הבלוג של golanseo

golanseo

http://xn--7dbemkhq1a0cb.org.il/

עדכונים:

פוסטים: 71

החל מאוקטובר 2014

שפץ לי דירה

כולנו מכירים את התרחיש: הדירה הנוכחית מתיישנת, ומצבה לא מזהיר. לחילופין, אנחנו פשוט לא מרוצים ממה שקיים. במצבים שכאלה, נפנה לפתרון הפשוט ביותר, ובמקום לקנות או לבנות בית חדש – נוכל פשוט לבצע שיפוצים. כעת נשאלת השאלה: מה לשנות? ולשנות למה? תמיד קיים חוסר וודאות, וצריך לקבל החלטות. ובכן, ניתן תמיד לבחון את ה”טרנדים” בשוק – סגנונות או רעיונות שהפכו פופלאריים בקרב אנשים רבים, ובכך נוצר להם מעמד של “טרנד”. אלה יכולים להיות שונים ומשונים, וכמה מהנוכחיים מוצגים להלן.

הגבול הבא

טרנד זה מציג את “הגבול הבא” בתחום שיפוצים – הבריאות. באופן כללי, תעשיית הבינוי והשיפוץ נוטה בשנים האחרונות לכיוון הבטחת בריאות מירבית של הבית והסביבה שלו. ניתן להשיג תוצאה זו במגוון אופנים. לדוגמה, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, חומרים ממוחזרים או חומרים אקולוגיים מביא לעיצוב ובנייה “ירוקים” יותר, שבריאים יותר הן לסביבה הן לנו.

דוגמה נוספת היא התקנת אסלות שבכדי להוריד בהן את המים, יש להעביר את היד מעל לחיישן. מנגנון זה פוטר אותנו מלגעת בידית או כפתור כלשהם, שהופכים, תוך מגע תכוף עם עור אדם, לבית גידול אידיאלי למושבות של חיידקים ובקטריות שעלולים להזיק לבריאות. נוסף על כך, קיימים ברזים שפועלים באופן דומה – מאותן סיבות בדיוק. יתר על כן, נפוצה יותר ויותר התקנת מנגנונים לסינון וטיהור אוויר, מנגנונים לטיהור מי שתייה, ומנגנונים לחיסכון בחשמל ובמים.

שיפוץ שמתמקד בפן הבריאותי לרוב יביא אותו על חשבון הפן האסתטי, שכן הדגש הוא על נוחות ובריאות הדיירים.

עיצוב אוניברסלי

טרנד זה שם דגש על פונקציונליות – הוא בא להבטיח נוחות שימוש ושימושיות מירבית של כל חדר לכל היושבים הבית. שיפוץ שכזה יאופיין למשל בדלתות ופתחים רחבים יותר לחדרים, במסדרונות רחבים ובהימנעות מחללים צרים שעלולים ליצור אי נוחות או לגרום האטה במעבר בהם.

מאפיין בולט נוסף של טרנד זה הוא חדר האמבטיה: החדרים יהיו גדולים יחסית למקובל, כדי לאפשר מרווח ולמנוע צפיפות. בנוסף, חדרי האמבטיה ירוצפו כולם באריחים חסיני מים, המוצרים שייכנסו לחדרי האמבטיה יהיו כאלה עם דגש על עמידות בפני מים, ומערכת הניקוז תהיה עניפה ויעילה כמה שיותר. ברוב חדרי האמבטיה לא תימצא אמבטיה פיזית, אלא ראש מקלחת.

בית חכם

טרנד זה צריך להיות מוכר וברור לכולנו – היום כל העולם נע לכיוון המוצרים ה”חכמים”, מהטלפונים שלנו ועד הלוחות בבתי הספר. הדגש בשיפוץ שכזה יהיה, שוב, על הפונקציונאליות, אך מכיוון אחר – במקום לדאוג לעיצוב נוח ופונקציונאלי, נדאג לשלב בבית מערכות טכנולוגיות מתקדמות ומתוחכמות, שמסייעות לדיירים לא רק לחיות בנוחות, אלא גם לחסוך בחשמל ובמים. כך, למשל, מוצגות בשנים האחרונות מערכות לשליטה בתאורת הבית, או במערכת ההשקייה בגינה – מערכות שניתן לתכנת אותן לפי רצוננו, כך שיגיבו למצבים שונים. למשל, ניתן לתת למערכת התאורה הוראה להדליק נורות מסויימות לפי רמת האור הנקלט על ידי חיישנים מיוחדים, או לבקש ממערכת ההשקייה להשקות צמח מסויים בתדירות מסויימת – לפי עונות השנה המתחלפות.

שיפוץ “חכם” יכניס לעתים גם טכנולוגיה שנשמעת לנו קצת עתידנית במחשבה ראשונה, אך שקיימת כיום וכבר נמצאת בשימוש נרחב. כך, למשל, יכולות הדלתות המסורתיות, שננעלות במפתח, להתחלף בדלתות שנפתחות לפי טביעות אצבע. בנוסף, קיימות מערכות אשר מאפשרות לנעול או לפתוח את הבית באופן כללי, בלי קשר למפתח או טביעת אצבע – גם בהינתן האמצעי לפתיחת הדלת, היא לא תיפתח, שכן הבית נעול. זאת למשל כדי לשמור על הבית מפריצות בזמן חופשה.

שיפוץ כזה לרוב יכניס גם מערכות חכמות לשמירה על בטיחות וחפצי ערך, כמו כספות משוללות, אזעקות מתוחכמות, גלאי עשן רגישים במיוחד ועוד. כמובן שהחלק המפורסם ביותר בשיפוצים הוא הטלוויזיה החכמה, שמאפשרת פעילות דומה למחשב, כולל מסכי מגע.

באופן כללי, קל לראות שהשוק בימינו נע יותר לכיוון עיצוב ושיפוץ אינטליגנטיים ומחושבים, ומתרחק מעט מהדגש המוחלט על אסתטיקה שאפיין אותו בעבר. הכוונה אינה כמובן שאסתטיקה אינה חשובה עוד בשיפוצים, אך היום מתחיל להיות פחות חשוב איך החדר או הבית נראים, ויותר חשוב איך הם פועלים, כמה הם נוחים וכמה טוב לחיות בהם

עוד מהבלוג של golanseo

בוטוקס בשפתיים

בוטוקס בשפתיים מעוניינת לקבל המלצות על המכונים המובילים בארץ להזרקת בוטוקס בשפתיים? בואי לקבל את כל המידע בלחיצת כפתור אחת!   מי היה מאמין שהיום אפשר לתקן כמעט כל חלק בגופנו, להיות יפים יותר, מושכים יותר והכי חשוב:...

תגובות

פורסם לפני 5 years

קידום אתרים - כלי שיווק באינטרנט

 אחד הכלים החזקים היום בשיווק באינטרנט הוא קידום אתרים במנועי חיפוש. כל בעל אתר כיום חולם על תנועה רבה לאתר שלו. ישנם דרכים רבות להשיג את מטרה זו. קיימות מדיות כיום בעולם השיווק והפרסום עומדות לרשותו של כל בעל עסק או...

הלוואות חברתיות: מיתוסים שכדאי לנפץ או לשמר

בעידן שלנו, זה רק עניין של זמן עד שתחום ההלוואות החברתיות ירקיע שחקים ויעבור את שיטות ההלוואות  המסורתיות. על יתרונות השיטה תוכלו לקרוא בהרחבה באתר שלנו, אך כמו כל שיטה חדשנית, גם כאן קיימות שמועות שיוצרות מיתוסים על...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה