הבלוג של tamarweil

איך התעוררת הבוקר?

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות,... +עוד

בהיותך אדם עצמאי, עם חשיבה מקורית ואמביציה להצליח, MBM היא הפתרון הנגיש והנוח ביותר שמוגש דרך האינטרנט, באמצעים המצויים ממילא בביתך, לביצוע עצמאי, בשעות הנוחות לך, גם בחו"ל. התנועה שלך תשתדרג ותשתפר בפרק זמן קצר ביעילות, ותגרום לגופך להיות חסר כאבי גב, כאבי ראש או רגלים.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מאפריל 2010

הגוף שלנו ערוך לעשות כל מה שנבקש ממנו וזוהי האמפטיה שאנחנו מגלות כלפי עצמנו, כך שנוכל גם לרקוד עם כל לחן שנבחר בזמן שאנחנו מנקות.

11/03/2013

לקראת עבודות הנקיון המסורתיות של חג הפסח

אנחנו נשים המשתרשות באדמה עליה נבראנו, ממשיכות את מסורתנו ללא לאות. האם אנחנו מבינות שכל דורות הנשים שקדמו לנו והכינו את ביתן, משפחתן וגם בישלו את ליל הסדר לקראת האירוע החשוב ביותר של השנה – בעצם לימדו אותנו (ואנחנו לימדנו את עצמנו במהלך השנים) איך להכין את עצמנו, את ביתנו, משפחתנו וארוחת ליל הסדר של השנה? בוודאי שכן.
את יכולה להחליט שלאור האבק שכבר משתכן על הרהיטים, עודפי המזון שנאגרו במזווה, הלכלוך המצפה למגב, למטאטא ולמטלית הלחה,  הם משימה שברחת ממנה כל השנה ועכשיו הגיעה  שעת הדין והעבודה, או שאת יכולה להחליט שאפשר לנצל כל תנועה שאת עושה בבית לטובת בריאותך הפיזית כך שבסיום יום עבודה את תרגישי שהבית נקי והגוף מחוזק, בריא, מוכן להמשיך לנוע ולעבוד. אז מה את מחליטה?
הגעת להחלטה?

ברור שתרצי לעבור את התקופה הזו בלי שתהיינה לה השלכות על בריאותך וברור שאת רוצה להמשיך ולתרום לביתך ומשפחתך על פי המסורת הנהוגה, וברור שכדאי מאד לדאוג לבריאות הגוף ולתחזוקתו תמיד. כל אלו הם כללים שאינך קוראת כאן בפעם הראשונה.

אז איך מיישמים את זה?
מהתרגילים המכינים אותך לקראת הפעילות את תרוויחי בגדול: המרץ שלך לא ייגמר, כי זרימת הדם בגוף תהיה טובה ותקינה, האיברים יהיו גמישים ופעילים ולכן תוכלי להגיע לכל פינה דרושה  או להרים חפצים בלי קושי, בסופו של היום לא תרגישי סחוטה וכאובה אלא עייפה כתוצאה מהמאמץ. תחושי עייפות נעימה שמשרה שינה טובה. אז, איזה תרגילים מבצעים כדי להרגיש שאנחנו יכולות לעשות הכל בלי להרגיש את המאמץ הנלווה למטלות העומדות בדרכנו?
ישנם תרגילי מתיחה פשוטים לזכירה ולביצוע שרצוי לבצע לפני שמתחילים לעשות עבודות בית, במשך זמן ביצוע העבודות ובסוף היום.

הגוף שלנו ערוך לעשות כל מה שנבקש ממנו וזוהי האמפטיה שאנחנו מגלות כלפי עצמנו, כך שנוכל גם לרקוד עם כל לחן שנבחר בזמן שאנחנו מנקות. רצוי לבצע את התרגילים הרשומים כאן במיוחד בזמן שאנחנו נמצאות בשיא המאמץ להספיק ולסיים את המטלות שלקראת הפסח.

תרגילי מתיחה:
בתרגילים הרשומים כאן כדאי שיהיה מרחב מסביבך ושיהיה לך מקום שתוכלי לעמוד בו ביציבות, (השתרשות לתוך האדמה)
וכ- 5 דקות לעצמך. כולם בעמידה כפי שמפורט.

•    בעמידה: לעמוד מול עמוד / משקוף דלת / שאפשר לעטוף עם הידים ולהיאחז בו:
•    לפסק את הרגלים פיסוק מאד גדול כמעט פי שלש ממעמד רגלים סטנדרטי ולהפנות את הבהונות של כפות הרגלים כלפי המרכז בזווית קטנה ביחס ליישור קדימה. כלומר – אצבעות כפות הרגלים מופנות מעט כלפי הפיסוק והעקבים מעט החוצה.
•    ושם: להתרחק מהקיר / עמוד / משקוף מרחק הגוף שבו הידים האוחזות את העמוד מתיישרות קדימה וכל הגב מתיישר כשולחן והראש בין הידים.
•    להימתח באופן שבו הראש מושך כלפי העמוד והאגן מושך הלאה מהראש. ממש להימתח. ולהישאר כך מספר שניות.
•    עמידת הרגלים נשארת כמו ב- 1: אנחנו כופפות את כל הגוף לכפי הרצפה עד שכפות הידים נוגעות או מיטלטלות בחופשיות מול הרצפה, מתוך מחשבה של מתיחת החלק האחורי של הרגלים.
•    עמידת הרגלים נשארת כמו ב- 1: אנחנו משעינות את גב הידים אל מאחורי הברכיים, חשות את קשיונן.
ושם: כופפות מעט את הברכיים ומותחות אותן כנגד הידים ואת הידים מצמידות ונדחקות כנגד הברכיים. לבצע את התנועה הזו מאד בזהירות כדי לא למתוח את הברכיים יותר מדי.
•    עמידת רגלים נשארת כמו ב- 1: אנחנו מטלטלות את הידים כמו שכביסה מיטלטלת ברוח מצד לצד בקלות ונותנות להן את תחושת הכבדות.
•    נשארות עם הגוף שמוט כלפי מטה: מסובבות את הראש לתנועת “לא” ואחרי זה “כן” כמה פעמים.
•    ולסיכום תנועת הצוואר והראש: מבצעות סיבובים של האף סביב נקודה דמיונית מול הפנים, כמה פעמים לשני הכיוונים.
•    עמידת רגלים נשארת כמו ב- 1: מהמקום שבו אנחנו כפופות כלפי מטה, אנחנו מתיישרות לאט לאט, חוליה מעל חוליה כאילו אנחנו מדביקות אותן על הקיר שמאחורי גבנו. וכך עולות ויורדות באיטיות רבה. התנועה מותחת את הגב ואינה משפיעה לרעה על שרירי הבטן. בהזדקפות מותחים מחדש את שרירי הבטן ולא משפיעים לרעה על שרירי הגב.
•    עמידת רגלים נשארת כמו ב- 1: ראשנו לתקרה ואנחנו מטלטלות את הידים מצד לצד בקלילות, שתגרום לתנופה מצטברת לסובב
את כל הגוף מעל כפות הרגלים בלי להזיזן ממקומן כמעט או יותר מ- 360 מעלות סביב הציר של הרגלים.

מטרת התרגילים:
להפעיל את כל חלקי הגוף, כל אחד בתורו, כדי שכולם יהיו “מזומנים” ומוכנים לעבודת יומך.
בעזרת 6 התרגילים הפשוטים הללו, שאפשר לעשות כל כמה שעות, את תרגישי שכל הדם זורם לך בגוף, שהמרץ שלך לא נגמר ויש
לך כוח להמשיך בעבודת הנקיונות, את לא תרגישי עייפות בכלל ותוכלי להמשיך ולעבוד כאילו רק התחלת, כך שתוכלי לקצר את משך העבודה בבית ולסיים במהירות.
סדרת התרגילים הזו מבוססת על תרגילי שיטת פלדנקרייז בחיפה. אם שמעת על שיטת פלדנקרייז את יודעת שזו שיטה שמטרתה
לשמור על הגב מנזקי הזמן, לאפשר לנו תנועה חופשית ונעימה לאורך כל היום, כשכל הגוף מאוזן ומאורגן בצורה המניבה פעילות אפקטיבית.

הכותבת:
תמר וייל, מדריכה מנוסה בשיטת פלדנקרייז בחיפה, מנהלת סטודיו “זמן תנועה” מוריה 72 חיפה.

עוד מהבלוג של tamarweil

Thumbnail

למה כולם אומרים לך: לכי לשיעור פלדנקרייז?

למה כדאי לך לבחור בשיטת פלדנקרייז כדרך לאימון גופני ארוך טווח? חוג פלדנקרייז בחיפה בנוי על שיטת תנועה המפתחת בנו מודעות רב תחומית לשידרוג יכולת הפעילות הפיזית, הנפשית והמחשבית, וליצירת איכות החיים האישית. בשעורים...

Thumbnail

מה עדיף לך: להכיר את הרמטכ"ל בני גנץ באופן אישי או לישון הלילה?

מה עדיף לך? לנסוע להכיר את רב אלוף בני גנץ או לישון היטב בלילה? רוצים לפגוש את בני גנץ, מסקרן אתכם לראות מי האיש? אולי זה בגלל שאתם מודאגים, וכמוני, יש להם / מכירים פייטר...

נפלאות המילים וגבורתן - פרק ב' בהבדלים בין המוח של הגברים וזה של הנשים

נושא האתר עדיין מככב בשיחות ביני לבין בן זוגי. לאחרונה מצאתי את עצמי עומדת מול קיר אטום. הבעיה לא היתה בינינו אלא ביני לבין עצמי. התחושה שלי היתה שמרוב הצעות שאני מקבלת אני הולכת לאיבוד ביער, ושההצעות שאני רואה בכלל לא...