הבלוג של Ortal Ganot

בדרך למעלה

בת 27. תל אביבית מבטן ומלידה. אחרי שלמדתי, חוותי, טיילתי וראיתי, אני בדרך הנכונה- למעלה! קצת עלי: בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה וממשל בשילוב עם תקשורת ואומנות יצירה מאוניברסיטת בן גוריון. כיום, סטודנטית לתואר שני במדעי... +עוד

בת 27. תל אביבית מבטן ומלידה. אחרי שלמדתי, חוותי, טיילתי וראיתי, אני בדרך הנכונה- למעלה! קצת עלי: בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה וממשל בשילוב עם תקשורת ואומנות יצירה מאוניברסיטת בן גוריון. כיום, סטודנטית לתואר שני במדעי המדינה עם התמחות בתקשורת פוליטית באוניברסיטה העברית בירושלים. עובדת במשרד יחסי ציבור ותקשורת אסטרטגית.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מנובמבר 2010

“לא, לא איפה את גרה עכשיו.. מאיפה את במקור?” , תל אביב” “באמת? וואו, ואיך הייתה הילדות שלך? מאושרת?” (במבט עצוב ומרחם). אז בלי רחמים בבקשה! הילדות שלי (ושל אבא וסבתא שלי) הייתה מאושרת- לא מאמינים? תקראו! תל אביב היא עיר נפלאה לגדל בה ילדים- וכן, אנחנו אפילו יוצאים מאושרים.

12/01/2011

“לא, לא איפה את גרה עכשיו.. מאיפה את במקור?”

“תל אביב”

“באמת? לא ידעתי שיש משפחות בתל אביב, רגע, מצפון תל אביב?”

“לא, לא, תל אביבית אמיתית- בין כיכר רבין לסנטר. עכשיו אני צפונית  (וכן, מעבר לירקון זה צפוני- צפון הארץ זה כמעט חו”ל)”

“וואו, ואיך הייתה הילדות שלך? מאושרת?” (במבט עצוב ומרחם)

“כן! הייתה לי ילדות מאושרת -מה גם שאני לא מכירה שום דבר אחר- חוגים, תרבות, עצמאות מגיל צעיר, צופי-ים וכן, היו לי חברים ברחוב, וכן ראיתי ירוק ומרחב (פארק הירקון גדול וירוק!!). בדיוק כמו בכל מקום אחר רק מרכזי, חברתי ושוקק”

כאן בדר”כ אנשים מתחילים לרחם עלי שלא יצא לי לראות הרבה ירוק וחיות ולא הסתובבתי יחפה ברחוב (איכס! עם כל הבונקל(ע)ך של העצים. בעעע) אבל כמובן שזה לא נכון, היה לנו גג עם הרבה עצים (ותודה לאמאבא) ונסענו לטייל כל הזמן והיה לי מספיק מהכל. ותמיד תמיד חזרתי הביתה, לפיח, לרעש של מכוניות ושל אנשים שחיים, לתחרותיות (עם החיוך), למגוון רחב של דעות ולעיר שלי, הבית שלי- תל אביב.

הפעם הראשונה שנתקלתי בשאלה הזאת “מאיפה את במקור?” היה לפני שהתגייסתי, עבדתי בלמון גראס שהיה מול גן העיר ובאמת שבהתחלה לא הבנתי את השאלה, עד אז כל החברים שלי היו תל אביבים (חוץ מעדי מהרצליה- שזה מבחינתי עדיין השם משפחה שלה)- חברים שנשארו עד היום!

מאז נתקלתי בשאלה הזאת הרבה פעמים ותמיד התגובות זהות. כן, אני תל- אביבית אמיתית ובניגוד לתל אביבים החדשים- אנחנו לא חיים בבועה, החברים שלי ואני היינו בצופי ים למי שמתעקש, חלקנו עשינו שנת שירות ורובנו (מעל 90%) התגייסנו כאשר רובנו ליחידות קרביות, אחר”כ טסנו, התחלנו וסיימנו ללמוד, מצאנו את עצמנו (מי יותר מי פחות) ותמיד התעניינו- תמיד דיברנו על ענייני השעה ולא רק על ה-מסיבה האחרונה ועל איך קרענו את העיר עד 4 בבוקר. אנחנו אחרים- מתעניינים, לומדים עוזרים, תורמים ובעתיד- ננהיג ונהיה אנשי מפתח במשק הישראלי. וכן, גדלנו עם נעליים ולא יחפים!

אני בת 27, הספקתי לראות את המדינה שלנו, לטייל בחו”ל ואפילו לגור במקום (הכמעט) הכי רחוק מההוויה התל אביבית- באר שבע! וכן, לא משנה כמה כיף היה לי, חזרתי הביתה יום אחרי שנגמר הסמסטר האחרון.

אבל התל אביביות שלי התחילה למעשה לפני 3 דורות כשסבתא של אבא שלי, רבקה, הגיעה לארץ בתחילת שנות ה- 20 של המאה הקודמת היא הגיעה לת”א ומאז לא עזבה אותה- עד היום והיא כבר כמעט בת 105. סבתא שלי, מיכאלה ז”ל נולדה בת”א וכך גם אבא שלי ואני ואחי הקטן.

תל  אביב זה שכונה קטנה שבה כולם מכירים את כולם, כולם שמעו על כולם, עיר שבגיל מסוים אתה יודע שאתה יכול להגיע ל”משולש” בכל שעה ביום ושתמיד יהיה שם מישהו שאתה מכיר, תל אביבי אמיתי זה אחד שלא הולך לאיבוד בסנטר ומכיר את קו 5 מצוין. תל אביבי אמיתי למד לרכב על אופניים בכיכר מלכי ישראל (רבין) ולפינה שמול קולנוע גת יודע שקוראים הפינה של הבורגר ראנץ’, וראה סרט בקולנוע תל אביב עם הכיתה. תל אביבי אמיתי הולך לכל האירועים בכיכר (כדי להכיר אנשים חדשים תוך כדי ההופעות), תל אביבי אמיתי יודע איפה זה “הגשר”- וגם יודע להפסיק להגיע אליו כשהוא מתגייס) תל אביבים אמיתיים מזהים אחד את השני בכל מקום.

תל אביבי אמיתי אולי עוזב אותה לפרק זמן, אבל תמיד חוזר אליה.

עוד מהבלוג של Ortal Ganot

אנחנו לא מפונקים!

 גברת ארזי היקרה, אני לא מכירה אותך אבל את חושבת שאת מכירה אותי ואת בני גילי דור ה- Y. אז תרשי לי לספר לך קצת על עצמי- שמי אורטל גנות ואני בת 27 וחצי (כן בגיל הזה עדיין מדברים בחצאים). אני בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה וממשל...

תצוגה מקדימה

לדפדף עם האצבע

המרצה שלי אמר השבוע שאנחנו נמצאים בתקופת האבן של העידן הטכנולוגי. האמת? בהתחלה לא הבנתי אותו, אנחנו ניאנדרטלים? אנחנו מייחלי האייפון והאפליקציות, עם  של משוררי הסטטוסים והציוצים? נמצאים בעידן האבן? באמת? ובכן, ממש...

תצוגה מקדימה

משפט קצב

"קצב יפסיד הטבות בשווי 1.5 מיליון שקל בשנה" כך נכתב היום בעמוד 8 ב"ידיעות אחרונות" ואני רק רוצה להגיד "בו-הו" אז מה? So f*** what?  ומה עם כל הנשים שהוא עשה להן? זה לא שווה יותר? הוא "הפסיד" כסף? באמת? על זה מדברים? ומה עם המזכירות בלשכה?...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה