחד וחולמת מה לעשות כשאהיה גדולה...

עדכונים:

פוסטים: 161

החל ממאי 2011

יומן מסע, חלק ג׳

19/08/2011

אבא: ׳ילדים, רוצים לנסוע לנסות לראות את הרכבת?׳
אפריקוט: ׳לא׳
אבא: ׳טוב, אז אני רוצה׳
אפריקוט: ׳אז תלך לבד׳
אבא: ׳נוסעים בקרוואן׳
אפריקוט: ׳אוקי׳.

שעה קודם, אנחנו עוצרים באתר שנקרא: Spiral Tunnels בשמורת יוהו.
זו עמדת תצפית על מנהרה ספירלית העולה בתוך ההר, ואם יש מזל אפשר לראות רכבת נכנסת מצד אחד של ההר ויוצאת מצדו השני, במקביל.
בעוד קהל התיירים ואנחנו מחכים ומצפים לרכבת, אני צופה בענן יפה המטפס על ההר שבאופק. ׳ילדים, תראו איזה יופי הענן נוסע אל ההר ממול׳ אני מנסה להעביר לאחד אפריקוט קפצן ואחד אפל טפסן את הזמן, בעודי מבחינה כי הענן עושה את דרכו לכיווננו וגשם מתחיל לרדת. ׳אוקי, כנראה לא נזכה לראות רכבת היום׳ אני מסכמת. הקפטן, שלא נרתע מכמה טיפות עוד שוקל להישאר עם אפל, אך בעוד התיירים מתמעטים והטיפות גדלות ומרטיבות, אנחנו חוזרים לוואן.

אח, איזה חורף
אלו הם היום והלילה הכי גשומים וקרים שעברנו עד כה בהרים. הגשם יורד כמעט ללא הפסקה ומגביל את אפשרויות העשייה והטיול ואנו מנצלים את הזמן לנסיעה. בבוקר אף זכינו לשלג אמיתי שירד עלינו בקרבת פסגת הר Bow. אפל היה מאושר ׳לא הייתי בשלג איזה חמש שנים!׳ הוא צוהל ואנו זורקים אחד על השני כמה פתיתי שלג סמליים להשלמת החוויה.
במרכז המסחרי ליד אגם לואיז אנחנו מנסים להעביר קצת זמן – השלמת קניות בסופר,  קפה טוב וזמן אינטרנט החיוני לקפטן ולבלוג הזה.

שלווה פנימית
׳אמא! למה את לא יושבת לידי??׳ זועק מאחורי אפריקוט בעצבים גבוהים. ׳כמה נודניק ילד אחד יכול להיות..׳ אני מסננת לאוזני הקפטן בלבד ׳כי פה אני מדברת עם אבא׳ – אני מנסה להרוויח עוד זמן ישיבה בכורסא הקדמית הנוחה, המאפשרת שיחת מבוגרים ונוף פנורמי מהחלון. ׳לא! תשבי לידי!׳ הוא פוסק.
הנסיעות והשעות הארוכות שאנו מבלים יחד נותנים את אותותיהם, ורמת הסבלנות של כל אחד מיושבי הואן יורדת ועולה חליפות. כנראה לכך התכוונו החברים שציינו שזהו ״טיול מאד מגבש״… ׳אוף! מתי כבר תיגמר לנו החופשה?׳ רוטן אפריקוט. לא פעם מואסים הילדים בשגרת הטיול הלא-שגרתי הזה, ופשוט רוצים הביתה.
אפל נהנה מאד מרוב הפעילויות, קורא לעצמו ספרים בנסיעה ובאופן כללי טייל למופת. הוא סקרן, עירני, אץ על הסלעים כאילה קלת רגלים, להוציא זמנים של שיעמום, בהם סיגל לעצמו טכניקה של ׳הצקה פנימית׳ – על משקל ׳שלווה פנימית׳. לעת ערב נוטה החמוד להישבר, בדיוק בשעה בה הוא אמור לצלול לשנת הלילה, אז יתהפך במיטתו ויאנח ילד עייף-אך-מתקשה-להירדם אחד, אשר מתגעגע לחבריו במולדת.

וחזרה לרכבת.
מתוסכלים קמעה (הבנים) ויראים מקור הלילה הקרב (אני), אנו מוצאים ספוט בקמפ בסיסי ביותר הנמצא לא רחוק ממפלי Takakkaw (=מדהים, בשפת האינדיאנים), אליהם נסייר מחר אם מזג האוויר יתרצה.
הגשם פסק והקפטן נזכר שקרא במדריך, שקרוב לכאן ישנה נקודת תצפית נוספת על ה- Spiral Tunnels, ומציע לנו לקפוץ לשם, בתקווה שבכל זאת נצליח לחזות בספירלה המפורסמת בפעולה.
*
רכבת מסע, הארוכה ביותר שראינו מימינו, נכנסה למנהרה מצד אחד, הקיפה את ההר מבפנים ויצאה מהפתח השני לקול צהלותינו הרמות.

עוד מהבלוג של Argania Center

תצוגה מקדימה

בישול בריא עם עירית אורגניק

אני אוהבת סדנאות בישול. זה לא רמז, אני באמת נהנית ללמוד ולהעשיר את המזווה ואת מחברת המתכונים שלי, וליהנות מחברת חובבות קולינריה שכמותי. ולא פחות חשוב – לאכול. אה, אתן אומרות לעצמכן, אז תתחילי מהסוף – יש ארוחה נהדרת בסיום...

תצוגה מקדימה

עוגת תפוחים מפנקת ובריאותית בעשר דקות

נגיד שאת* מארחת את המשפחה המורחבת לחג. ונגיד שהשולחן מסודר יפה-יפה ואפילו בזמן ואת בדרך למקלחת מרעננת. ונגיד שבזמן המקלחת את מפזמת לך שירי חג, כמו: ׳מה חדש? תפוח בדבש׳. ואז זה מכה בך. לא הכנת קינוח. אין קינוח לארוחה. ארוחת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

10 תובנות לגיל 40+

אחרי שהתאוששתי מחגיגות יומולדת 40, ממרומי שנה אחת כבר אפשר לסכם: גיל 40 הרבה פחות מפחיד ממה שנהוג לחשוב, למעשה הוא מאד נוח וידידותי למשתמשת. אנו הנשים, הרי משתבחות כמו יין טוב, וכעת אנחנו יותר...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה