הבלוג של רקפת פרא

העולם בכחול וירוק

"העולם בכחול וירוק" הוא כינוי לדרך שבה אני, בעלת שני הצבעים בעיניים: כחול וירוק, רואה את העולם. מרגע שנולדתי, לפני 36 שנים בירושלים ועד היום, כאhמא לבן הקטן ובעלת שם משפחה מחייב, אותו בחרנו אני ובן זוגי בצוותא- כאמירה חזקה... +עוד

"העולם בכחול וירוק" הוא כינוי לדרך שבה אני, בעלת שני הצבעים בעיניים: כחול וירוק, רואה את העולם. מרגע שנולדתי, לפני 36 שנים בירושלים ועד היום, כאhמא לבן הקטן ובעלת שם משפחה מחייב, אותו בחרנו אני ובן זוגי בצוותא- כאמירה חזקה שדוגלת בחופש ובאהבה לטבע.

עדכונים:

פוסטים: 40

החל מאפריל 2011

לפני שנים רבות, בעודי ילדה ירושלמית בדרכי לצופים הדתיים ברגל בשבת, עברתי בדרכי את רחוב גאולה לבושה בחאקי לבן עניבה (מדי הצופים בשבת) כשלי חצאית ארוכה וחולצה לבנה מכופתרת מה שלא מנע מקבוצת חרדים לזרוק עלי ביצים -זה כנראה בגלל שלרגלי נעלתי נעליים כחולות, או בגלל העניבה שהסגירה אותי…. שנה אחר כך עדיין בצופים אבל במיקום שונה בעיר רדפו אחרי בכל העלייה מבר אילן לתחנה המרכזית החדשה קבוצת נערים ואיימו לזרוק עלי אבנים…מעניין למה נזכרתי בזה עכשיו??

26/12/2011

הציניות פשוט נשפכת ממני בימים האחרונים.

כבר לא העלתי פוסט קרוב לחודש, עקב חוסר בזמן שכנראה נובע מהשינויים במיקום העבודה שלי וגם בעקבות החגים ושלל האירועים המשפחתיים התובעניים שהם מביאים…

בכל זאת החשיפה לאירועים האחרונים רוויי היריקות בשבוע האחרון לא הצליחה להשאיר אותי אדישה. ולא זו בלבד אלא כי גם העלתה בי זיכרונות פרטיים משלי.

העובדה כי החוויות שלי קרו בעודי שייכת למגזר הדתי לאומי רק מחריפות את התחושה הקשה ואת ההזדהות העמוקה שיש לי עם מי שנאלצ/ת לעבור חוויות דומות שנים רבות אחרי.

תחושת השליחות העמוקה שמרגישים אותם יורקים/משליכי אבנים /ביצים וכד’ בעודם עושים זאת מכסה על הרבה מאוד שעמום ובורות שכנראה רווחות בקרבם של הנוהגים כך.

הבחירה לעשות שימוש באלימות על מנת לקדש תורה /ערך מעולם לא הייתה דרך אהודה עלי. התורה עליה אני חונכתי וממנה אני, משפחתי ולדעתי רוב רובינו עדיין מושפעים ממנה לא מעודדת את ההתנהגות הזו באופן מוחלט.

התורה שאני גדלתי עליה ולפיה מעודדת עבודה קשה ובעקבותיה חגיגות: “הזורעים בדמעה ברינה יקצורו”.

והנה בכל זאת מכל עבר אנו מוקפים באנשים שלוקחים את אותה התורה ועושים בה שלהם, ולא, אני לא מדברת רק על תורת משה אלא גם על תורת מוסר נוספת או חוקי המדינה וכד’.

החוויה הזו של אובדן הערך החשוב ביותר האנושי והדבקות למילים הכתובות על דף (ואפילו אם מדובר בקלף יקר ערך רב בשנים) קשה לי עד מאוד.

מזה שנים רבות שאיני דתייה בהגדרה ומבחירה שלמה.  היהדות הייתה ועודנה נפלאה בעיני אבל הדתיים של ימינו וגם מי שהיו עוד בתקופת ילדותי הרחיקו אותי ובוודאי עוד רבים כמוני ממנה והלאה. אני לא יכולה להאמין בתורה שמביאה אנשים המאמינים בה לנהוג בדרכים הללו.

בעודי מתחנכת על ברכי הדת ובשלב בו אף עסקתי בחינוך המוסר והערכים הללו בעצמי נהגתי ללכת בשבתות לשבט במרכז העיר ובהמשך בבית הכרם ועל כן נאלצתי לעבור בשכונות המוגדרות חרדיות. מכיוון שנוכחותי בצופים הדתיים כללה גם קוד לבוש צנוע לא עסקתי כלל במחשבה או בהערכה כי אזכה לקיטון של ביצים /צעקות וגידופים מקרב ילדי ואישי העדה אשר צבאו את הרחובות והחליטו משום מה שאני הצועדת ברגל במטרה לכבד ולשמור את השבת ראוייה להן.

לגופי חולצה לבנה מכופתרת, חצאית חאקי ארוכה (דייה), עניבה ונעליים (ספורט או אחרות).

ומה עשיתי שראוייה הייתי למטר ביצים או צעקות ורדיפה מפחידה שגרמה לי לרוץ את כל העלייה של בר אילן ועד לתחנה המרכזית בלי עצירה??

למי שלא מכיר אותי או יודע מדובר על לפני כ20-18 שנים אחורה.

ומה הפלא שכיום זוכה לתופעות דומות ילדה חמודה בת 8 בדרכה לבית הספר ביום חול??

שמעתי אתמול בבוקר את אימה של נעמה המגדירה את קבוצת הסטריקים “טרוריסטים” ואני נאלצת להסכים עם ההגדרה הנ”ל לכל דבר ועניין ואף יתרה מכך אני משווה את הצורה בה הם נוהגים ברחובות אותם הם מנכסים לעצמם כיידוי אבנים ע”י טרוריסטים במחסומים או בגדה או בכל מקום אחר..

במשאל קצר במקום עבודתי שאלתי הבוקר האם יריקה נחשבת לאלימות? התשובה כן!! הייתה חד משמעית ומוחלטת , והשאלה האם מדובר באלימות מילולית /פיזית העלתה דיון סוער וארוך: כיוון שהפעולה משפילה מעליבה ופוגעת כמוה כאלימות מילולית. אם היריקה גם פוגעת בגוף, כמוה כאלימות פיזית (ואני מזכירה לכולנו את הפרק המיתולוגי של סיינפלד בו קריימר עסק ביורק שפגע Back And To The Left….

וחולל מהומה שלמה שלא לדבר על נזק אדיר ופגיעה פיזית!!

ואם ההשוואה לטרור ראויה -הרי שגם הטיפול בה צריך להיות דומה הלא כן??

אסכם בתמונה (שכן היא שווה 1000 מילים) מעיתון ישן בו נתניהו מציע דרך לפתרון בעיית האבנים בהתייחס לטרור:

PS -הכותרת היא התקווה שלי והתפילה שלי ליורקים מכל הסוגים בהווה בעבר ובעתיד.

מגיע גם להם לשלם על הדרך המקולקלת בה הם בוחרים לנהוג.

עוד מהבלוג של רקפת פרא

תצוגה מקדימה

7 השנים הקשות מאז לפגישה עם קרן אור!!

ממש עכשיו, לפני 7 שנים, פגעה בי קרן אור. זה יכול להישמע מאוד רומנטי ומקסים, אלא שבמקרה שלי קרן אור הוא שמה של נהגת שפגעה בי עם הרכב שלה בעודה לא שמה לב לכביש ובעודי הולכת רגל. הפוסט הזה חשוב במיוחד כיוון שביום הזה אני  גם...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

"יום האב"

אתמול בלילה דיבר בן זוגי בטלפון עם אחד מבני הדודים שלי, שסיפר לו על טיול רגלי שהוא מתכנן יחד עם שתי בנותיו  ב1-7-2011. מה שהסב את תשומת ליבי המלאה לגמרי לעניין, הוא הבחירה של בן הדוד שלי לומר לבן זוגי כי הבנות שלו מכנות את המועד...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

שמחה רבה -אביב הגיע -זריקה למציאות כואבת.

מאז שאני זוכרת את עצמי אני אדם של קיץ-או יותר נכון של חום. חום הוא הטמפרטורה המועדפת עלי –אפילו אם מדובר ב40 מעלות באילת או של יולי אוגוסט בישראל. אני גם מאוד אוהבת אנשים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה