הבלוג של גומא- המרכז לאימון וגישור

המאמנים של גומא

בבלוג זה, תוכלו למצוא את המאמנים המובילים של גומא, אשר יעלו נושאים שונים הנוגעים לכל אחת ואחד מאיתנו, קריירה, זוגיות, משפחה ועוד.

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מאוגוסט 2015

תקופת החגים, שכוללת מפגשים משפחתיים רבים, מזמנת אותנו להתבוננות על עצמנו מול סביבתנו: מי ומה חשוב ומשמעותי לנו. אתגר החגים שלנו הוא גם מול עצמנו: לאהוב את עצמנו, לבדוק מה אנחנו מבקשים לעצמנו באמת ולפעול לפיו. אנשים רבים מוצאים עצמם עושים את מה שהם מרגישים שהסביבה מצפה מהם לעשות, במקום לעשות את מה שהם מעדיפים באמת, את מה שמרגיש להם הכי נכון עבור עצמם.

מתאמנת יקרה שאימנתי בתקופת חגים סיפרה לי על ‘אורחי החג’ שתמיד מגיעים איתה ללא הזמנה לשולחן החג וגורמים לה לאי נוחות, תסכול, לחץ וחוסר יכולת ליהנות מהארוחה:

תחושת החובה להגיע לארוחה ; ציפיות- שלה מעצמה ומאחרים, חלקן ממומשות וחלקן לא ; אכזבות ; פגיעות   ; ספקות ; כעס- על עצמה, על אחרים, על עצם הכעס שמתעורר בה; פחד;  תקווה ; כמיהה ועוד..

בתקופת החגים הסמוכה החליטה המתאמנת להקשיב לעצמה ולליבה. כרווקה ועצמאית באמצע שנות ה-40, הרגישה שהפעם היא בוחרת לא להגיע לארוחת החג אלא להיות חופשיה לבחור את הדרך שבה תחגוג את ערב החג. היא בחרה ללכת לטיול רגלי על חוף הים לעת שקיעה.

במפגש האימון הבא המתאמנת תיארה את החווייה שחוותה- את מה שלבשה, את החיוך שלא מש מפניה, את הרוגע, השלווה ותחושת ההשלמה שחשה. היא סיפרה שבמהלך הטיול התבוננה פנימה אל תוך נפשה, שיחררה לדרכה את המחשבה ש’צריך’ להגיע לארוחה המשפחתית ופשוט חוותה את הרגע במלוא עוצמתו. היא הודתה על מה שיש בחייה ואיחלה לעצמה את מה שהיתה רוצה להכניס עוד לחייה. המתאמנת היתה נרגשת מחוויית ההתבוננות הפנימית שאיפשרה לה למידה אישית, קבלה של מי ומה שהיא ושל רצונותיה, ומפה לחוות גם צמיחה והשלמה.

יפעת סיגן-ברעם, מאמנת להגשמת שינויים באמצע החיים

יפעת סיגן-ברעם, מאמנת להגשמת שינויים באמצע החיים

אז, באילו מקומות אתם בוחרים להקשיב ללב שלכם?

עוד מהבלוג של גומא- המרכז לאימון וגישור

Thumbnail

מי קם קודם? אנחנו או "הנודניק"? ניר נגר – מנטור לעשייה עסקית

אני לא חושב, אני יודע! שיש הלימה וחיבור בין הייעוד, החזון והבשורה שאנחנו מביאים לעולם לבין ההגשמה העצמית שלנו וכתוצאה מכך ההצלחה הכלכלית שלנו. למה? כי אני חווה את זה על בשרי בכל יום, מחדש... השאלה הראשונה שלי בתוכנית העסקית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

השמיים הם הגבול- לריסה חבסטובסקי מאמנת אישית לשינוי וצמיחה, מומחית בכבדי שמיעה וחרשים

כשבני הבכור היה בן שלושה חודשים, אחת מדלתות הבית נטרקה. שמתי לב שהוא לא מגיב, ונורות אזהרה החלו להבהב. החששות הלכו והתרבו, כשהגענו לבדיקה אצל קלינאית תקשורת, הבנתי מיד מה הבשורה שתהיה בפיה- הילד שלי חירש. באותם רגעים הרגשתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

שיחת נפש / שחנ"ש- אילה סודאי מאמנת להעצמה וצמיחה, יוצרת

להלן  סיפור מבית היוצר האישי שלי ובו מושג חדש אותו למדתי על בשרי. המושג נקרא: שחנ"ש. ביתי הצעירה החליטה כי עלי לשפר מיומנותי כאם. אינה מרוצה מהמודל.  ביתי עובדת בחופשה בשכר של 21 ₪ לשעה ומסמנת מטרה להגיע למשכורת בסכום של ...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים