הבלוג של tamarweil

איך התעוררת הבוקר?

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות,... +עוד

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות, ותגרום לגופך להיות חסר כאבי גב, כאבי ראש או רגלים.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאפריל 2010

חנה סנש כותבת: “יום הכיפורים. לא אצום, כי אינני מרגישה צורך כזה. הערך היחידי שבצום, לדעתי – הבעת סולידריות של כל היהודים בכל תפוצות העולם…היושר הפנימי שחנה סנש מעלה על נס, מהווה נר לרגלי. האם זה חסרון או יתרון להיות אידיאליסטית?

09/10/2016

חנה סנש כותבת על יום הכפורים:

” ערב יום הכיפורים, ברצוני להתוודות, לתת דין וחשבון לעצמי, לתת דין וחשבון לאלוהים, זאת אומרת למדוד את חיי ומעשיי לעומת האידיאל הגבוה הטהור ביותר אשר עומד לפניי. להשוות מה שהיה צריך לעומת מה שהיה”

בחורה צעירה, (שדעתה בוגרת ובשלה כאישה עם ניסיון חיים עשיר), כותבת עוד על יום כיפורים:

“יום הכיפורים. לא אצום, כי אינני מרגישה צורך כזה. הערך היחידי שבצום, לדעתי – הבעת סולידריות של כל היהודים בכל תפוצות העולם, אבל על תוכן היום אשמור, אבדוק את עצמי, אתוודה.

(הווידוי שלה כולל את:)

“חטאתי באדישות, בחוסר עשייה, במילים ריקות ללא מעשה, בבזבוז זמן וכוחות, בחוסר התחשבות עם הזולת, בקלות דעת, בחוסר אחריות”

(מול הערכים על פיהם חייה הושתתו נראים חטאיה כטיפה בים. מי מאתנו אינו “חוטא” בחוסר עשיה?, בקלות דעת, חוסר התחשבות בזולת,  היום זה נחשב לחטא? )

“…דבר אחד נזקף לזכותי: חיפשתי תמיד את הדרך הישרה, השתדלתי ללכת בדרך היחידה שמן הראוי ללכת בה, לא לשם הצלחה, כי אם לשם הביטחון הפנימי”

(מי מאתנו מוכנה לשים יד על הלב ולומר בפה מלא – לא חיפשתי לגרוף הצלחה – להרגיש גאווה, אלא כי רציתי להגשים אידיאל? אני מודה – חשוב לי להצליח. נקודה).

(הדברים הובאו לידיעתי באדיבותה של ח”כ ד”ר עליזה לביא)

רק השנה, 70 שנה אחרי מותה, נפתחו לציבור כתביה של אישה בוגרת, בשלה ומופלאה זו, שעונתה ועמדה בעיניים פקוחות מול כיתת יורים. כשנרצחה הייתה רק בת 23.

סיפורים על גבורתה ועמידתה האיתנה בעינויי הגוף של חנה סנש כמו גם תפילותיה “אלי, אלי, שלא יגמר לעולם”  ו”אשרי הגפרור” מלווים אותי משחר ילדותי. הם השראה וסמל עבורי לגבורה, התמדה והקרבה אישית, להתנהלות לאור אידיאל נשגב ואמונה שלמה בהתקיימותו .

בגרות ובשלות מאפיינים את כתיבתה גם על יום הכפורים. כשהיא כותבת ביושר רב – “לא אצום” משתמע שהיא, בדרכה, יוצרת לעצמה את ה”המתכון” הנכון לה לקיום מצוות ההיטהרות ביום הכיפורים.

היושר הפנימי שחנה סנש מעלה על נס, מהווה נר לרגלי. מולה – עולה בי השאלה – היכן אני היום? מה מוביל אותי?

השינויים שהתחוללו בחיי בשנה שהייתה מאופיינים במילה אחת: זרימה. (בהתחלה ממש כעסתי. השינויים היו מידיים, לא מעשה ידי וכל כך לא צפויים).

במבט לאחור אני רואה שהעובדה שהשלמתי עם הפתעה לא-נעימה היא שהובילה אותי, בטוב, למחוזות מדהימים של עניין וחוויות מפתיעות ומרתקות.

האם אפשר לקרוא לזה – מעז יצא מתוק? האם יצרתי לעצמי את ה”מתכון” האישי שלי לחיים?

כנראה שרק בשנה הבאה תהיה לזה תשובה.

שנה טובה וחתימה טובה.

גמר חתימה טובה

 

עוד מהבלוג של tamarweil

Thumbnail

למה כולם אומרים לך: לכי לשיעור פלדנקרייז?

למה כדאי לך לבחור בשיטת פלדנקרייז כדרך לאימון גופני ארוך טווח? חוג פלדנקרייז בחיפה בנוי על שיטת תנועה המפתחת בנו מודעות רב תחומית לשידרוג יכולת הפעילות הפיזית, הנפשית והמחשבית, וליצירת איכות החיים האישית. בשעורים...

Thumbnail

מה עדיף לך: להכיר את הרמטכ"ל בני גנץ באופן אישי או לישון הלילה?

מה עדיף לך? לנסוע להכיר את רב אלוף בני גנץ או לישון היטב בלילה? רוצים לפגוש את בני גנץ, מסקרן אתכם לראות מי האיש? אולי זה בגלל שאתם מודאגים, וכמוני, יש להם / מכירים פייטר...

נפלאות המילים וגבורתן - פרק ב' בהבדלים בין המוח של הגברים וזה של הנשים

נושא האתר עדיין מככב בשיחות ביני לבין בן זוגי. לאחרונה מצאתי את עצמי עומדת מול קיר אטום. הבעיה לא היתה בינינו אלא ביני לבין עצמי. התחושה שלי היתה שמרוב הצעות שאני מקבלת אני הולכת לאיבוד ביער, ושההצעות שאני רואה בכלל לא...