הבלוג של Ortal Ganot

בדרך למעלה

בת 27. תל אביבית מבטן ומלידה. אחרי שלמדתי, חוותי, טיילתי וראיתי, אני בדרך הנכונה- למעלה! קצת עלי: בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה וממשל בשילוב עם תקשורת ואומנות יצירה מאוניברסיטת בן גוריון. כיום, סטודנטית לתואר שני במדעי... +עוד

בת 27. תל אביבית מבטן ומלידה. אחרי שלמדתי, חוותי, טיילתי וראיתי, אני בדרך הנכונה- למעלה! קצת עלי: בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה וממשל בשילוב עם תקשורת ואומנות יצירה מאוניברסיטת בן גוריון. כיום, סטודנטית לתואר שני במדעי המדינה עם התמחות בתקשורת פוליטית באוניברסיטה העברית בירושלים. עובדת במשרד יחסי ציבור ותקשורת אסטרטגית.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מנובמבר 2010

“…למרות אהבתי הרבה לספרים ולקריאה, כנראה שאפרד בקרוב מהספרייה המפוארת שלי ואתמכר לי בלחיצת אצבע אחת למכשיר ה- E-Books, שם אוכל לדפדף לי בכל זמן ובכל מקום, לקרוא, לסמן ואפילו בלי להשאיר אוזניים בפינה של הספר…”

25/11/2010

המרצה שלי אמר השבוע שאנחנו נמצאים בתקופת האבן של העידן הטכנולוגי.

האמת? בהתחלה לא הבנתי אותו, אנחנו ניאנדרטלים? אנחנו מייחלי האייפון והאפליקציות, עם  של משוררי הסטטוסים והציוצים? נמצאים בעידן האבן? באמת? ובכן, ממש כן!

לרדיו לקח 38 שנים להגיע ל- 50 מיליון משתמשים, לטלוויזיה 13 שנים. האינטרנט שנכנס לחיינו רק לפני 20 שנה לקח 10 שנים ל- 500 מיליון אנשים, לפייסבוק זה לקח 4 שנים בלבד ומה עם הספרים הדיגיטלים? תוך כמה זמן גם הם יגיעו ל- 500 מיליון?  

אפשר לראות כי השילוב של הרשתות החברתיות בעידן הטכנולוגי נכנס וחודר לכל פינה בחיינו- לשכוח את הטלפון בבית או לכתוב במחברת, האפשרויות (והאפליקציות) הרבות, היכולת לדעת איפה כל אחד נמצא בכל זמן ובכל מקום כי כבר אי אפשר סתם לקפוץ לחברה (כי חייבים לעשות אישור למקום ההגעה באייפון) או להיות מתוייג במסיבה של אתמול (באמת אמא, אנחנו לומדים קשה)- הכי ידוע והכל זמין והכי חשוב נייד ודיגיטלי.

ולכן, למרות אהבתי הרבה לספרים ולקריאה, כנראה שאפרד בקרוב מהספרייה המפוארת שלי ואתמכר לי בלחיצת אצבע אחת למכשיר ה- E-Books, שם אוכל לדפדף לי בכל זמן ובכל מקום, לקרוא, לסמן ואפילו בלי להשאיר אוזניים בפינה של הספר.

 לספרים הדיגיטליים יש יתרונות רבים: ראשית, הם שומרים על הסביבה. לי יש בבית שני עצי ברוש וסקויה אחת, ושדרת עצים שנקראת סיכומים של תואר ראשון ושני. שנית, המחיר, אף על פי שברוב רשתות הספרים יש מבצעים של 4 ב- 100 או קנה 1 וקבל 2 נוספים במתנה, המחירים של הספרים הדיגיטליים תמיד זולים יותר- לא צריך לשלם שכ”ד, ארנונה וחשמל. לא צריך להעסיק עשרות בני נוער בשכר מינימום (ההמלצות הן על הספרים שבמבצע- בשביל הבונוסים כמו שמספרת ארנה קזין) ולכן, התמחור של הספר הדיגיטלי זול בהרבה מהספרים המודפסים דבר שמקבע את מחירו הנמוך לאורך כל השנה. נקודה שלישית ואחרונה, שאליה התייחסה גילי בר-הלל סמו במאמרה מתחילת השבוע היא ההוצאות הקטנות, הרשת מונעת מאיתנו לכתת רגליים ברחובות- הרי לא כולם חיים במדינת תל אביב ולהגיע לעיר הגדולה, לחנויות מסויימת היא לפעמים טרחה עבור חלק נכבד מציבור הקוראים- האופציה הדיגיטלית היא לעיתים הדרך להגיע לספר שאינו נמצא ברשתות הגדולות.

ככל שהעולם הדיגיטלי מתרחב, איתו מתרחבות האופציות: בעתיד (הקרוב ממש) יהיה ניתן לקנות מכשיר ופשוט להוריד אליו תוכן ממגוון רחב של אתרים: בין אם אתרים של הרשתות הגדולות כמו המיזם של סטימצקי ה- E-VRIT המציעות בעיקר רבי מכר או בין אתרים קטנים יותר המדמים את חנויות הספרים בהן ניתן למצוא סופרים והוצאות שאינם במיינסטרים החילוני. אתרים כמו של ה- Jewish E-Books- הספריה היהודית הגדולה שמכילה עשרות כותרים של מיטב הסופרים הדתיים.

אני מציעה שבמקום להתקע בעבר, לשבת ולדפדף על דפי הנוסטלגיה אנחנו צריכים להסתכל לעתיד, ולבחור את התוכן בלחיצת כפתור אחת.

 

 

עוד מהבלוג של Ortal Ganot

תל אביב שלי

"לא, לא איפה את גרה עכשיו.. מאיפה את במקור?" "תל אביב" "באמת? לא ידעתי שיש משפחות בתל אביב, רגע, מצפון תל אביב?" "לא, לא, תל אביבית אמיתית- בין כיכר רבין לסנטר. עכשיו אני צפונית  (וכן, מעבר לירקון זה צפוני- צפון הארץ זה כמעט...

תגובות

פורסם לפני 9 years

אנחנו לא מפונקים!

 גברת ארזי היקרה, אני לא מכירה אותך אבל את חושבת שאת מכירה אותי ואת בני גילי דור ה- Y. אז תרשי לי לספר לך קצת על עצמי- שמי אורטל גנות ואני בת 27 וחצי (כן בגיל הזה עדיין מדברים בחצאים). אני בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה וממשל...

תצוגה מקדימה

משפט קצב

"קצב יפסיד הטבות בשווי 1.5 מיליון שקל בשנה" כך נכתב היום בעמוד 8 ב"ידיעות אחרונות" ואני רק רוצה להגיד "בו-הו" אז מה? So f*** what?  ומה עם כל הנשים שהוא עשה להן? זה לא שווה יותר? הוא "הפסיד" כסף? באמת? על זה מדברים? ומה עם המזכירות בלשכה?...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה