הבלוג של tamarweil

איך התעוררת הבוקר?

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות,... +עוד

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות, ותגרום לגופך להיות חסר כאבי גב, כאבי ראש או רגלים.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאפריל 2010

בכדי לייצר שנת לילה טובה רצוי לתרגל בשעות אחרי הצהרים ולפני השינה תרגיל מאד פשוט. כדאי לתת לנשימה לבוא מעצמה ולהניח ידים על הגוף באופן שנחוש את תנועתםף.

15/02/2011

שקט, ישנים פהמה עדיף לך? לנסוע להכיר את רב אלוף בני גנץ או לישון היטב בלילה?

רוצים לפגוש את בני גנץ, מסקרן אתכם לראות מי האיש? אולי זה בגלל שאתם מודאגים, וכמוני, יש להם / מכירים פייטר בצבא? אתם רוצים להכיר מי יהיה המפקד העליון שעלול לשלוח את האיש הזה לקרב?

אין בעיה: אנחנו האזרחים התמימים והטובים יכולים לנסוע לעמוד מחוץ לבנין מש’ הבטחון בקריה, לחכות שעות בלילה, ליציאת מכוניתו של בני גנץ, לעצור את המכונית ולדבר איתו. אישית. כך ניתן להכיר אותו ולדעת אם אפשר לסמוך עליו. לא?

 

האם זה חיוני?

אם זוהי בחירתכם – הנה, אחת הדרכים להכיר את בני גנץ אישית. ללחוץ את ידו.

אבל בעצם, האם זה חיוני? אולי נבחר להגיד לעצמנו שאנחנו מוכנים לסמוך על מי שמינה את בני גנץ להיות המפקד העליון של הצבא שלנו, ואנחנו יכולים ללכת לישון בשקט?

 

האם אתם מעדיפים לשוטט בלילה או לישון?

זה ברור שכדי לתפוס את בני גנץ תפסידו שעות שינה?  אישית, אני חושבת ששנת לילה חשובה במיוחד אם במהלך היום נמצאים בסטרס.

 

להכנס ב”רגל ימין”

בשביל לצאת מהסטרס, בשביל להיכנס “ברגל ימין” לשנת לילה טובה, הנה תרגיל שעשוי לסייע לכם להרדם בקלות בלילה:

כדאי להתחיל לעשות את התרגיל הזה בישיבה על כסא אחרי הצהרים, צריך להקדיש לו רק 5 דקות ורק אחרי זה לעשות במיטה לפני השינה.

  1. בישיבה נוחה (כסא, מיטה), להניח את הידים בנוחיות בחיככם ולשים לב לאופן שבו הגוף מכניס אוויר ומוציא אוויר. הגוף יודע בדיוק כמה אוויר הוא רוצה להכניס וכמה צריך לצאת. אנחנו לא עושים דבר על מנת לסייע לתהליך המטבולי הפשוט הזה לקרות. רק שמים לב, ורואים שכל נשימה שונה מזו שהיתה וזו שתבוא.
  2. שמים את הידים על החזה, משני עברי עצם החזה, ממש מתחת לעצמות הבריח: ממשיכים לנשום בקלות. נותנים לעצמנו מרחב של זמן ושמים לב איך מרחב הזמן הזה משנה את אופן הישיבה והנשימה. מתמללים את הנשימה: “עכשיו אוויר נכנס, עכשיו אוויר יוצא, כל נשימה באה מתי שהיא רוצה, הגוף שלי יודע בדיוק כמה אוויר להכניס וכמה אוויר להוציא”
  3. בפעם הבאה שמכניסים אוויר שמים לב למרפקים. הם צמודים לגוף כשאוויר יוצא והם נפרדים מהגוף כשהאוויר נכנס? או להיפך? מתמללים לעצמנו מה אנחנו חשים” “הנה, המרפקים שלי נפרדים מהגוף, הנה, המרפקים שלי נצמדים לגוף.
  4. אם הצמדנו מרפקים כשיצא אוויר עכשיו נעשה את הצמדת המרפקים בכוונה, אבל מאד בקלות ובנחת. נצמיד את המרפקים כשאוויר יוצא. ונגיד את זה לעצמנו: “הנה, אצמיד עכשיו את המרפקים לגוף שלי כשאוויר יוצא והגוף מתרוקן ממנו”.
  5. אם הפרדנו את המרפקים מהגוף כשאוויר נכנס עכשיו נרחיק את המרפקים באופן יוזם, אבל מאד קטן, מאד בנחת ונגיד לעצמנו:” הנה, ארחיק את המרפקים שלי מהגוף שלי”
  6. עכשיו אבחר לעשות הפוך: אני אשאף אך אצמיד מרפקים אל הגוף ואנשוף וארחיק את המרפקים מהגוף.
  7. אחזור להצמיד ולהרחיק את המרפקים אל ומהגוף איך שנוח לי לארגן את התנועה בעזרת הנשימה.

 

אז מה עדיף? לעשות תרגילים במיטה בנחת או לרדוף אחרי בני גנץ ולדבר איתו בשעת לילה מאחורת?

אשמח לשמוע תגובות לתרגיל.  האם הוא סייע להתרגע ולהרדם?

התרגיל לקוח מסדנה בשיטת Sounder Sleep System  שמטפלת בהפרעות שינה כתוצאה מסטרס הנוצר בחיים הרגילים שלנו.

הסדנה מספקת “ארגז כלים” המספקת לך תרגילים שמשחררים אותך מנטילת כדורי שינה, ומעודדים שינה טבעית ושלווה. פרטים נוספים תוכלו לקבל בתיקשורת אישית איתי במייל

[email protected]

הכל בטוב, תמר וייל

 

עוד מהבלוג של tamarweil

Thumbnail

למה כולם אומרים לך: לכי לשיעור פלדנקרייז?

למה כדאי לך לבחור בשיטת פלדנקרייז כדרך לאימון גופני ארוך טווח? חוג פלדנקרייז בחיפה בנוי על שיטת תנועה המפתחת בנו מודעות רב תחומית לשידרוג יכולת הפעילות הפיזית, הנפשית והמחשבית, וליצירת איכות החיים האישית. בשעורים...

נפלאות המילים וגבורתן - פרק ב' בהבדלים בין המוח של הגברים וזה של הנשים

נושא האתר עדיין מככב בשיחות ביני לבין בן זוגי. לאחרונה מצאתי את עצמי עומדת מול קיר אטום. הבעיה לא היתה בינינו אלא ביני לבין עצמי. התחושה שלי היתה שמרוב הצעות שאני מקבלת אני הולכת לאיבוד ביער, ושההצעות שאני רואה בכלל לא...