הבלוג של גיל שלו

gilshalev

מרוקאי לבן. בלי כיפה, עם זקן. לא שונא, רק אוהב. מבלבל ת'אויב. לא ימין ולא שמאל. ללא "צד" בגדול. לא שייך למרכז. לא עומד למכרז. עם מקלדת ביד. וסיגריה בצד. לא חרד מהשם. מאמין ונושם \\ הארכיון בתהליכי עדכון!

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מספטמבר 2015

האינטרנט שוב כמרקחה.

שוב ישראלים (רבים) משלמים בחייהם את מחיר השנאה. ושוב, למרבה הצער, חפים מפשע נוספים משלמים את מחיר יצר הנקמה. ושוב, הויכוחים ברשתות האנטי-חברתיות מתמקדים ב… ניחשת נכון. ימין ושמאל, בקצב הטנגו. נראה כי לנצח נפלג עצמנו לדעת…

מצד שמאל, הרבה פוסטים בגנות מעשה הלינץ’ באדם האריתראי. ומימין בעיקר זעם על אותם פוסטים שמשמאל.

אחזור רק עוד פעם אחת על עמדתי שאין בכלל דבר כזה “ימין” ו”שמאל” ומכאן לנקודה שרציתי לחדד.

קול זעקה רמה עולה ממעמקי הרשת – למה אתם לא מגנים את רצח היהודים?! למה רק את הפגיעה באריתראי?!

אז ככה:

1. אין חיי אדם אחד שווים יותר מחייו של אחר.

2. לא על האדם מוטלת האחריות לקבוע דין מוות לאחר.

3. בדברנו על “הבא להרגך, השכם להרגו” צריך להבחין בין הגנה עצמית במצב של איום, לבין הוצאת כעס – מוצדק – שנובע מכאב, על אדם שאינו מהווה איום.

4. אנחנו לא יכולים להמשיך ולהתהדר בעליונות מוסרית, בה בעת שאנחנו מקבלים ביצוע לינץ’.

5. הנקודה – אולי – המשמעותית ביותר היא – עצם הגינוי. מה יעזור הגינוי? הנה, גיניתי. האם מחבל פוטנציאלי שיושב לו אי שם ומתכנן לפגוע בישראלים יזדעזע מגינוי של פלוני אלמוני ויחליט לשנות את דעתו? האם פוסט שלי בפייסבוק ישכנע את אוכלוסיית העולם לראות את ישראל באור אחר? האם באמת יש נאיביים כל כך בינינו שחושבים שגינוי פעולת טרור ע”י ישראלים תשיג איזושהי מטרה, מלבד ליטוף הדדי על השכם?

נא שימו לב שאין פה עניין של דיעה פוליטית כלל ועיקר.

אנחנו יכולים לשבת לנו מול המקלדת, ובחרון אפינו לגנות כל פעולה כנגד ישראל. איך אחדות השורות הזו תהפוך את ישראל ליותר טובה? איך הסולידריות הזו משנה את המציאות?

האם ישראל נבנתה על בסיס ערכי שמכשיר לינץ’? האם היהדות מכילה הכשרה כזו? אנחנו יודעים – גם בתוך הכעס המובן – שהתשובה לשתי השאלות אינה יכולה להיות שום דבר אחר למעט “לא“.

אז ברשותכם, אני מגנה אלימות. אני מגנה פגיעה בחפים מפשע. אני מגנה כל פעולת איבה.

אבל אני מעדיף להתמקד במשהו שאולי יש סיכוי רב יותר לשנות. אני מעדיף להתמקד במשהו שקשור בי.

כשנפסיק להילחם אחד בשני מתוך ראיה מעוותת של המציאות (ימין\שמאל) ונתאחד מאחורי רצון ליצור חיים במדינה ששווה להילחם בעבורה, לא יוטלו על הצבא משימות ששייכות למשטרה, לא יועברו בחשיכה חוקים אפלים דוגמאת “חוק המישוש” (כבר נאמר בפייסבוק – חג לניצבים…) ולא נמשיך להיתדרדר במדרון החלקלק של עצימת עין לנוכח שוד זכויות היסוד שלנו כאזרחים ועירבוב רשויות שבינו לבין דמוקרטיה אין כל קשר.

ואם הפוסט הזה נראה לכם מוכר, זה מפני שבכל סבב לחימה\טרור – אנחנו חוזרים לאותו מעגל… הנה פוסט מהסבב הקודם.

גיל שלו

פוסטים באנגלית – www.gilshalev.com

עוד מהבלוג של גיל שלו

Thumbnail

במה נשאר להאמין?

בהשראת הפוסט המצויין של  עדי שרף-ג'יבלי שגרם לי לנסות ולזקק כמה מחשבות על אמונה. לאו דווקא אמונה בהקשר של דת, אלוהים וכו' אלא אמונה פשוטה כמשמעה. לא מזמן יצא לי לצפות בסרטון TED...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

לטפו לי את האגו

בואו לטפו לי נא את האגו, בגוונים שונים של ורוד אל תבחלו במילים בעשות כן, כי אין לתהום תחתית רק בור בואו טפחו לי נא את האגו, בעדינות וביסודיות אל תחשבו, עשו כן, כי החלל ריק שחור בואו עסו לי נא את האגו, קצת שמן טוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

רעש לבן \ השקר

בהתגנבות יחידים, בחסות החשיכה לאור היום, בתוך ים של מילים הוא יגיע, לבושו מרופט צל זקן וסכין לחיתוך מצב רוח. מתוך מסך עשן של השקר יבליח לו כך והלהב חד יעביר את המסר. על גבי הנייר ובחלל האוויר במסווה של רעש לבן בלי הסוס,...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים