הבלוג של גיל שלו

gilshalev

מרוקאי לבן. בלי כיפה, עם זקן. לא שונא, רק אוהב. מבלבל ת'אויב. לא ימין ולא שמאל. ללא "צד" בגדול. לא שייך למרכז. לא עומד למכרז. עם מקלדת ביד. וסיגריה בצד. לא חרד מהשם. מאמין ונושם \\ הארכיון בתהליכי עדכון!

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מספטמבר 2015

(פורסם לראשונה ביוני 6, 2014)

כותב מנחם בן בוואלה:

“איך אפשר להסתכל על העולם, על כל פרט בעולם האלוהי, ועל החיות כולן, כל אחת מהן לחוד וכולן ביחד, ולא להבין שהן בריאה אלוהית מדהימה ויפהפייה בלי גבול ולא תוצר של תהליך אבולוציוני עיוור?”

כותב וצודק. בין אם אתה מאמין באלוהים או לא, שיקום מי שלא חושב שהעולם הזה (לא האנשים שמאכלסים אותו) מדהים ביופיו. אני מאמין באלוהים. לא באלוהים התנ”כי בהכרח, אלא בקיומו של כוח שהוא גדול מאיתנו ובכל זאת חלק מאיתנו (הסברתי את זה כאן וכאן). מתוך כך, אני רואה את העולם כיצירה אלוהית, החל בחול ובמים וכלה בבניינים שתוככנו בידי מיטב הארכיטקטים.

כשאני קורא או שומע על עוד איום על “שלום כדור הארץ”, החל באפקט החממה המטופש וכלה במלחמה גרעינית (תסריט יותר הגיוני) אני חייב לגחך. איך אומרים היום, סיריוסלי? סכנה לשלום כדור הארץ? אכפת לכדור הארץ מה אנחנו עושים? אכפת לכדור הארץ אם אנחנו פה? מתי בפעם האחרונה נרשם נצחון לאדם כנגד הטבע? כנגד אלוהים? כשהאחים רייט המריאו מהקרקע? כשיצרו חיסון נגד אבעבועות?

כל הדיבור הזה על “שלום כדור הארץ” מגוחך מפני שבין אם כולנו נימחק בידי איזה חיידק טורף, או נשמיד את עצמנו בפצצות גרעין וכל חלקה טובה תהפוך לביצה רדיואקטיבית, כדור הארץ ימשיך להסתובב על צירו. ההבדל היחיד הוא שאנחנו לא נהיה פה כדי לראות את הקטסטרופה.

“אנחנו כאן להעביר את הזמן” כדברי המשורר (א.גפן)

כמו שראינו בהיסטוריה הרחוקה והרחוקה פחות, לעולם יש נטיה לאזן. כמו שהגוף שלנו צועק כשקשה לו, ולפעמים הוא מאלץ אותנו לשכב לנוח, כך גם העולם. כשנמאס לו, הוא נותן סימן. אז אולי את הפוליו ניצחנו ואולי מתישהו ננצח גם את הסרטן והאיידס, אבל לרשות כדור הארץ עומד נשק בלתי קונבנציונאלי שאין ולא תהיה לנו תרופה או טכנולוגיה כנגדו.

לא צריך להיות דתי או אפילו שומר מצוות כדי לענות נכונה על השאלה – אם זה לא כוח עליון, אז מה זה? ומי מפעיל את הכוח הזה? ה’ אלוהי ישראל? “הטבע”? “דה פורס”?

כל התשובות נכונות.

גיל שלו

פוסטים באנגלית – www.gilshalev.com

עוד מהבלוג של גיל שלו

תצוגה מקדימה

במה נשאר להאמין?

בהשראת הפוסט המצויין של  עדי שרף-ג'יבלי שגרם לי לנסות ולזקק כמה מחשבות על אמונה. לאו דווקא אמונה בהקשר של דת, אלוהים וכו' אלא אמונה פשוטה כמשמעה. לא מזמן יצא לי לצפות בסרטון TED...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

לטפו לי את האגו

בואו לטפו לי נא את האגו, בגוונים שונים של ורוד אל תבחלו במילים בעשות כן, כי אין לתהום תחתית רק בור בואו טפחו לי נא את האגו, בעדינות וביסודיות אל תחשבו, עשו כן, כי החלל ריק שחור בואו עסו לי נא את האגו, קצת שמן טוב...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

רעש לבן \ השקר

בהתגנבות יחידים, בחסות החשיכה לאור היום, בתוך ים של מילים הוא יגיע, לבושו מרופט צל זקן וסכין לחיתוך מצב רוח. מתוך מסך עשן של השקר יבליח לו כך והלהב חד יעביר את המסר. על גבי הנייר ובחלל האוויר במסווה של רעש לבן בלי הסוס,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה