הבלוג של tamarweil

איך התעוררת הבוקר?

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות,... +עוד

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות, ותגרום לגופך להיות חסר כאבי גב, כאבי ראש או רגלים.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאפריל 2010

שיטת פלדנקרייז מסייעת לנו לבנות יציבה טובה הנשענת על שלד מניע. התארגנות הגוף באמצעות השלד מאפשרת תנועה חופשית וחיי יומיום חופשיים מכאבים.

27/01/2011

לשיטת פלדנקרייז כמה עקרונות שעד לפני עשור היו בגדר חדשנות שאין כמותה:

 1. ליצור עבור המתעניינ/ת קרקע בטוחה שממנה אפשר להרגיש עם הגוף טוב.
 2. באמצעות התנועה לבנות מסד בריא שיאפשר לגוף להתנהל ביומיום בלי להקדיש מחשבה באופן בו מסתייעים בו.
 3. לבנות יציבה שמחזיקה את הגוף בשיווי משקל תמידי, בלי להתעייף, ללא מאמץ.
 4. ליצור גמישות גופנית שתוביל את האדם גם לגמישות חשיבתית ורגשית.
 5. ליצור שיתוף פעולה בין פעילות החשיבה ופעילות הפיזית של הגוף.
 6. הבנת התנועות הראשוניות של התינוק מתוך הנחה שאם נולדנו בעלי יכולת הפקת תנועות אנחנו יכולים לשמר אותן. הן התנועות הנכונות עבור הגוף,  ניתן השראה והרשאה לפעולה שאינה מביאה כאב.
 7. לומדים לא לחרוג מחוץ לטווח התנועות שעולול לגרוף מועקה וכאב.
 8. נחזק אירגון מתחדש הנשען על היכולות הקדומות של הזיכרון שלנו.
 9. לא נשנה דבר. נציע לגוף כלים לשינוי.
 10. השלד הוא העיקר. ועליו תלויים שרירי התנועה. אירגון תנוחת השלד – מארגנת ומאזנת את יתר השרירים הקשורים אליו, למניעת כאב.
 11. מייצרים תנועה גם בשעורי הקבוצה וגם בשעורים הפרטניים  עם המחשבה על התפקוד היוצר של האיבר ואיזונו אל מול האיברים האחרים באמצעות  התמדה ועבודה מאד עדינה.

 תמר וייל, מדריכה בשיטת פלדנקרייז סטודיו “זמן תנועה” – מרכז טבעי לגוף ולנפש, מוריה72 חיפה. 0544340780 [email protected] הרשמה לדף הפייסבוק של “זמן תנועה” – חיפה יקנה לך רשימת הצעות נעימות לביצוע של תרגילים בבית.

 

עוד מהבלוג של tamarweil

תצוגה מקדימה

למה כולם אומרים לך: לכי לשיעור פלדנקרייז?

למה כדאי לך לבחור בשיטת פלדנקרייז כדרך לאימון גופני ארוך טווח? חוג פלדנקרייז בחיפה בנוי על שיטת תנועה המפתחת בנו מודעות רב תחומית לשידרוג יכולת הפעילות הפיזית, הנפשית והמחשבית, וליצירת איכות החיים האישית. בשעורים...

תצוגה מקדימה

מה עדיף לך: להכיר את הרמטכ"ל בני גנץ באופן אישי או לישון הלילה?

מה עדיף לך? לנסוע להכיר את רב אלוף בני גנץ או לישון היטב בלילה? רוצים לפגוש את בני גנץ, מסקרן אתכם לראות מי האיש? אולי זה בגלל שאתם מודאגים, וכמוני, יש להם / מכירים פייטר...

נפלאות המילים וגבורתן - פרק ב' בהבדלים בין המוח של הגברים וזה של הנשים

נושא האתר עדיין מככב בשיחות ביני לבין בן זוגי. לאחרונה מצאתי את עצמי עומדת מול קיר אטום. הבעיה לא היתה בינינו אלא ביני לבין עצמי. התחושה שלי היתה שמרוב הצעות שאני מקבלת אני הולכת לאיבוד ביער, ושההצעות שאני רואה בכלל לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה