הבלוג של רינת

הלוחשת לספרים

"אני אוהבת ספרים. אני אוהבת את הרגע בו אני פותחת ספר ושוקעת בתוך הסיפור. אני יכולה לברוח מהמציאות לתוך סיפור שהרבה יותר מרתק מאלה שחיי אי פעם יהיו" https://www.facebook.com/thebookswhisperers

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מינואר 2012

שלמה שוהם1

 

בחירה צלולה נולדת ממפגש בין קולו של הלב לקול הבא מהעתיד

 כאשר הוצעו לחברות “מועדון הקוראות של סלונה” לבחור ערכה אחת מתוך 4 ערכות שונות, שמלמדות סוג כזה או אחר של התפתחות אישית, האינסטינקט הראשוני אמר לבחור אחד מתוך שני המנטורים שאני מכירה כבר כמה שנים ולתכנים שלהם נחשפתי די הרבה. אבל  לשני מנטורים אלה יש משהו טיפה המוני וכל דבר שהוא המוני ורועש מאוד מרתיע אותי.

אבל אז ראיתי את המילה “ייעוד” מופיעה בערכה של שלמה שוהם ומשהו מבפנים קפץ ואמר לי לבחור אותו (והוא היה היחיד מבין 4 המנטורים שעדיין לא יצא לי לשמוע או לקרוא את תכניו).

ייעוד. מילה קצת מלחיצה, לא?

טוב, אותי היא מלחיצה כי ביני  לבין הייעוד שלי (שיחיה) ישנה מערכת יחסים מורכבת. עדיין לא מצאתי אותו והוא לא מצא אותי. למרות שבשנים האחרונות אנחנו מסתובבים בחוגים קרובים.

 הערכה מורכבת משני דיסקים וחוברת:

 דיסק וידאו ודיסק שמע- כאשר אחד נועד לשימוש על המחשב והשני מיועד לשמיעה באוטו או בסמארטפון (למרות שהשימוש בדיסק באוטו לא יתן את המקסימום שאפשר להפיק ממנו מכיוון שרוב העבודה מומלצת לעשייה בבית, במקום שקט בלי הפרעות).

חוברת עבודה- כל שיעור בחוברת מסומן עם הזמן בו הוא מתחיל לנוחיות מכיוון שהדיסק רצוף .לפני כל תרגיל מופיעה השאלה “מה אתה מרגיש לפני התרגול” כדי שתוכל לבדוק האם אתה חש בשינוי לאחר ההקשבה לשיעור .

“בשביל ליצור את העתיד שלנו חשוב מאוד שנהיה מסוגלים לדמיין אותו ואז אפשר יהיה לייצר אותו במציאות” (מתוך הערכה)

 הדיסק מורכב מעשרה שיעורים שהם תהליך של ניקוי, חיפוש והרבה דמיון על מה עוצר אותנו ומה אנחנו חולמים לעשות:

השיעור ה-1 מבוא לחשיבת העתיד:

השיעור ה-2 לחבק את הבלבול והפחד.

השיעור ה-3 לשחרר את הדפוסים החוסמים אותנו.

השיעור ה-4 רגעי האושר.

השיעור ה-5 גן העדן שלנו.

השיעור ה-6 מבט אל העתיד והמפגש עם האני העתידי.

השיעור ה-7 בחזרה לגן עדן.

השיעור ה-8 מעגל העתיד הרצוי שלי.

השיעור ה-9 הליכה מן העתיד הרצוי אל עבר ההווה.

השיעור ה-10 השלמה.

 “כל הסבל האנושי נמצא בפער הזמנים בין הרגע שאנחנו מבינים מה עלינו לעשות לבין הרגע שבו יש לנו את האומץ לעשות את זה”(מתוך הערכה)

 שלמה משתמה בדמיון מודרך, נשימות (והרבה מהן. תתפלאו כמה שאנחנו לא באמת נושמים), בעבודת גוף שכוללת תזוזה רבה, שימוש בקול שלנו ומוזיקה כדרך אימון.

אני מאוד מתחברת לצורת אימון זו. יותר אפילו מצורות האימון היותר מקובלות בהן עוסקים בעיקר בדיבור.

 קצת על שלמה שוהם:

שלמה הוא שופט בדימוס, כיהן כנציב הדורות הבאים בכנסת, שימש כמרצה שנים רבות באוניברסיטאות תל – אביב , בר-אילן והאוניברסיטה העברית , ועומד כיום בראש האקדמיה למנהיגות גלובאלית בת-קיימא. יצר את מדיטציית “ניגון” (נפש גוף ונשמה) השמה דגש על פתיחת הלב, תהליכים של שחרור רגשי ומסעות מודעות בין האקסטאזה והשקט בדרך אל החופש. משך שנים רבות התמחה בהעברת תהליכים של שחרור דפוסי העבר והטראומות ,כדי לאפשר מפגש עם הייעוד ועם החוויה של חיים מלאים .מנחה מורים ומובילי דרך בארץ ובעולם. הוציא לאחרונה את הספר “אינטליגנציית העתיד” העוסק בנושאים אלה. (נלקח מאתר “אשרם במדבר”)

 קצת על עצמי והמחשבות על הערכה:

בת 34 ומחפשת. מחפשת את המטרה לשמה הגעתי לעולם הזה, מחפשת להכיר את עצמי טוב יותר, לומדת ובעיקר מתפתחת ב-4 שנים האחרונות. מאמינה שכל פסיכולוג, מאמן או סדנה רק יקדמו אותי. אני חושבת שזו ערכה מצוינת שמתמקדת בעיקר בגוף ובמחשבות שלנו. והיתרון בערכה הוא שתמיד אפשר לחזור אליה ולתרגל אותה שוב ושוב. פעם אחת אינה מספיקה, כדי לראות שינוי יש לחזור על השיעורים בערכה עד אשר מרגישים ששינויים מתחילים להתרחש.

האם אני ממליצה על הערכה?

בהחלט. מניסיון אישי עבודה עם הגוף והדמיון מביאה תוצאות טובות ואפקטיביות יותר. רצוי  לבוא בראש פתוח מכיוון שהתרגילים שנעשים בה יכולים “להראות” לאלה שינסו אותה כדבר טיפה לא שגרתי.

לרכישת ערכה לחצו כאן על הלינק: http://life-academy.co.il/

עוד מהבלוג של רינת

תצוגה מקדימה

התשוקה לשרוד מאת דנה לוי-אלגרוד

ווואו... מאיפה מתחילים? תנו לי שנייה לסדר את המחשבות שלי. סיימתי לקרוא את "התשוקה לשרוד" אתמול בלילה ואני חווה הנאגאובר ספרותי חמור! למי שלא מכירה את המושג הזה אז הוא מתאר הנאה כל כך גדולה מספר שכרגע אני לא מסוגלת להתחיל...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אהבה בדרך לונדון מאת סמנתה יאנג

אני אוהבת את החטיף "באונטי". הוא מורכב משתי חתיכות של שוקולד ממולא בקוקוס. שתי האהבות שלי בחטיף אחד. בד"כ אחרי אכילת חתיכה אחת אני מרגישה מעין וירבציות בגוף והנאה שפשוט קלעה בול לחשק שלי למתוק. הספר "אהבה בדרך לונדון" הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הלוחשות לספרים- מי מפחד מאירוטיקה?

מאז שאני זוכרת את עצמי אני אוהבת ספרים. בתור ילדה בקיבוץ ביליתי זמן לא מבוטל בספריה. הייתי חברת כבוד שם. יש משהו ממכר בתחושה שהמילים לוקחות אותי למקומות בעולם שלא הייתי בהם, אני פוגשת אנשים חדשים דרך הדמויות ומתאהבת,...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה