הבלוג של קוראת ספרים

שלומית ליקה – ספרים וחיות אחרות

קוראת, בלוגרית ובעיקר עורכת ספרים. קוראים וכותבים מוזמנים לאתר שלי כדי להכיר אותי יותר ואת מה שאני עושה shlomitlica.co.il

עדכונים:

פוסטים: 168

החל מינואר 2011

ספר הממליץ בצורה משעשעת לילדים למה כדאי להם לקרוא ספרים? מומלץ לקריאה לפני ההליכה לשבוע הספר המתקיים עכשיו.

06/06/2015

לקראת שבוע הספר שהיה החג האהוב עליי בילדותי. שמחתי לשמוע על ספר חדש “הספר שיעשה לכם חשק לספרים (ואפילו למי שממש לא אוהב לקרוא)”

front

 

ספר זה הוא אחיו הצעיר של ספר חמוד אחר שכבר כתבתי עליו ליום המשפחה, “הספר שסוף סוף יסביר לכם הכול על ההורים שלכם”,

2000530433b

 

גם הספר החדש מופיע באותו פורמט, המשווה לו מראה קומיקסי משעשע. הספר מנסה לשכנע במעין “הפוך על הפוך”, ילדים ביתרונותיה של הקריאה, כאילו היא מוצר שמופיע בפרסומות.

דוגמאות מהספר:

pages3

יש פה מעין ביקורת סמויה כי בעולם של היום כמובן להשמין הוא הפחד הגדול ביותר גם של ילדים. אהבתי את ההתייחסות המילולית לטיעונים של מבוגרים על יתרונות הקריאה כמרחיבת אופקים ומגדילה את זווית הראייה.

pages

אותי כמובן אף אחד לא היה צריך לשכנע וכמו שכתבתי בפוסט, “איך התחלתי לקרוא”? התחלתי לקרוא בגיל ארבע ולא הפסקתי לעולם. לעומת זאת הילד שלי פחות התחבר לקריאה ויותר להקראה האמת שלא הייתה לו ברירה ומאז שנולד סיפרתי לו שירים וסיפורים, והמילה הראשונה שלו לא הייתה אבא או אמא, אלא פרפר, בעקבות “בוא אליי פרפר נחמד”.

ככה המשכתי להקריא לו סיפורים במשך היום ובעיקר לפני השינה, ואחרי שהרגשתי שעוד “איתמר מטפס על קירות” המקסים כשלעצמו, אמא מתחילה לטפס על הקירות, בגיל ארבע בערך התחלתי להקריא לו ממיטב הקלאסיקות לילדים. התחלנו ב“הקוסם מארץ עוץ” הגרסה המלאה, המשכנו עם סדרת מרגנית המופלאה  עם “האריה, המכשפה וארון הבגדים”, ו”אי-בוד”, שהוא הגרסה המאוחרת ל”אי הילדים” הנפלא, קייטוש המכשף שהוא הגרסה המאוחרת ל”יותם הקסם” המכשף, “צ’רלי והשוקולד”, “העי”ג” שהפך לאחד מהחביבים עלינו, “האיש הקטן” של אריך קסטנר ועוד. לאט לאט מיכאל גילה בעצמו את אהבת הקריאה, ולאורך כל כיתה ב’ קרא באיטיות ובהנאה את “המסע בדורך השחר”. היום כשהוא כמעט בן 17, הוא קורא ספרי פנטזייה, ממליץ לי על ספרים שאהב “הרץ במבוך” למשל, ואנחנו הולכים יחד לסרטי פנטזייה. כיף גדול.

אז האמת היא שאין כמו לגדול בבית מלא ספרים ולספוג את אהבת הקריאה. אבל היום יש כל כך הרבה מתחרים על הזמן הפנוי של ילדים שאוהבים סיפורים ביניהם: משחקי המחשב, שבעיני חלקם נהדרים, סדרות טלוויזיה, אינטרנט ועוד. ילדים עדיין אוהבים סיפורים ולפעמים מה שצריך זה להציג בפניהם את הספר הנכון בזמן הנכון. מוזמנים בכיף לרשימת הספרים ששסיפרתי למיכאל בבלוג שלי ב”סימנייה”.

ועוד המלצה, קחו את הילדים ליריד הספרים, רצוי בתל אביב, בטוחה שתתמצאו להם שם ספר טוב לקרוא.

עוד מהבלוג של קוראת ספרים

תצוגה מקדימה

רשימת 50 תובנות שלי לגיל 50

1. לקבל את הגוף ולאהוב אותו 2. לא לשים יותר מדי לב למספרים: גיל, משקל, אין להם ממש חשיבות, בטח לא כזאת גדולה 3. לעומת זאת למספרים של בדיקות הסוכר, הכולסטרול, לחץ דם ועוד, לשים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אהבה בת עשרים

סצנה ראשונה: (לפני עשרים שנה) לילה, פנים, דירת 2 חדרים, תל אביב היא, אישה צעירה בת 30: נו, בן כמה אתה? הוא, גבר נאה בעל גיל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

שנת הקריאה שלי – ספרים שאהבתי השנה

ספרים מומלצים למתנה לראש השנה ובכלל. סוג של סיכום שנה, ספרים שנכתבו בעברית ופורסמו השנה. שנה לא פשוטה עברה על שוק הספרים הישראלי. הרבה כבר נכתב על חוק הספרים החדש, ההתמוטטות של סטימצקי ועוד. שוק הספרים התרחב ויש גם אפשרות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה