הבלוג של tamarweil

איך התעוררת הבוקר?

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות,... +עוד

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות, ותגרום לגופך להיות חסר כאבי גב, כאבי ראש או רגלים.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאפריל 2010

התנועה שאנחנו מציעים כפתרון להפרעות השינה באה כתשובה במקרים שבהם השגרה אינה מספיקה להירגע ולהירדם. לתנועה יש אפקט מרגיע על הגוף בגלל צריכת ההורמונים שדרושה לתנועה, ומיוצרים בעקבותיה.

20/11/2012

לנושא הפרעות שינה החלו לשים לב בעשור האחרון. הנושא עולה לבדיקת מומחים בכל הזדמנות שבה יש תאונה קטלנית, למשל.

כיום ההבנה שהשינה חשובה ליצירת איכות חיים שוררת בין כל המומחים בתחום. רופאי משפחה מבינים שרוב התחושות השליליות עלולות להיות קשורות להפרעות שינה ומעודדים את הלקוחות שלהם לטפל בנושא.

נשים סובלות מהתופעה יותר מגברים. במיוחד נשים שעבורן גיל המעבר מתבטא בתסמינים המשפיעים על אורח החיים ועל איכותם. נשים אלו, חוות הפרעות שינה לראשונה בחייהן.

רבות דובר על נושא שמירת שיגרת הערב בכדי לעודד את השינה לבוא. שגרה היא תכונה שאנחנו אוהבים והיא משרה רגיעה כלל מערכתית בגוף, שכן הכל צפוי וידוע ולכן, כשאין הפתעות אנחנו יכולים להירגע ולשקוע בשינה.

אך זה לא המקרה אצל נשים בגיל המעבר: למרות השמירה על שיגרה, השינה אינה באה בלילות והתוצאה הרסנית בימים.

התנועה שאנחנו מציעים כפתרון להפרעות השינה באה כתשובה במקרים שבהם השגרה אינה מספיקה להירגע ולהירדם. לתנועה יש אפקט מרגיע על הגוף בגלל צריכת ההורמונים שדרושה לתנועה, ומיוצרים בעקבותיה. תהליך הייצור ההורמונלי הוא הבסיס לכל הפעילות העיצבית בגוף ולכן גם לכל הפעילות המוחית או הפיזית שאנחנו מייצרים.
תנועה מחברת בין המוח לגוף. משום כך היא מסוגלת יכולה להיות מקור להפעלת סיבולת לב ריאה וגם מקור להתרגעות – מהצד השני של אותה הסקאלה.

החיבור בין הפעילות המחשבתית והפיזית מאפשר התכנסות להתרגעות. הפעילות המחשבתית עשויה להוריד את קצב גלי המוח בהדרגה הדרושה לגוף בעוד התנועה המבוצעת מרתקת את תשומת הלב במישור נוסף וכך, עסוקים במשהו שהוא בטוח, יציב, קבוע ומוכר, הגוף מאפשר לעצמו לשקוע אל סף השינה.

הכותבת: תמר וייל, מכינה אותך לשנת לילה עריבה. מנהלת סטודיו זמן תנועה בחיפה, מוריה 72.

עוד מהבלוג של tamarweil

Thumbnail

למה כולם אומרים לך: לכי לשיעור פלדנקרייז?

למה כדאי לך לבחור בשיטת פלדנקרייז כדרך לאימון גופני ארוך טווח? חוג פלדנקרייז בחיפה בנוי על שיטת תנועה המפתחת בנו מודעות רב תחומית לשידרוג יכולת הפעילות הפיזית, הנפשית והמחשבית, וליצירת איכות החיים האישית. בשעורים...

Thumbnail

מה עדיף לך: להכיר את הרמטכ"ל בני גנץ באופן אישי או לישון הלילה?

מה עדיף לך? לנסוע להכיר את רב אלוף בני גנץ או לישון היטב בלילה? רוצים לפגוש את בני גנץ, מסקרן אתכם לראות מי האיש? אולי זה בגלל שאתם מודאגים, וכמוני, יש להם / מכירים פייטר...

נפלאות המילים וגבורתן - פרק ב' בהבדלים בין המוח של הגברים וזה של הנשים

נושא האתר עדיין מככב בשיחות ביני לבין בן זוגי. לאחרונה מצאתי את עצמי עומדת מול קיר אטום. הבעיה לא היתה בינינו אלא ביני לבין עצמי. התחושה שלי היתה שמרוב הצעות שאני מקבלת אני הולכת לאיבוד ביער, ושההצעות שאני רואה בכלל לא...