הבלוג של ג'וי

joy

לקחת פסק זמן ולא לחשוב... ברוכים הבאים לבלוג של ג'וי, בת 32 ממושב בצפון

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מאוגוסט 2018

ראש השנה הוא חג דתי חשוב החוגג את ראש השנה היהודי. בדרך כלל מתרחש בחודשים ספטמבר או אוקטובר של כל שנה, הוא נצפה במשך יומיים על ידי רוב היהודים, והוא כולל מספר מנהגים ייחודיים. ראש השנה 2018 יתקיים השנה ב-9.9.

איך חוגגים את ראש השנה? הנה 8 דרכים:

1. להסתכל על העבר שלך ולהרהר בעתיד שלך. ראש השנה הוא יום מיוחד. הוא נחשב ליום ההולדת של השנה, ולכן הוא ראש השנה היהודי. ראש השנה הוא הזמן ללמוד מן הטעויות שלך של השנה האחרונה, ולחשוב על איך אתה יכול לשפר את עצמך בעתיד. זה גם הזמן לעשות החלטות אישיות הן גדולות וקטנות.

2. ביקור במקווה ערב ראש השנה. זה יעזור לנקות אותך רוחני לקראת החג הקרב ובא.

3. להשתתף בראש השנה בבית הכנסת. אנשים לעתים קרובות מתלבשים יפה עבור החג, אז מזממן ללבוש “רשמי”.

4. תקשיב לשופר. זו המצווה היחידה המצוינת ישירות בתורה על תצפית החג. השופר הוא צופר של איל. זהו סמל של התעוררות רוחנית והתבוננות. כפי שאנו לא יודעים בדיוק איך השופר היה מושמע בבית המקדש העתיק, ארבעה תרועות שונים ניתנים על מנת להבטיח כי השופר נשמע כראוי עבור כל שנה חדשה:

  • תקיעה: תקיעה אחת, כמה שניות ארוכות, המסתיים בבת אחת.
  • שבעים: שלושה תקיעות קצרים של שניים עד שתיים, שמגיעים במהירות מהנמוך לגובה.
  • תרועה: תשע תקיעות קצרות ומהירות.
  • תקיעה גדולה: זהו פיצוץ ארוך, מתמשך אחד, שנערך באופן מסורתי עבור תשע סעיפים, אבל בקהילות מתקדמות הוא מוחזק לעתים קרובות ככל האפשר.

5. התבונן בתשליך, שהוא תהליך של זרימת מים על הגוף ותוך כדי לרוקן את הכיסים לתוך המים. רוב האנשים זורקים פירורי לחם מעופש. זה נעשה ביום ראשון של ראש השנה.

6. אומרים את ברכות ראש השנה לנרות, יין וחלות ( “לחם”). החלה עגולה בראש השנה לסמל את מחזור השנה.

7. לאכול תפוח בדבש. תפוחים טבולים בדבש הוא מאכל מסורתי גם כן. מסורת זו מסמלת את התקווה “שנה טובה” בשל המתיקות של הדבש. עוד מזון ראש השנה הוא הרימון. על פי המסורת היהודית, הרימון מכיל 613 זרעים המייצגים את 613 הדיברות. זה מסמל את התקווה לשנה חדשה פורייה קדימה.

8. פעילויות בראש השנה - חשוב לקבל את השנה החדשה באווירה כיפית ומהנה. צאו לבלות ולגדוש את הפארקים ואת הגנים הציבוריים שפותחים לכולם בחינם. השמש החמימה של ספטמבר תעשה את אווירת החג למושלמת. צאו לבלות.

חג שמח!

ראש השנה 2018

עוד מהבלוג של ג'וי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 months
תצוגה מקדימה

מה עושים בראש השנה תשע"ט 2018?

ראש השנה תשע"ט 2018 בישראל הוא אחד הזמנים המיוחדים ביותר של השנה! ראש השנה 2018 בדרך כלל מתקיים בחודשים ספטמבר או תחילת אוקטובר. השנה, ערב ראש השנה יחול בתאריך ה-9.9.2018,...

תגובות

פורסם לפני 7 months

הכלה מאיסטנבול בישראל - כל הדרכים להזמנת כרטיסים

כולם רוצים להיות שם שזה קורה: פארוק וסורייה על במה אחת מול עשרות אלפי מעריצים ומעריצות ישראליות שיצרחו, יתרגשו ואולי גם יזילו דמעה בהופעה של ...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה