הבלוג של קוראת ספרים

שלומית ליקה – ספרים וחיות אחרות

קוראת, בלוגרית ובעיקר עורכת ספרים. קוראים וכותבים מוזמנים לאתר שלי כדי להכיר אותי יותר ואת מה שאני עושה shlomitlica.co.il

עדכונים:

פוסטים: 162

החל מינואר 2011

המלצות על שני ספרי ילדים מקסימים לקטנטנים, בדיוק לשבוע הספר

11/06/2017

שבוע הספר התחיל, חגיגה גדולה לאוהבי ספרים. אתמול הגעתי מוקדם, שוטטתי בין הדוכנים ושמחתי לראות את הילדים מסתובבים עם הוריהם, נזכרתי כמה אהבתי ללכת עם ההורים שלי כל שנה ליריד. זו הייתה חגיגה אמתית, לכל אחד הוקצבו 2 ספרים ואני אהבתי לשוטט וללכת לאיבוד בין הדוכנים. גם השנה הייתה תחושה נהדרת. שמחתי לפגוש בספרים החדשים שערכתי ובחברים וחברות רבים מבין הכותבים, המתרגמים, בלוגריות, מפיצים, אנשי יחצי ציבור וכמובן מול”ים. אני שמחה להמליץ על כמה ספרי קטנטנים חדשים ומשמחים.

ספר מומלץ הנוגע בהומור בבעיה כאובה הוא ספרה החדש של מאירה פירון,  סופרת  לילדים ומבעלות הוצאת הספרים המשובחת לילדים ונוער “טל מאי“.

עובדה ועוד עובדה, מאירה פירון, איורים אלינה גורבן, ידיעות אחרונות, טל-מאי, 2017

עובדה ועוד עובדה

שיתוף הפעולה המצלח של מאירה פירון והמאיירת אלינה גורבן הניב כמה ספרים ביניהם: רגול, חטוט ושוקו חם. בעובדה ועוד עובדה המשעשע, מסיק הילד הקטן גיבור הספר מהעובדה שהוא כל לילה הולך לישון במיטתו ומתעורר במיטת הוריו את המסקנה המפתיעה שההורים שלו נורא אוהבים שהוא ישן איתם. הוא בטוח שכל לילה, אבא מרים אותו ממיטתו ולוקח אותו אליהם. הוא עושה את זה בעצם בשביל אמא כי היא ממש אוהבת לישון אצלו בחדר עם הדובי שלו. הגיוני לא? המציאות היא הרי בעיניי המתבונן.

שורה תחתונה:  ספר מלא הומור, המספר את המציאות מבעד עיניי הילד ומעלה חיוך על פני ההורים. זה אינו “ספר בעיה” שמנסה למצוא פיתרון ואינו מנסה “לחנך” את הילד. גם מיכאל הילד הפרטי שלנו אהב מאוד להגיע למיטתנו באמצע הלילה, ובבוקר אחד מאיתנו אני או אבא שלו היה מתעורר בסלון או במיטה של מיכאל. חבל שלא יכולתי להקריא לו את הספר הזה. היום הוא כבר בצבא, ולא ישן איתנו יותר, מה שאומר שהכול מסתדר בסוף.

עובדה שעת ס

 

שלג של סביונים, רינת פרימו, איור: מאיה איש שלום, הוצאת ידיעות ספרים.

שלג של סביונים

רינת פרימו היא סופרת מוכרת לילדים מבין ספריה האהובים:

איה אאוץ אווה

 

הפעם היא מחזירה אותנו או לפחות אותי לימי גן הילדים. הילדים בגן מעין הולכים מדי יום שישי לבקר בשדה הירוק ליד הגן. הם מטיילים ב”טבע עירוני”, בשדה שנמצא בין הבניינים האפורים, שעליהם דודי שמש וכביסה תלויה בחזיתם, בדיוק כמו בשכונת ילדותי בבת ים. הם אוהבים לשחק עם הפרחים ובעיקר עם הסביונים. יום אחד מופיע שלט בשדה המבשר על כך שבקרוב הוא יהפוך לעוד בניין אפור והילדים מחפשים פתרון לשדה האהוב שלהם.

האיורים הנפלאים של מאיה איש שלום, מוסיפים צבע רב לספר. בעיקר על רקע האפרוריות של העיר. הילדים מגוונים מאוד ונראים ילדים ישראליים לגמרי, אחד מהם אפילו מרכיב משקפיים כמו שאני הרכבתי בגן. אהבתי גם את העובדה שיש להם גם גננת וגם גנן.

שורה תחתונה: 5 כוכבים במדד הכוכבים של שלומית, סיפור נהדר ואיורים מקסימים, ובונוס מסר אקולוגי לילדים.

להמלצות נוספות מוזמנים לאתר שלי – שלומית ליקה – ספר משלך

עבדה ועוד עבדה

עוד מהבלוג של קוראת ספרים

תצוגה מקדימה

רשימת 50 תובנות שלי לגיל 50

1. לקבל את הגוף ולאהוב אותו 2. לא לשים יותר מדי לב למספרים: גיל, משקל, אין להם ממש חשיבות, בטח לא כזאת גדולה 3. לעומת זאת למספרים של בדיקות הסוכר, הכולסטרול, לחץ דם ועוד, לשים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אהבה בת עשרים

סצנה ראשונה: (לפני עשרים שנה) לילה, פנים, דירת 2 חדרים, תל אביב היא, אישה צעירה בת 30: נו, בן כמה אתה? הוא, גבר נאה בעל גיל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

שנת הקריאה שלי – ספרים שאהבתי השנה

ספרים מומלצים למתנה לראש השנה ובכלל. סוג של סיכום שנה, ספרים שנכתבו בעברית ופורסמו השנה. שנה לא פשוטה עברה על שוק הספרים הישראלי. הרבה כבר נכתב על חוק הספרים החדש, ההתמוטטות של סטימצקי ועוד. שוק הספרים התרחב ויש גם אפשרות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה